X
تبلیغات
پوست زیبا
پوست زیبا
اموزش ارایش خلیجی . ارایش لبنانی
نوشته شده در تاريخ ۱۰/۱۲/۱۳۸۷ - ۱۹:۰۳ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)
روشهاي درمان اسكار آكنه(جای جوش)

1. پيلينگ نقطه ای: استفاده از محلولهاي پيلينگ قوي از جمله تري كلرواستيك (TCA) در فرورفتگي ها طی چندین جلسه به تدریج باعث رشد بافت از عمق ضایعه شده و تدریجاً هم سطح پوست طبیعی میشود.

2. درم ابريژن: روشی نسبتاً قدیمی است که بوسیله دستگاه درم ابريژن تحت بي حسي موضعي، تراشيدن اسكار انجام مي شود. اين روش بدلیل وابستگی به مهارت فرد و عوارض احتمالی آن(مثلاً ایجاد لک) امروزه کمتر به کار میرود.


3. ميكرودرم ابريژن : فرم سطحي تر درم ابريژن است که از طریق پاشیدن پودر با سرعت زیاد عمل میکند.این روش جدید ترین روش ترمیم اسکار است.برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به این دستگاه اینجا را کلیک کنید.

4. تزريق پركننده ها: از جمله پركننده ها(filler) میتوان از كلاژن و هيالورونيك اسيد نام برد.اين روش غالباً براي اسكارهاي تو رفته ای که به "چال" معروفند موثر نیست.با توجه به تنوع پركننده ها موجود در بازار انتخاب نوع پركننده ها مخصوصاً اینکه دارای تاییدیه FDA باشد بسیار اهمیت دارد. پركننده های كلاژنی معمولا ً18-12 ماه دوام دارند.


5. درمان با ليزر: در حال حاضر بيشترين ليزر مورد استفاده ليزر Co2 و ليزر Er:YAG مي باشد . هر کدام از لیزر های فوق مزایا و معایبی دارند.استفاده ترکیبی از لیزر های مذکور نیز ممکن است. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به کاربرد لیزر در درمان اسکار ناشی از آکنه اینجا را کلیک کنید.
6. جراحي پوست: بعضي از اسكارهاي فرورفته را میتوان با كمك وسیله ای به نام پانچ برداشت.در این روش عملاً اسكار فرورفته برداشته شده و حفره ايجاد شده با كمك بخيه ترميم مي شود.


7. استفاده از سوزن خاص: در این روش با استفاده از سوزن خاص اتصالات زیر اسکار که موجب پایین کشیده شدن اسکار میشود بریده میشود و باعث میشود که سطح تورفته اسكار ترميم شده و هم سطح پوست گردد.
8. مهمترین روش درمان اسکار پیشگیری از بروز آن است که با مراجعه سریع برای درمان آکنه و پشتکار در پیگیری درمان میسر میشود.

منبع :پزشک آنلاینادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۱۰/۱۲/۱۳۸۷ - ۱۹:۰۱ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)
جراحی زيبايی پلک یا بلفاروپلاستی (Blepharoplasty)

چشمان هر فرد از مهمترین عناصر زیبایی او به حساب می آیند و پلکها نیز از اجزای مهم زیبایی چشمها به شمار میروند. از طرف دیگر پلکها جزو اولین مناطقی هستند که علایم پیری در آنها ظاهر میشود.با افزایش سن، به دلیل تغییراتی که در ساختار پوست رخ میدهد چروک ها و خطوط عمیق پوستی دور چشمها ظاهر میشود.از طرف دیگر در اثر افزایش سن بافتهای همبندی و پوست اطراف چشمها شل میشوند و به همین دلیل چربیهای دور چشم برجسته میگردند و مناطق پف آلود دور چشم را ایجاد میکنند.چربیهای دور چشم در مردان و زنان یکسان است و اغلب ارثی میباشد.این چربی با رژیم غذایی تغییری نمیکند.مشکل دیگری که با افزایش سن رخ میدهد کاهش الاستیسیته پوست است که در نتیجه آن پلکهای بالا افتادگی پیدا میکنند.افتادگی پلکها نمایی غمگین به چهره فرد میدهد.


جراحی زيبايی پلک (Blepharoplasty) که با نام بلفاروپلاستی هم شناخته میشود برای برگرداندن آثار پیری ناحیه دور چشم صورت میگیرد.طی این عمل جراحی افتادگی پلکها، پف آلودگی و چروکهای دور چشم برطرف میشود به این صورت که پوست و چربی اضافی دور چشم برداشته میشود و در نتیجه چشمها نمای جوانتر و شادابتری پیدا میکنند.
دستورات قبل از عمل:
1-از مصرف آسپیرین و سایر مسکن های NSAID (بروفن،ناپروکسن،ایندومتاسین) و همچنین ویتامین E از دو هفته قبل از عمل خودداری کنید.مصرف استامینوفن و استامینوفن کدیین مجاز است.

2- مصرف الکل سه روز قبل از عمل و هفت روز بعد از عمل ممنوع است.

3- لازم است بیمار تست خون و بررسی انعقادی انجام دهد.((CBC,Ptl,PT,PTT

مراحل عمل بلفاروپلاستی:
عمل بلفاروپلاستی اغلب در مطب و با بیحسی موضعی انجام میشود.بیمار در تمامی مراحل عمل کاملاً هشیار است ولی بدلیل بیحسی موضعی درد و ناراحتی احساس نمیکند.با شروع عمل پزشک برش های لازم را بر روی خطوط طبیعی پلک ایجاد میکند، سپس پوست و چربی اضافه برداشته میشود و محل برش با بخیه های بسیار ظریف دوخته میشود.بخیه ها بعد از 5-3 روز قابل برداشتن هستند.کل زمان عمل حدود 2-1 ساعت طول میکشد.
بعد از عمل بلفاروپلاستی:
پس از عمل از کمپرس سرد برای کاهش تورم استفاده میشود که این کار طی 48 ساعت پس از عمل نیز مرتباً ادامه می یابد.چند روز بعد عمل بهتر است بیمار از دو بالش هنگام استراحت استفاده کند.تورم و کبودی احتمالی بعد از عمل طی 14-10 روز از بین میرود.در صورت وجود درد و ناراحتی استامینوفن یا استامینوفن کدیین کفایت میکند.بیمار میتواند فعالیت معمول خود را از 3-2 روز بعد شروع کند ولی تا یک هفته باید از فعالیت فیزیکی شدید پرهیز کند.دید چشمها بلافاصله بعد از عمل نیز طبیعی است ولی بهتر است که بیمار 3-2 روز بعد از عمل به مدت طولانی به تلویزیون خیره نشود.

برای اطلاعات بیشتر لطفاً با شماره 09131145548 یا 03112240592تماس حاصل فرمایید.

منبع :پزشک آنلاینادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۱۰/۱۲/۱۳۸۷ - ۱۸:۵۹ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)

چروکهای صورت به دودسته تقسیم میشوند:
1- چروکهای فعال(Dynamic Wrinkles) که بدلیل وجود عضله در زیر آنها به وجود میآید و این خطوط نتیجه سالها خندیدن،اخم کردن و تغییر فرم عضلات صورت هستند.
2- چروکهای غیر فعال (Static Wrinkles) که بدلیل پروسه پیری و تغییرات محتویات درم پوست ایجاد میشود.

تزریق بوتاکس میتواند چروکهای فعال را به شدت کم کند و به فرد چهره ای آرام و جوانتر بدهد.حدود 20سال قبل پزشکان از تزریق بوتاکس برای کنترل پلک زدن غیر ارادی و تیک های صورت استفاده کردند.حین استفاده از تزریق بوتاکس پزشکان متوجه شدند که بسته به محل تزریق بوتاکس چروکهای فعالی که در پیشانی و اطراف چشم وجود داشت برطرف میشد.
اين به دليل فلج شدن عضلات زير اين چينها بود.برای همين مقدار کمی از بوتاکس داخل عضلات زير پوست تزريق شد و مشاهده کردند که طی 72-24 ساعت چروکهای پيشانی و دور چشم کاهش شديدی پيدا کرد و حتی تعدادی از بيمارانی که سردرد داشتند بهبود پيدا کردند.

1- بوتاکس چيست؟
بوتاکس فرم رقيق و خالص توکسين بوتولينوم است که در شل کردن عضلات بسيار موثر است.این دارو با اسامی تجاری مختلفی در بازار وجود دارد که معتبرترین آنها BOTOX و Dysprot هستند.در این مقاله از کلمه بوتاکس به عنوان سم بوتولینوم استفاده شده است.
2- چگونه چروک ها توسط بوتاکس برطرف ميشود؟ مقدار کمی از بوتاکس توسط سوزن ظريف به داخله عضلات زير چروک تزريق ميشود، اين باعث غير فعال شدن عضله توليد کنّنده چين ميشود و نتيجتاً چروک فعال محو ميشود. برای همين بوتاکس براي برطرف کردن چين اخم (بين دو ابرو)،خطوط پيشانی و خطوط دور چشم بسيار عالی عمل ميکند.

3- بوتاکس برای درمان چه مناطقی به کار ميرود؟
کاربرد زيبايی بوتاکس در صورت اغلب برای برطرف کردن چين اخم (بين دو ابرو)،خطوط پيشانی و خطوط دور چشم است. تزريق در اين مناطق بر لبخند بيمار هيچ اثری ندارد.احساس پوست در اين مناطق کاملا طبیعی است و تزريق بر عضلات نواحی ديگر هيچ اثری ندارد. نکته ای که بايد توجه کرد اينکه بوتاکس حتما بايد برای چينهای فعالی که عضله زيرشان دارند استفاده شود تا موثر واقع شود.
4- آيا تزريق بوتاکس درد دارد؟ با استفاده از بيحسی موضعی يا کمپرس يخ به مدت چند دقيقه محل تزريق تقريبا بيحس ميشود بنابراين بيمار موقع تزريق فقط سوزش مختصری احساس ميکند.بعد از تزريق هم با گذشتن کمپرس يخ درد بيمار کاهش ميابد. 
5- آيا تزريق بوتاکس عوارض دارد؟ متخصصين چشم پزشکی بيش از 20 سال است که از تزريق بوتاکس استفاده ميکنند،برای رفع چروک هم از سال 1990 تاکنون از تزريق بوتاکس استفاده ميشود.با وجود اينکه بوتاکس سم است ولی عارضه جدی نداشته است.شايعترين عارضه افتادن مختصر پلک است که جدی نيست.بدليل تزريق مقدار بسيار کم، سم بوتولينوم در بدن پخش نميشود. تزريق بوتاکس در مطب انجام ميشود و بيمار بلافاصله به سر کار برميگردد.

6- مزايای تزريق بوتاکس چيست؟ تزريق بوتاکس روش سريع و موثر برای رفع چروک است.مدت تزريق بوتاکس بين 20-10 دقيقه است.شروع اثر بوتاکس بين7-4 روز است.مزيت ديگر اين روش برگشت سريع به سر کار است،حتی موقع خروج بيمار از مطب نيز اثری از کاری که بر روی بيمار انجام شده مشاهده نميشود.اثرات تزريق بوتاکس بسته به تعداد تزريق قبلی بين 9-3 ماه طول ميکشد.اگر هر سه ماه به مدت يک سال تزريق بوتاکس انجام شود،به تدريج فواصل تزريق های بعدی بيشتر ميشود يعنی عملاً با تزريق بوتاکس کمتر اثرات طولانيتری حاصل ميشود.به طور کلی تزريق بوتاکس روشی ايمن و غير جراحی برای جوانسازی پوست است. 

7- چه کسی کانديد مناسب برای تزريق بوتاکس است؟
 هر کسی که خواهان اين است که چهره جوان تر و کم چروک تری داشته باشد کانديد مناسبی برای تزريق است.مزيت تزريق بوتاکس اين است که موقع خنده،اخم و تغيير فرم صورت چروک بيشتری در صورت ظاهر نميشود.برای مادران باردار و شيرده و همچنين بيماران عصبی تزريق بوتاکس ممنوع است.

برای اطلاعات بیشتر لطفاً با شماره 09131145548 یا03112240592 تماس حاصل فرمایید.

منبع :پزشک آنلاینادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۸/۱۲/۱۳۸۷ - ۰۱:۰۵ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)
پرسش و پاسخ درباره درمان موهای زائد به وسیله لیزر

1. هیرسوتیسم یعنی چه؟ هیرسوتیسم (پرمویی) به معنی رشد مو درخانمها مشابه الگوی رشد موی مردانه است.این بیماری مشکل شایعی است و برای اغلب خانمها آزاردهنده می باشد.
2. رشد مو در افراد تابع چه عواملی است ؟ توزیع رشد مو در اشخاص سالم تحت کنترل سیستم پیچیده ای از عوامل نژادی,ژنتیکی وغدد درون ریز است و در هر دو جنس زن و مرد به وسیله هورمونهای مردانه(آندوژن) کنترل میشود.
در بیماران هیرسوتیسم احتمال تغییرات هورمونی وجود دارد ولی اغلب این بیماران آزمایشات هورمونی طبیعی دارند و به اصطلاح پزشکی بیماری آنها ایدیوپاتیک است.
3. روشهای قدیمی زدودن موهای زائد کدامند؟ ا لکترولیز روشی کند و دردناک بوده که طی آن فولیکولهای مو یک به یک توسط تکنسین یا پزشک متخصص به روش ایجاد حرارت از طریق برقراری جریان الکتریکی مورد تخریب قرار می گیرد.
کندن موها که روشی دردناک است و ایجاد فولیکولیت میکند.
موم انداختن موها که آن هم دشواریهای خاص خود را دارد.
4. مصرف دارو چه اثری بر موهای زاید دارد؟ دارو در مواردی که بیمار اختلال هورمونی دارد موثر است ولی در بیمارانی که اختلال هورمونی ندارند صرفاً اثر موقتی دارد یعنی تا زمانیکه بیمار دارو مصرف میکند سرعت رشد موها کم میشود ولی با قطع دارو مجدداً به حالت قبل برمیگردد.
5. دستگاههای لیزر چگونه عمل میکنند؟ سیستم های لیزر با انتخاب طول موجهای مناسب در ناحیه ای نسبتاً وسیع در آن واحد تعداد زیادی از فولیکولهای مو(ریشه های مو)را مورد هدف قرار می دهد.
مکانیسم اثر لیزر هدف قرار دادن ملانین(رنگ تیره مو) به وسیله طول موج خاص از اشعه است که باعث ایجاد حرارت شده و متعاقب آن تخریب سلول های زاینده مو در ناحیه فولیکول صورت میگیرد.
6. در حال حاضر چه لیزرهایی برای درمان موهای زائد توصیه می شود؟ لیزرهای زیر برای درمان موهای زائد توصیه می شود:
1- سیستم لیزر الکساندرایت با طول موج 755 نانومتر
2- سیستم لیزر دیود با طول موج 800 نانومتر
3- سیستم لیزر Nd-YAG با طول موج 1056 نانومتر 4- سیستم نوری IPL نیز با روش کار کردی مشابه لیزر ها در درمان موهای زائد به کار می رود.
7. کدامیک از لیزر های فوق بهتر عمل میکنند؟ مقالات مختلف هر کدام از برتری یکی از لیزر ها سخن میگوید ولی در مجموع میتوان گفت که اثرات لیزر الکساندرایت و دیود بهتر است.
8. چند جلسه برای از بین بردن کامل موهای یک ناحیه لازم است؟ زدودن موهای زائد به وسیله لیزر معمولاً در طی جلسات متعدد(بین3الی6 جلسه)انجام می شود.
9. فواصل جلسات درمانی چقدر است؟ فاصله جلسات با توجه به ناحیه ای از بدن که مورد درمان قرار می گیرد بین 5/1 الی 6 ماه متغیر است.
10. میزان کاهش موهای زاید در پایان جلسات چقدر است؟ در پایان جلسات مقدار موهای زائد به میزان 100-80% کاهش می یابد.
11. آیا برداشتن مو ها در بین جلسات لازم است؟ در فواصل جلسات معمولاً ناحیه مورد درمان فاقد مو بوده و شخص نیازی به استفاده از روش های متداول برداشتن مو مثل تیغ زدن یا بند انداختن ندارد.
12. عوارض انجام لیزر موهای زائد چیست؟ رنگ پوست ناحیه ای از بدن که تحت درمان با اشعه لیزر قرار می گیرد اندکی قرمز می شود که طی یک تا دو ساعت بعد تدریجاً از بین می رود.
عوارض شدید شامل تاول و اسکار فقط در موارد عدم رعایت انتخاب دستگاه مناسب و یا عدم بکارگیری پارامترهای مناسب برای هر نوع پوست اتفاق می افتد.
13. آیا با انجام لیزر احتمال سرطان افزایش می یابد؟ خیر.تا کنون هیچ نوع سرطان زایی برای درمان موهای زائد به وسیله لیزر گزارش نشده است. 
14. آیا انجام لیزر موقع حاملگی اشکالی دارد؟ تحقیقات انجام شده نشان داده که انجام لیزر موقع حاملگی هیچ عارضه ای برای مادر و جنین ندارد حتی اگر لیزر روی شکم خانم باردار انجام شود.
15. اقدامات لازم قبل از انجام لیزر چیست؟ باید دو هفته قبل از انجام لیزر موهای محل کنده نشود و فقط با تیغ تراشیده شود. قبل از انجام لیزر باید موضع شسته شود تا کرم یا آرایش کاملاً پاک شود. 
16. اقدامات لازم بعد از انجام لیزر چیست؟ باید به مدت سه روز هر 12 ساعت از کرم هیدروکورتیزون استفاده کرد. مصرف ضدآفتاب هر 2 ساعت نیز لازم است.

17. چه مواردی باید به هنگام انتخاب روش درمان لیزری برای موهای زائد مورد توجه قرار گیرد؟ 1- انتخاب مرکز درمانی مجهز که انواع لیزر برای تیپ های پوستی متفاوت را داشته باشد.
2- دستگاه لیزر انتخاب شده بایستی از انواع ساخته شده در کمپانی های معتبر دنیا بوده ترجیحا" مورد تایید سازمان دارو و غذای امریکا (FDA) باشد.
3- اینکار توسط افراد متخصص پوست که تجربه کافی در این زمینه دارند انجام گیرد.


برای اطلاعات بیشتر لطفاً با شماره 09131145548 یا 03112240592تماس بگیرید.

منبع :پزشک آنلاینادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۸/۱۲/۱۳۸۷ - ۰۱:۰۵ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)
لک صورت (pigmentation)
لک صورت (pigmentation) : لکهای صورت که شایعترین فرم آن ملاسما یا لک حاملگی است از مشکلات اصلی خانمها میباشد.امروزه علاوه بر دارو استفاده از دستگاه میکرودرم ابریشن کمک زیادی به رفع لک های مقاوم به درمانهای معمول کرده است.لکهای موضعی رامیتوان با تخریب با دستگاه مدرن یا لایه برداری نقطه ای از بین برد.


ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۸/۱۲/۱۳۸۷ - ۰۱:۰۳ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)

زیبایی صورت" را میتوان به صورت مجموعه صفاتی تعریف کرد که باعث جذابیت فرد مخصوصاً برای جنس مخالف میگردد.
بخشی از این زیبایی را ما از والدین خود به ارث میبریم ولی این همه ماجرا نیست و بخش مهمی از زیبایی دست خود ماست که میتوانیم با افزودن زیبایی اکتسابی به زیبایی ارثی حداکثر جذابیت را برای خود ایجاد کنیم.

طبق تحقیقات انجام شده به صورتی لفظ زیبا اطلاق میگردد که دارای ویژگیهای زیر باشد:
1. پوست هموار و شفاف
2. وجود تقارن در اجزای صورت
3. چانه کوتاه و باریک، لبهای پر با لبه های کاملاً مشخص، چشمهای درشت و ابروهای باریک.البته این ویژگیهای صورت جذاب زنانه است و ملاکهای صورت مردانه تفاوت دارد.در بین این مشخصات چشمهای درشت از امتیاز بیشتری برخوردار است.

منبع :پزشک آنلاین
4. عدم وجود بیماری مثل ضایعه پوستی، زگیل، کیست، تومور، آکنه و موی زاید

ویژگیهای مذکور اغلب ذاتی بوده و ایجاد تغییر در آنها بسته به نوع صفت از کم تا متوسط میسر است.ولی موضوع اصلی بحث ما عوارض بیماریها و صفات اکتسابی است که قابلیت تغییر و برگرداندن آن بسیار زیاد است و در واقع بخش اعظم کارهای زیبایی در این قسمت صورت میگیرد.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۶/۱۲/۱۳۸۷ - ۲۲:۵۹ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)
بوتوکس یا بتاکس چیست؟
سم بوتولینوم یک باکتری بی هوازی به نام کلستریدیوم بوتولینوم تولید می کند.
کلستریدیوم بوتولینوم با رشد کردن بر روی مواد غذایی به خصوص مواد غذایی کنسرو شده خانگی مانند سبزیجات، میوه ها و ماهی چند نوع سم ترشح می کند. مهم ترین این سم ها توکسین های نوع B، A و E هستند.
این سموم مولکول های پیچیده پروتئینی هستند که جزء سموم عصبی یا نوروتوکسین ها قرار می گیرد. این سموم آزاد شدن یک ماده واسطه عصبی، استیل کولین، را از انتهای اعصاب مهار می کنند، در نتیجه پیام های عصبی به عضلات نمی رسند و انقباض عمل آنها مختل می شود. آیا بوتوکس یا بوتاکس مورد تأیید محافل پزشکی است؟
بله. سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) که مسئول داروهای جدید در آمریکاست، برای اولین بار در سال 1989 مجوز استفاده از بوتوکس را برای درمان بیماری های مربوط به اختلالات عضلات اطراف چشم صادر کرده است.
سازمان فدرال غذا و داروی آمریکا مصرف دارو را برای افراد بزرگسال زیر 65 سال مجاز می داند و توصیه می کند تزریق بوتوکس با فواصل زمانی کمتر از 3 ماه انجام نشود و هربار کمترین مقدار داروی مؤثر به کار رود.
به این ترتیب تزریق بوتوکس برای برداشتن خطوط اخم یا چین چروک اطراف چشم همچنین برای افتادگی گونه ها در محافل پزشکی مورد استفاده قرار گرفت. همچنین از بوتوکس برای درمان بیماری های دیگری نیز استفاده می شود.
بوتوکس را به عضلات اطراف چشم برای درمان بیماری بلفارواسپاسم، عارضه ای که انقباض مفرط عضلات چشمی باعث اختلال حرکت پلک و پلک زدن بی اختیار می شود و نیز درمان بیماری استرابیسم یا لوچی چشم که ناهماهنگی عضلات حرکت دهنده چشم باعث انحراف کره چشم می شود، مورد استفاده قرار گرفت. همچنین FDA بوتوکس را در سال 2000 برای درمان یک بیماری حرکتی ناشی از اختلال عصبی که به انقباض شدید و دردناک عضلات گردن و شانه همراه است و «دیستونی گرد نی» نامیده می شود مورد تأیید قرار داد.
میزان محبوبیت بوتوکس در میان مردم
به گزارش انجمن جراحی پلاسیتک زیبایی آمریکا (ASAPS) تزریق بوتوکس برای رفع کردن چین و چروک صورت عمل زیبایی دارای سریع ترین رشد در آمریکاست، به طوری که در سال 2001 بیش از 6/1 میلیون نفر در آمریکا از تزریق بوتوکس استفاده کردند، میزانی که افزایشی 46 درصدی را نسبت به سال پیش نشان می داد. مصرف بوتوکس برای زیبایی که اکنون در آمریکا از جراحی زیبایی پستان هم رایج تر است، برای بعضی افراد به سرچشمه نهایی جوان یبدل شده است.
آیا اثرات بوتوکس دائمی است؟
خیر. بوتوکس یا بوتاکس دارای اثرات موقتی از 3 تا 9 ماه در افراد مختلف می باشد. در بعضی موارد هم تا یک سال و نیم اثرات آن در بیمار باقی می ماند.
به نظر می رسد بیماران مشتاق زیبایی با وجود آنکه اثر تزریق بوتوکس دائمی نیست و به تزریق مکرر این دارو برای داشتن قیافه ای بدون چین و چروک اهمیتی نمی دهند، در هر حال زدودن علائم پیری به روشی نسبتاً آسان و کم دردسر و اینکه هیچ جای زخمی باقی نمی ماند و نیازی به دوران نقاهت هم وجود ندارد، آن را بسیار جذاب و پرطرفدار کرده است.
نکته ی قابل توجه این جاست که بعد از چند بار تزریق بوتوکس می توان به میزان کمی اثرات دائمی بوتوکس را بر روی بیمار مشاهده کرد. عوارض بوتوکس
گرچه با توجه به میزان تزریق بوتوکس خطر ابتلا به مسمومیت بوتولیسم وجود ندارد، اما عمل زیبایی با بوتوکس ممکن است بعضی از عوارض را داشته باشد: مثلاً اگر مقدار بوتوکس تزریق شده بیش از حد زیاد باشد یا بوتوکس به ناحیه نادرستی از صورت تزریق شود ممکن است بیمار دچار افتادگی پلک شود که البه بعد اب مدتی بهبود میابد و گذرا است.
از عوارض رایجی که ممکن است بعد از تزریق بوتوکس به وجود آیند، سردرد، عفونت تنفسی، علائم شبیه آنفولانزا و تهوع است. به میزان کمتر ممکن است درد در صورت، قرمزی در محل تزریق و ضعف عضلانی رخ دهند، که این عوارض گذرا هستند و بعد از مدت زمان کوتاهی بهبود میابند.
توصیه انجمن جراحان زیبایی آمریکا
- مطمئن باشند که پزشک صاحب صلاحیت حرفه ای این عمل تزریق بوتوکس را انجام می دهد.
- اطمینان حاصل کنند که پزشک عمل کننده تزریق بوتوکس، برای جراحی زیبایی پوست تعلیم دیده و دارای مجوز کار است.
- در مورد منافع و خطرات عمل تزریق بوتوکس، با پرسیدن سؤال اطلاع کسب کنند.
- پس از عمل تزریق بوتوکس، از مصرف مشروبات الکلی پرهیز کنند و تا چند ساعت دراز نکشند و سرپا بمانند.
- واحد های پزشکی را انتخاب کنند که از روش های استریل استفاده می کنند و تجهیزات لازم برای مقابله با هر مشکل بالقوه ای که در حین عمل به وجود می آید را دارند.
هزینه بوتوکس چقدر است؟
قیمت بوتوکس چیزی بین 300 تا 400 هزار تومان است.
هر بسته ی بوتوکس یا بتاکس می تواند برای 6 الی 7 نفر استفاده شود. از آنجایی که بوتوکس فاقد مواد نگه دارنده است یک فرد نمی تواند از هر بسته ی بوتوکس به طور مکرر استفاده کند.


ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۶/۱۲/۱۳۸۷ - ۲۲:۵۸ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)
پرسش و پاسخ
سوال:خانمی 65 ساله می باشم که مدت 10 سال است از انسولین استفاده می کنم و مدتی است که ناخن های پای من در گوشه ها دچار ترشحات زرد رنگی می گردد . علت چیست و چگونه از آن جلوگیری کنم؟
پاسخ : قدم اول و مهمترین کار کنترل قند خون و مشاوره مستمر با پزشک متخصص داخلی می باشد و سپس رعایت نکات زیر الزامی است :
1- هر روز پاهایتان را با آب ولرم (و نه گرم) کاملا شستشو داده و با صابون بشویی.
2- پاهایتان را کاملا خشک نمایید بویژه در لابلای انگشتان پا.
3- همواره پاهایتان را معاینه نمایید و هرگونه خشکی,ترک, بریدگی,قرمزی, التهاب, ورم و تغییر دمای آن را به پزشک خود نشان دهید.
4- در مواردی که پوست پا خشک می باشد از لوسیون های مرطوب کننده استفاده نمایید ولی هیچگاه از لوسیون به لابلای انگشتان نزنید.
5- ناخن های پای خود را به صورت تخت بگیرید تا گوشه های ناخن به داخل پوست فرو نروند. حتما برای کوتاه کردن ناخنها بعد از حمام اقدام نمایید.
6- همواره از کفش های راحت استفاده نموده و جوراب نخی بپوشید. دکتر اشکان وکیلی شاهمیر
مدیر عامل نمایندگی محصولات زیبایی و درمانی دست و ناخنNail Tekدر ایران


ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۶/۱۲/۱۳۸۷ - ۲۲:۰۰ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)
مشکلات شایع در پا
1-بیماری پای ورزشکاران Athlets Foot
این بیماری یک بیماری قارچی می باشد که در بین ورزشکاران شایع می باشد. این بیماری معمولا از بین دو انگشت کوچکتر آغاز شده و به تدریج پخش می گردد. علائم شامل خارش, خشکی, قرمزی و پوسته شدن پا می باشد. در صورتیکه این بیماری درمان نگردد در نهایت باعث بروز تاول می گردد. درمان اولیه در این بیماری شستشوی کفش و خشک نمودن آن و همچنین شستشوی پا با آب سرد بصورت روزانه می باشدپس از شستن پاها باید کاملا آنها را خشک نمود. جورابهای نخی باید پوشید و مرتب آنها را تعویض نمود. در صورت عدم جوابگویی این روش باید با پزشک مشورت نمود تا درمان دارویی ضروری انجام گیرد.
2- میخچه Calluses
ضخیم شدن قسمتی از پوست که به علت قرار گرفتن تحت فشار بعلت استفاده از کفش های نامناسب و یا تنگ می باشد. این واکنش یک واکنش دفاعی در مقابل افزایش فشار می باشد. در صورتیکه بزرگ شوند می توانند بسیار دردناک باشند. ساییدن آن منطقه توسط برس های ویزه پا و سنگ پا حداقل سه بار در روز پس از حمام و استفاده از کرم مرطوب کننده پس از حمام ضروری می باشد. هیچگاه میخچه را نباید برید و ااستفاده از کفش مناسب و اجتناب از راهپیمایی طولانی الزامیست.
در صورتیکه درمان های فوق بی اثر بودند با پزشک جهت اقدامات تکمیلی مشورت نمایید. 3- درد پاشنه Heel pain
استخوان پاشنه بزرگترین استخوان در بین استخوان های پا می باشد و محل تمرکز فشار بدن بوده و بعنوان یک بالشتک در دریافت فشارها هنگام قرار دادن پا روی زمین عمل می نماید.
درد پاشنه باعث اختلال در ایستادن و راه رفتن می گردد. در زیر به گوشه ای از علل رایج درد پاشنه می پردازیم: - خار پاشنه heel spur
رشد غیر طبیعی قسمتی از استخوان پاشنه به دنبال اختلالات کلسیم می باشد که به لیگامان ها و بافت نرم کف پا فشار وارد می آورد و ایجاد درد و سوزش بویژه در هنگام ایستادن و راه رفتن می نماید. مشاوره با متخصص اورتوپد در این موارد جهت اقدامات پزشکی الزانمیست.
- بورسیت پاشنه heel bursitis
حالتیست که فرد احساس درد در پشت پاشنه متعاقب حرکت دادن زانو و یا قرار دادن پا بر روی زمین احساس می نماید و به دنبال پیاده روی زیاد, بیماریهای روماتیستی و نقرس, ضربه و یا بیماریهای عفونی ایجاد می گردد.درمان الیه توسط بی حرکت نمودن پاشنه,کمپرس آب سردو استفاده از داروهای ضد التهاب و تصحیح راه رفتن انجام می پذیرد. در صورت عدم بهبودی مشاوره با پزشک الزامیست
- برجستگی پشت پاشنه heel bumps
برجستگیهای تیره در پشت پاشنه در محل اتصال تاندون آشیل و پاشنه می باشند. که بعلت کفش های نامناسب روی می دهند. راهکار درمانی استفاده از کفش های راحت و پشت بازو مرطوب نمودن محل می باشد. در صورت عدم بهبودی و یبا درد زیاد مشاوره پزشک الزامیست.
- ترک پاشنه cracked,Dryheel
ترک پاشنه پا یکی از مشکلات شایع می باشد که با ضخیم شدن و خشکی و ترک خود را بروز داده و باعث درد در هنگام راه رفتن می گردد. در مواردی این ترکها بسیار عمقی بوده و باعث خونریزی می گردند. استفاده زیاد از کفش های پشت باز و برخورد دائم پاشنه با لبه باعث تشدید این حالت می گردد استفاده از آب داغ هم باعث تشدید این ترکها می گردد. کمپرس روزانه با آب ولرم و استفاده از سنگ پای ملایم پس از آن برای رفع پوسته های اضافه بسیار مفید می باشد. همچنین استفاده از پیلینگ و مرطوب کننده ضروری می باشد. توجه نمایید که هیچگاه از تیغ و یا قیچی برای رفع این پوسته ها استفاده ننمایی!


ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۴/۱۲/۱۳۸۷ - ۰۰:۲۷ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)
دستور ضد پیری برای صورت و گردن
دستورهای ضد پیری، بخش جدیدی است که در این شماره به ماهنامه طیف اضافه شده است. از این پس هر ماه می توانید در هر شماره مجله این بخش را مطالعه نمائید. مقاله این هفته به «دستورهای ضد پیری برای صورت و گردن» اشاره دارد.
دستورهای ضد پیری برای صورت و گردن
تغییر رنگ چهره (Couperose)
نشانه ظهور پیری:
رگه های ریز قرمز یا بنفش که معمولاً از زیر پوست گونه یا پره های بینی خودنمایی می کنند، صرفاً از نظر پزشکی بیماری محسوب نمی شوند و بیشتر اوقات ریشه ارثی دارند. اما در بعضی حالات، نازک شدن پوست سطحی با توجه به اشعه پراکنی زیاد با UV یا مصرف داروهای کورتیزونی می توانند باعث نمایان شدن مویرگ ها شوند. اگر تغییر رنگ چهره به صورت ناگهانی بروز کند و به سرعت توسعه پیدا کند مراجعه به پزشک توصیه می شود. در چنین حالتی وجود خطوط ریز تحت شرایطی می تواند یک حالت مرضی باشد. از دست زدن به جوش ها خودداری کنید
کسی که جوش ها و غده های چربی بدن را فشار می دهد، ممکن است با این کار به تک تک رگها صدمه بزند. به گونه ای که در نهایت نه فقط یک لک یا خال، بلکه حتی یک رگ مویی قرمز «یادگاری» برجا بگذارد. کسی که نمی تواند خودش را کنترل کند، باید ناخن های خود را با دستمال تمیز آرایشی بپوشاند. بهترین راه این است که این گونه اشکالات پوستی به وسیله یک آرایشگر و یا پزشک به طور حتم تخصصی برطرف شود. در موقع آرایش صورت احتیاط کنید فردی که مبتلا به Couperose می شود باید هنگام آرایش خود، توجه داشته باشد که به مویرگ های حساس صدمه وارد نشود. ماسک های به گردش درآورنده خون،‌ فرچه های ماساژ دهنده، همچنین آب درمانی با آب گرم و سرد یا کمپرس ها، حتی استفاده از رول های ماساژ یا «اطوهای تا کننده» به طور کامل بی اثرند. هنگامی که از داشتن تأثیر مثبت یک روش درمان در شک و تردید هستید، بهتر است از به کارگیری آن به طور کامل صرف نظر کنید. درمان لنفاوی به عنوان یک وسیله آرایشی
با توجه به چنین محدودیت هایی به نظر می رسد که از بین بردن آب جمع شدگی ها از طریق رگ های لنفاوی، یک روش کارساز باشد. این روش به کار گرفته شده در آرایش آن قدر راحت و لطیف است، که حتی اشخاص مبتلا به Coupreose می توانند از این روش استفاده کنند. با فعال کردن جریان لنف در بدن حتی لک های قرمز نیز می توانند تقلیل پیدا کنند. برنامه درمان اضطراری
برای تسریع در کار فقط رنگ کمک می کند. رگ های مویی را با یک کرم پوشش سبزرنگ (Camouflag) بپوشانید. رنگ سبز مکمل خوبی برای رنگ قرمز است و لذا بهترین وسیله برای پوشاندن آثار Coupreose است. کرم را فقط خیلی نازک و با نوک انگشتان آرام و در طرفین بمالید. درمان Coupreose با رنگ
استفاده از نیروی درمانی رنگ ها در مصر قدیم معمول بود و در اوایل قرن بیستم یک جایزه نوبل برای تحقیقات در مورد کاربرد درمانی آن ها اهدا شد. و به تازگی و در سال های اخیر بشر ارزش آن را در رابطه با سلامتی و زیبایی شناخته است. هر رنگ یک گرایش ویژه دارد، که واکنش سلول معینی را بر می انگیزد. به طور مثال رنگ سبز اثر آرام کننده و جابه جایی دارد، التهابات را کاهش می دهد و در مورد Coupreose کمک کننده است. درمان با رنگ امروزه از طریق مؤسسات زیبایی عرضه می شود. سوزاندن، مشکل گشای دائمی
برای اینکه تک تک مویرگ های قابل دید برای همیشه از بین برده شوند، می توان آن ها را با روش تکنیکی جدید اشعه لیزر و نور سوزاند. حتی زمانیکه شریان ها گشاد شده و دیگر قابل دید نباشند، در گرایش به Coupreose تفاوتی نمی کند و شما می توانید در مقابل آن اقدامات مؤثری انجام دهید. کارهایی که نباید انجام داد
• الکل شریان ها را گشاد می کند. به طوری که بیش از پیش مویرگ های قرمز زیر پوست دیده می شوند. • گرمای آفتاب باعث بیرون زدن بیشتر مویرگ ها می شود. • ادویه جات تند گردش خون را در صورت افزایش می دهند (و صورت سرخ می شود) مصرف آن ها Coupreose را تشدید می کند. • دوش های سرد وگرم، رفتن به سونا و سایر تغییرات شدید درجه حرارت شریان ها را تحت فشار قرار می دهد همچنین پیلینگ و ماسک هایی که تسریع کننده جریان خون هستند. دستور ضد پیری
تنها زمانی که روده سالم است، ویتامین K می تواند در بدن ساخته شود. ویتامین K در بند آمدن خون کمک مؤثری می کند و در پیشگیری Coupreose مؤثر است. با این حال به قدر کافی ویتامین K بخورید. بهترین منابع ویتامین K عبارتند از اسفناج،‌ کلم بروکلی، کلم سبز و چای سبز. رگ ها را انعطاف پذیر نگه دارید: ویتامین C و بیوفلاونوئیدهای موجود در میوه های تازه، دیواره رگ ها را تقویت می کنند و مانع گشاد شدن دوباره مویرگ ها می شوند. (سعی کنید که آب میوه همراه با گوشت میوه خورده شود). سیر، پیاز، فلفل و زنجبیل،‌ موادی دارند که خون مردگی های کوچک در بدن را حل کرده و خون را دوباره سیال می کند. جهت آرایش، محصولات دارای عصاره بلوط وحشی یا عصاره ریشه شیرین بیان را به کار ببرید. هفته ای یک تا دو بار یک کمپرس ولرم با کامیل، نعناع یا ریشه انجیر به کار ببرید.


ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۴/۱۲/۱۳۸۷ - ۰۰:۲۶ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)
برنزه کردن پوست یکی از عوامل بروز سرطان پوست
سرطانهای پوستی یکی از شایعترین انواع سرطان در بدن است که در بعضی افراد بیشتر دیده می شود,افرادی همچون کشاورزان و کارگرانی که در محیط های روباز کار می کنند و افرادی که پوست آنها روشن تر است, از جمله افرادی هستند که بیشتر در معرض این خطرند. نور آفتاب مهمترین عامل ایجاد سرطانهاست و از دیگر عوامل می توان به مواد شیمیایی, عفونت های خاص مثل عفونت های تبخال و زگیل های طولانی مدت اشاره کرد.ضعف سیستم ایمنی بدن در بعضی افراد, زخم های مزمن ناشی از سوختگی و رادیوتراپی یا اشعه درمانی را نیز می توان از عوامل موثر در ایجاد سرطان های پوستی موثر عنوان کرد.همچنین تغییر در مدل آب و هوایی در افزایش ابتلا به سرطانهای پوستی موثر است و به طور کلی افرادی که نزدیک خط استوا زندگی می کنند احتمال بدخیمی های پوستی در آنها بیشتر است. سرطانهای پوستی دو نوع هستند, یک دسته از سرطانهای پوست نشات گرفته از سلولهای سنگ فرشی هستند و دسته دیگر نشات گرفته از سلولهای رنگ دانه ای یا ملانولیست ها هستند که اصطلاحا به آنها ملانوما گفته می شود. ملانوما در کشورهای غربی خیلی شایع است و بدترین بدخیمی ها در دنیا محسوب می شود,ولی خوشبختانه در ایران نادر است .
سرطانهای پوستی که منشاء آن از سلولهای سنگ فرشی است در ایران مثل کشورهای دیگر شیوع بالایی دارد.
علامت بارز سرطانهای پوستی: به طور کلی هر ضایعه پوستی که زمان آن طول بکشد(خصوصا در ناحیه تماس با آفتاب مثل پوست صورت)و به سمت خونریزی کشیده شود,حتما باید از نظر سرطان بررسی شود. مسئله ژنتیک در این سرطانها به طور کل رد می شود, مگر در موارد خاصی مثل بیماریهای آلبنیسم یا زالی که این افراد مستعد ابتلا به سرطانهای پوست هستند,زیرا در این افراد سلولهای محافظتی پوست وجود ندارد. برنزه کردن پوست یکی دیگر از عوامل ایجاد کننده سرطانهای پوست است . در کشورهای غربی برای برنزه کردن پوست از یک نور و ماده ای خاص استفاده می کنند که این نور و ماده می تواند در طولانی مدت سرطان پوست ایجاد کند,البته در ایران این مسئله (برنزه کردن) به صورت جاافتاده و نظارتی وجود ندارد و اگر هم مواردی وجود داشته باشد غیر استاندارد است. جلوگیری از تماس با نور آفتاب (به عنوان مهمترین عامل ایجاد سرطان پوست) مهمتریت عامل پیشگیری است,افراد در ساعاتی از روز(بین ساعت 10 صبح تا چهار بعد از ظهر)در صورتی که کار ضروری ندارند,از تماس با نور آفتاب پرهیز کنند. استفاده از وسایلی که حالت ضد آفتاب دارند مثل کلاه و کرمهای ضد آفتاب را نیز در پیشگیری از ابتلا موثر دانست.
هر چه این بیماری زودتر تشخیص داده شود درمان آن خیلی راحت تر است و با یک جراحی کوچک سرپایی درمان انجام می شود, ولی هر چه زمان آن بگذرد درمان نیز به تبع مشکل خواهد بود. اگر زمان بگذرد و ضایعه بزرگتر شود ممکن است گسترش پیدا کند و داخل جدار پوست و به سمت غده های لنفاوی داخل گسترش یابد و عارضه دار شود.


ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۴/۱۲/۱۳۸۷ - ۰۰:۲۵ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)
اگزمای پلک یکی از مشکلاتی است که در فصل پاییز برای افراد به وجود می آید و یکی از علل آن مصرف مواد آرایشی در اطراف چشم است.
یکی از انواع اگزما یا حساسیت های شایع در فصل پاییز وزمستان اگزمای پشت پوست پلک که به صورت قرمزی,پوسته دادن و خارش خود را نشان می دهد البته علل مختلفی در بروز این علائم موثرند, مثل مصرف مواد آرایشی در اطراف چشم, تماس لاک ناخن فرد با پلک و یا رطوبتی که پس از شست و شوی صورت و یا وضو گرفتن در چین پشت پلکها باقی می ماند بخصوص در افرادی که کره چشم برجسته داشته و در نتیجه چین پلک فوقانی آنها عمیق و گود رفته است.
در این افراد در هنگام عود ضایعات, عدم استفاده از مواد آرایشی, خشک کردن دقیق اطراف پلکها با یک پارچه ظریف و مرطوب کردن دور چشم با کرمهای خاص تجویزی پزشکان توصیه می شود.
یکی دیگر از مشکلات پوستی که در فصل پاییز افراد با آن درگیر می شوند اگزمای پوست است و به طور کلی چون فصل پاییز با خشکی هوا همراه است اگزما و حساسیت های پوستی به صورت خشکی,خارش و تاولهای زیر آب دار تظاهر خواهند کرد, که در صورت عدم رسیدگی به آن منجر به تغییرات شبیه پیری زودرس در پوست دستها می شوند.بنابراین بخصوص به خانمهای خانه دار توصیه می شود هنگام کار کردن از دستکش های نخی و نایلونی استفاده کنند و دستان خود را مرتبا با مرطوب کننده ها چرب کنند.
همچنین در این فصل شکنندگی ناخنها نیز افزایش می یابد و اگر فرد بیماری زمینه ای خاصی داشته باشد مرطوب کردن مرتب ناخنها ضرورت می یابد.
افرادی که به درماتیت آتوپیک یا حساسیت سرشتی پوست مبتلا هستند پوستی خشک و تحریک پذیر دارند. شیر خواران این گروه گونه های قرمز و خشن دارند و کودکان ممکن است در نواحی چین جلوی آرنج و پشت زانو و قسمت های دیگر بدن ضایعات قرمز و خشک, داشته باشند.بزرگسالان نیز ممکن است از خارش و خشکی پوست خود شکایت داشته باشند که این حالت به مرور به تیرگی پوست آنها می انجامد.به این افراد پوشیدن لباسهای نخی, کم کردن دفعات استحمام , استفاده از مرطوب کننده ها توصیه می شود.
به طور کلی بهتر است افراد فصل پاییز را با مصرف مرطوب کننده ها آغاز کنند و این روند را تا پایان زمستان ادامه دهند.


ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۲/۱۲/۱۳۸۷ - ۱۳:۴۸ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)
تب خال
تب خال عبارت‌ است‌ از يك‌ عفونت‌ ويروسي‌ مسري‌ و شايع‌ (ويروس‌ هرپس‌ سيمپلكس‌ يا HSV-1 ). تب‌خال‌ گاهي‌ با زرد زخم‌ اشتباه‌ گرفته‌ مي‌شود. در اين‌ بيماري‌، معمولاً لب‌ها، لثه‌ها و ناحيه‌ دهان‌، ندرتاً قرنيه‌، و گاهي‌ ناحيه‌ تناسلي‌ گرفتار مي‌شوند. علايم‌ شايع
‌ پيدايش‌ تاول‌هاي‌ بسيار كوچك‌ و دردناك‌ معمولاً در اطراف‌ دهان‌، و گاهي‌ روز ناحيه‌ تناسلي‌. اين‌ تاول‌ها گروهي‌ ظاهر مي‌شوند و در اطراف‌ هر كدام‌ يك‌ حلقه‌ قرمز وجود دارد. داخل‌ اين‌ تاول‌ها مايع‌ وجود دارد اما پس‌ از مدتي‌ تاول‌ها خشك‌ شده‌ و ناپديد مي‌شوند. اگر چشم‌ نيز دچار عفونت‌ شود، علايمي‌ چون‌ درد و قرمزي‌ چشم‌، احساس‌ اين‌ كه‌ در چشم‌ چيزي‌ وجود دارد، حساسيت‌ به‌ نور، و اشك‌ ريزش‌ بروز مي‌كنند. علل
‌ عفونت‌ با ويروس‌ هرپس‌ كه‌ به‌ پوست‌ تهاجم‌ مي‌كند و غالباً پيش‌ از ايجاد عفونت‌ فعال‌، تا ماه‌ها يا سال‌ها در آنجا باقي‌ مي‌ماند. اغلب‌ افراد پادتن‌هايي‌ را بر عليه‌ ويروس‌ توليد مي‌كنند كه‌ موجب‌ كنترل‌ ويروس‌ مي‌شوند مگر اين‌ كه‌ عوامل‌ خطر وجود داشته‌ باشند. ويروس‌ از طريق‌ تماس‌ فرد تماس‌ فرد به‌ فرد يا تماس‌ با ترشحات‌ بزاقي‌، چشمي‌، ادرار يا مدفوع‌ انتقال‌ مي‌يابد. تاول‌ها و زخم‌هاي‌ تب‌خال‌ تا زماني‌ كه‌ بهبود نيافته‌ باشند مسري‌ هستند، چه‌ در موقع‌ اولين‌ بروز تب‌خال‌ و چه‌ در شعله‌ور شدن‌هاي‌ مجدد آن‌ عوامل‌ افزايش‌ دهنده‌ خطر
در نوزادان‌: در كودكاني‌ كه‌ اگزما دارند.
استرس‌ فيزيكي‌ يا عاطفي‌
وجود يك‌ بيماري‌ كه‌ مقاومت‌ بدن‌ را كاهش‌ داده‌ باشد، حتي‌ سرماخوردگي‌، ناراحتي‌ خفيف‌ گوارشي‌، يا تب‌ به‌ هر علت‌
زياد قرار گرفتن‌ در معرض‌ آفتاب
‌ دوره‌ خونريزي‌ قاعدگي‌
مراجعه‌ به‌ دندانپزشكي‌ كه‌ معمولاً دهان‌ حين‌ انجام‌ كار بيش‌ از حد معمول‌ باز مي‌شود. مصرف‌ داروهاي‌ سركوب‌كنده‌ ايمني
‌ پيشگيري
‌ از تماس‌ فيزيكي‌ با افرادي‌ كه‌ ضايعات‌ فعال‌ دارند خودداري‌ كنيد. به‌ هنگام‌ تب‌خال‌، براي‌ جلوگيري‌ از انتقال‌ ويروس‌، دستان‌ خود را مرتب‌ بشوييد. با ماليدن‌ روزانه‌ داروي‌ آسيكلووير شايد بتوان‌ جلوي‌ بروز آن‌ را گرفت‌. عواقب‌ مورد انتظار
بهبود خود به‌ خودي‌ در عرض‌ چند روز تا يك‌ هفته‌ و گاهي‌ بيشتر. عود تب‌خال‌ امري‌ معمول‌ است‌. ويروس‌ براي‌ تمام‌ عمر در بدن‌ باقي‌ مي‌ماند اما معمولاً در حالت‌ خفته‌ قرار دارد. هم‌اكنون‌ تحقيقات‌ در زمينه‌ توليد واكسن‌ آن‌ ادامه‌ دارد. عوارض‌ احتمالي
‌ اختلال‌ دايمي‌ بينايي‌، در صورتي‌ كه‌ عفونت‌ چشمي‌ هرپس‌ درمان‌ نشود. عفونت‌ شديد و گسترش‌ در بيماران‌ اگزمايي‌ ندرتاً مننژيت‌ (عفونت‌ يا التهاب‌ پرده‌هاي‌ مغز) يا آنسفاليت‌ (عفونت‌ يا التهاب‌ خود مغز) درمان
‌ اصول‌ كلي
‌ با تبخال چه باید کرد
مايعات‌ خنك‌ بنوشيد يا بستني‌ يخي‌ بجويد تا ناراحتي‌ كمتر شود. به‌ هيچ‌ وجه‌ چشم‌ دچار عفونت‌ هرپسي‌ را نماليد يا نخارانيد. براي‌ پيشگيري‌ از شعله‌ور شدن‌ مجدد بيماري‌، زماني‌ كه‌ قرار است‌ مدت‌ زيادي‌ را در بيرون‌ از خانه‌ بگذارنيد، روي‌ لب‌هاي‌ خود پماد اكسيد روي‌ يا كرم‌ ضدآفتاب‌ بماليد. 1- یک مسواک نو و تازه برای شست و شوی دندان ها انتخاب کنید و بعد از بهبود بیماری حتماً مسواک را دور بیاندازید. مسواک را در جای خشک نگه داری کنید و آن را در حمام یا دستشویی نگذارید؛ زیرا، رطوبت باعث رشد سریع تر ویروس می شود. از تماس لبه خمیردندان به مسواک اجتناب کنید. داروها
استامينوفن‌ براي‌ درد خفيف‌. از آسپيرين‌ استفاده‌ نكنيد، به‌ خصوص‌ در كودكان‌ و نوجوانان‌. مصرف‌ آسپيرين‌ در بعضي‌ از بيماري‌هاي‌ ويروسي‌ مي‌تواند موجب‌ نشانگان‌ راي‌ شود كه‌ نوعي‌ التهاب‌ مغز است‌. سعي‌ نكنيد چشم‌ دچار عفونت‌ با ويروس‌ هرپس‌ را خود درماني‌ كنيد، به‌ خصوص‌ با پماد يا قطره‌ كورتيزوني‌. تركيبات‌ كورتيزوني‌ باعث‌ رشد بيشتر ويروس‌ هرپس‌ در قرنيه‌ مي‌شوند. امكان‌ دارد داروي‌ موضعي‌ يا خوراكي‌ ضدويروس‌، و در مواردي‌ كه‌ عفونت‌ باكتريايي‌ ثانويه‌ ايجاد شده‌ باشد، پماد آنتي‌بيوتيكي‌ تجويز شود. امكان‌ دارد مصرف‌ مداوم‌ داروهاي‌ خوراكي‌ براي‌ پيشگيري‌ از عود مكرر بيماري‌ توصيه‌ شود. فعاليت‌ محدوديتي‌ براي‌ آن‌ وجود ندارد. تنها بايد از تماس‌ نزديك‌، به‌ خصوص‌ بوسيدن‌ خودداري‌ شود تا موقعي‌ كه‌ ضايعات‌ كاملاً بهبود يابند. از تماس‌ با نوزادان‌ يا بيماراني‌ كه‌ داروهاي‌ سركوب‌كننده‌ ايمني‌ مصرف‌ مي‌كنند خوداري‌ كنيد (استعداد ابتلاي‌ آنها به‌ عفونت‌ زيادتر است‌) رژيم‌ غذايي
‌ رژيم‌ خاصي‌ توصيه‌ نمي‌شود.
در اين‌ شرايط‌ به‌ پزشك‌ خود مراجعه‌ نماييد
اگر يكي‌ از موارد زير همراه‌ با تب‌خال‌ رخ‌ دهد: علايم‌ عفونت‌ باكتريايي‌ ثانويه‌، مثل‌ تب‌، وجود چرك‌ به‌ جاي‌ مايع‌ روشن‌ در داخل‌ تاول‌ها، سردرد، و درد عضلاني‌ ظاهر شدن‌ ضايعاتي‌ روي‌ پوست‌ ناحيه‌ تناسلي‌، شبيه‌ آنچه‌ در اطراف‌ دهان‌ زده‌ است‌. اگر دچارعلايم‌ جديد و بدون‌ توجيه‌. داروهاي‌ مورد استفاده‌ در درمان‌ ممكن‌ است‌ عوارض‌ جانبي‌ به‌ همراه‌ داشته‌ باشند. علت بروز تبخال، يك ويروس به نام هرپس‏سيمپلكس است كه از راه بوسيدن فرد مبتلا به شما منتقل شده است. هنگام بروز تبخال اگر خيلي آزار دهنده نباشد، آن را به حال خود رها كنيد و خشك و تميز نگه داريد تا خوب شود؛ اما، اگر چركي و عفوني شد، حتما به پزشك مراجعه كنيد.
در اين حالت يعني بروز تبخال در ناحيه‏ي اطراف لب‏ها چند نكته را حتما رعايت كنيد:
-1يك مسواك نو و تازه براي شست و شوي دندان‏ها انتخاب كنيد و بعد از بهبود بيماري حتما مسواك را دور بيندازيد. مسواك را در جاي خشك نگه‏داري كنيد و آن را در حمام يا دستشويي نگذاريد؛ زيرا، رطوبت باعث رشد سريع‏تر ويروس مي‏شود. از تماس لبه خمير دندان به مسواك اجتناب كنيد.
-2با يك گوش پاك كن تميز روي تبخال را با رژ ضد ترك لب‏ها يا كرم آسيكلوير بپوشانيد.
-3مصرف لبنيات و سيب‏زميني را كه حاوي ليزين هستند، افزايش دهيد. اين ماده مانع رشد ويروس تبخال مي‏شود.
-4كمپرس يخ مي‏تواند به كاهش التهاب و ورم تبخال كمك كند؛ هم چنين استفاده از عرق نارون كوهي يا الكل روي تبخال در كاهش اندازه آن مؤثر است.
-5از قرار گرفتن در معرض باد و آفتاب پرهيز كنيد.
-6خوردن شكلات، كاكائو، غلات و بادام زميني، ژله و آب جو كه حاوي اسيد آمينه آرژينسين (ضروري براي رشد ويروس تبخال) هستند را كاهش دهيد يا تا حد امكان نخوريد.
-7ورزش، تمدد اعصاب و دور كردن افكار منفي و كاهش فشار عصبي و استرس به طور مؤثري در درمان و پيش‏گيري نقش دارند


ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۲/۱۲/۱۳۸۷ - ۱۳:۴۷ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)
حقایقی در مورد محصولات ضد پیری
آیا هر روز صبح که به آیینه نگاه می کنید متوجه می شوید که میزان چین و چروک صورتتان افزایش یافته است؟ اما نگران نباشید، شما تنها نیستید. در حالیکه یک یا دو چین و چروک در صورت یک مرد، به ویژگی های ظاهری وی اضافه می کند همان چین و چروک در صورت یک زن علامت پیری می باشد. پس آیا روشی وجود دارد که در وهله اول بتوانیم مانع از پدیدار شدن چین و چروک در صورتمان شویم؟ بر اساس تحقیقاتی که در انگلستان انجام شده در حدود یک سوم جمعیت زنان این کشور از محصولات ضد پیری استفاده می کنند و به همین ترتیب تولید محصولات ضد چین وچروک پوست بسیار مورد توجه کارخانه های تولید لوازم آرایشی قرار گرفته است. طبق آخرین تحقیقات صورت گرفته عوامل ژنتیکی نقش اندکی در روند پیری پوست ایفا می کنند و حقیقت این است که نحوه زندگی تأثیر بیشتری بر این روند دارد. یعنی در حدود 30 درصد عوامل پیری صورت،‌ ژنتیک می باشد و بقیه عوامل نور آفتاب، سیگار و ... است که به طور روزمره با آنها سرو کار داریم. کرم های ضد پیری
اما این سؤال پیش می آید که آیا ما پولمان را برای خرید محصولات ضد پیری پوست هدر می دهیم یا واقعاً آنها می توانند به رفع مشکلات پوستمان کمک کنند؟ بله، عناصر سازنده بسیاری در محصولات ضد پیری بکار رفته که ثابت شده بر روی پوست تأثیر مثبت می گذارند که می توانیم به بعضی از آنها اشاره کنیم: ** ویتامین A می تواند به کم شدن عمق چین و چروک ها کمک کند.
** ویتامین C اثر روشن کنندگی دارد و همزمان می تواند به بالا رفتن میزان چرخ تولید کلاژن کمک کند.
** اسیدهای آلفاهیدروکسی (AHA یا اسیدهای میوه) به بهبود ظاهر صورت کمک می کنند. این امر سبب افزایش سرعت جداشدن سلولهای مرده و قدیمی سطح پوست می شود. ** ریتنوئیدها ماده های شیمیایی هستند که باعث افزایش سرعت تولید سلولهای جدید بر روی پوست می شود. پس از یک یا دو ماه استفاده از این محصول، پوست صورت صاف تر می شود و چین و چروک کمتر می شود و پس از شش ماه مصرف، نتیجه بسیار خوبی خواهید گرفت؛ اما اگر مصرف آنها را قطع کنید پوست صورت به حالت قبلی اش باز می گردد.
در کل در تئوری استفاده از دارو و محصولات درمانی- آرایشی این بحث وجود دارد که در طی یک دوره شش ماهه باید منتظر تأثیرات یک دارو باشیم و قبل از آن قضاوت کمی زود است.
بهتر است پزشک متخصص طبق نوع پوستی که دارید پیشنهاد کرم مناسب آن نوع پوست را بدهد؛ قطعاً تأثیر آن بسیار سازنده تر خواهد بود.


ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۲/۱۲/۱۳۸۷ - ۱۳:۳۹ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)
دهان شویه
دهان شويه‏ ها ، محلولهايي هستند كه غالبا حاوي خوشبو كننده‏هاي دهان ، تركيبات قابض ، مسكن ، تركيبات دترژانت يا جرم‏زدا بوده و قرقره آنها جهت ايجاد احساس تازگي و يا پاكسازي دهان كاربرد دارد. دهان شويه‏ها مي‏توانند جنبه آرايشي Cosmeticداشته‏باشند و يا حاوي يك عامل درماني نيز باشند.
دهان شويه هاي
آرايشي - بهداشتي :
غالب دهان شويه‏ هاي موجود حتي آنها كه با هدف جرم زدايي بكار مي‏روند دراين گروه قرار مي‏گيرند زيرا بازدم را خوشبو كرده و خرده‏هاي غذا را از روي دندانها پاك مي‏كنند. اثر دهان شويه‏ ها به عنوان عوامل ميكروب‏كش و كارايي آنها دردرمان عفونتهاي دهاني هنوز ثابت نشده‏است. معمول‏ترين عوامل جرم زدايي كه دردهان شويه‏ها بكارمي‏روند ، فنل و تركيبات فنلي ، آمونياكي ، الكلي ، روغنهاي فرار و تركيبات يده مي‏باشند. يكي از مهمترين مسائل دهان شويه ‏ها ، پنهان‏سازي و درنتيجه تأخير دردرمان بيماريهاي حادي نظير التهابات شديد لثه و عفونتهاي چركي دهان و لثه است.
به همين دليل توصيه مي‏شود : در صورتي كه پس‏ازيك مسواك‏كردن كامل ، بوي‏بد مشخصي از دهان به مشام برسد ، اين بو ارزش تشخيصي دارد. در اين شرايط نبايد تنها آنرا با دهان شويه‏هاي معطر پوشانيد بلكه حتما بايد به بهداشت‏كار دهان و دندان و يا دندانپزشك مراجعه نمود.
دربرخي دهان شويه ‏ها فلئورايد به عنوان ماده مؤثره اصلي (رجوع به تك‏نگار اين دارو) و در برخي ديگر بعنوان جزئي ازفرمولاسيون جهت جلوگيري از پوسيدگي دندان وجود دارد. برخي دندانپزشكان براي درمان كمكي انواعي از بيماريهاي دهان و دندان يا جهت پاكسازي و
بهبودي پس‏از جراحيهاي دهان ودندان ، استفاده از دهان شويه هاي اكسيژنه و يا سرم شستشو (رجوع به تك‏نگار اين دارو) را توصيه مي‏كنند. دهان شويه‏ هاي اكسيژنه نظير هيدروژن پراكسايد %3كه مساوي حجم خود با آب گرم رقيق مي‏شوند و محلولهاي سديم پربورات ، به عنوان عامل كمكي دردرمان التهابات حاد لثه بكار مي‏روند. البته اثر ميكروب كشي اين دهان شويه‏ ها بر ضد ميكروبهاي بي هوازي عامل عفونتهاي لثه‏اي هنوز زير سؤال است.
توجه داشته باشيد: مصرف دراز مدت دهان شويه‏هاي اكسيژنه، مي‏تواند باعث تحريك بافت نرم، از دست ‏رفتن كلسيم سطوح دندانها و رويش موهاي سياه روي زبان گردد. سرم شستشوي گرم (رجوع به تك ‏نگار كلريد سديم) مي‏تواند يك دهان شويه مؤثر و سالم براي شستشو و بهبود ناراحتيهاي دهاني باشد.


ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۳۰/۱۱/۱۳۸۷ - ۲۰:۲۹ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(1)
رشد خالها در حالت طبیعی خطرناک نیست
"خالها مجموعه رشد سلولی هستند که در حالت طبیعی, رشد آنها خطرناک نیست و در هر انسانی به صورت مادرزادی و اکتسابی می تواند به وجود آید."
دکتر زهرا موسوی اظهار کرد:
"مسئله ای که باعث نگرانی در زمینه خالهای پوستی در بین مردم شده است, بیماری سرطان ملانوم است که در اغلب مواقع از خالهای موجود و سلولهای اصلی این خالها منشاء می گیرد." وی افزود:"سرطان ملانوم در کشورهای استرالیا, نیوزلند, اروپا و آمریکا شایع است و در آسیا وکشورهای شرقی انواعی از
این نوع سرطان مشاهده می شود(اما شیوع آن به اندازه کشورهای غربی نیست)."
وی هشدار داد:"در صورت مشاهده هر گونه تغییر در رنگ و اندازه خالهای پوستی افراد باید به متخصص مراجعه شود."
محافظت از آفتاب تا حدودی از شدت و تعدادخالها می کاهد و لازم به ذکرست که بروز خال در افرادی بیشتر دیده می شود که زمی نه و استعداد ژنتیکی دارند و در مناطقی زندگی می کنند که بیشتر در تماس با نور خورشید هستند.


ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۳۰/۱۱/۱۳۸۷ - ۲۰:۲۸ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(1)
روشهای طبیعی زیبا سازی چشم ها
ریمل نقطه پایانی هر نوع آرایشی است و استفاده از آن ضروری است زیرا نه تنها مژه ها را بلند و حجیم می کند بلکه چهره ظاهری شما را به طور کلی دگرگون می سازد.
خودتان را با استفاده از 3 وسیله آرایشی که در زیر به شما معرفی می کنیم از دیگران متمایز کنید:
- ریمل
- خط چشم
- فر مژه
زمان استفاده از ریمل باید در جای خود به طور ساکن ایستاده و تکان نخورید. اگر قادر به آرایش چشم نیستید، باید در هنگام آرایش آینه ای را در نزدیکی صورت خود بگذارید و بعد آرنجتان را بر روی سطح میز قرار دهید تا از هر گونه تکان و جنبش احتمالی پیشگیری شود. این کار در هنگام استفاده از ریمل و خط چشم کمک زیادی به شما خواهد کرد.
اگر می خواهید میک آپ شما کمی شیک تر و زیباتر شود، می توانید از خط چشم های مایع و یا مدادی استفاده کنید.
رنگ های متفاوت خط چشم در بازار وجود دارد که باعث افزایش زیبایی چشم ها میشود. استفاده از رگه های طلایی و سبز باعث می شود تا چشمان شما نافذ تر جلوه کنند.
اما اگر باز هم به این ها راضی نشدید و خواستید چشمان خود را به زیباترین حالت ممکن درآورید، می توانید از فر مژه استفاده کنید. با فر کردن مژه ها چهره شما بازتر شده و قیافه کاملا هشیاری پیدا می کنید.
توجه داشته باشید که باید از فرمژه پیش ریمل استفاده نمود و همچنین هیچ گاه نباید مژه های پلک پایین خود را فر دهید.
زیرا بسیار حساس هستند و احتمال ریزش آنها خیلی زیاد است.
طرز استفاده:
سعی کنید هیچ گاه در ماشین و یا اتوبوس آرایش نکنید. اگر فرچه ریمل ناخودآگاه به داخل چشم شما فرو برود ممکن است آسیب های جبران ناپذیری به قرنیه چشم وارد شود.
ریمل از موادی درست می شود که به راحتی به باکتری و انگل آلوده می شود و قطعا هیچ کدام از ما پذیرای چنین مهمان های ناخوانده ای در چشمان خود نیستیم. اجازه ندهید تا کسی از وسایل آرایش مربوط به چشمان شما استفاده کند زیرا به عنوان مثال هیچ گاه نمی توانید فرچه ریملی را که شخص دیگری از آن استفاده کرده را بشویید و تمیز کنید.
خوب است تا ریمل خود را 4 ماه پس از باز شدن به دور بیندازید. اگر متوجه شدید که ریمل در حال خشک شدن است و یا حجم ان بیش از اندازه سنگین شده باز هم نباید از ان استفاده کنید.
می توانید برای مدتی از مارک های مورد علاقه خود استفاده کنید، اما برای تغییر ذائقه هم که شده سعی کنید هر چند وقت یکبار آنها را عوض کنید تا از مزایای نمونه های جدید نیز بهرمند شوید. خوش باشید و از چهره زیبای خود لذت ببرید.


ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۳۰/۱۱/۱۳۸۷ - ۲۰:۱۹ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)

حالتان خوب است؟": ممکن است برای همه ی شما پیش آمده باشد. اگر کسی به شما بگوید خسته هستید، در حالیکه اصلاً اینطور نیست، مطمئناً آرایش تان اشکال دارد. انتخاب رنگ های اشتباه، به خصوص رنگ هایی که در خود طوسی دارند، در آرایش باعث می شود پوست خسته به نظر بیاید. رژگونه ی صورتی-طوسی، رژلب بنفش-طوسی، سایه ی طوسی مانند همه باعث می شود که چهره تان تازگی خود را از دست بدهد و خسته به نظر آید.

برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقی، قبل از استفاده از هر رنگی روی صورتتان، ابتدا کمی از آن رنگ را روی صفحه ی سفید بزنید. اگر به نظرتان کمی طوسی درخود داشت از استفاده از آن خودداری کنید.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۲۷/۱۱/۱۳۸۷ - ۲۳:۳۲ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)
چه رنگ مداد ابرو براي شما مناسب است؟
هميشه رنگ مداد ابرويتان را هماهنگ با رنگ موها و پوستتان انتخاب کنيد. معمولا براي روز رنگ طبيعي و براي عصر از رنگهاي تندتر استفاده کنيد.
اگر رنگ موهايتان را تغيير شديدي بدهيد، متناسب با آن رنگ ابرويتان را کمرنگ يا پررنگ کنيد. تنوع رنگ در رنگ ابروهاي پودري بيشتر از مداد ابروها است.
چند سايه چشم را انتخاب کنيد تا رنگ متناسب را پيدا کنيد.
کساني که ميخواهند آرايششان بينقص باشد، ميتوانند يک يا دو رنگ را با هم استفاده کنند تا آرايش چشمانشان جلوه بخصوصي پيدا کند.
قبل از هر استفاده نوک مداد ابرويتان را تيز کنيد. اگر از رنگ پودري استفاده ميکنيد، هر دو يا سه بار استفاده برس آن را بشوييد و با باد خشک کنيد. اگر پودر زيادي روي برس باشد رنگ را بيش از حد پخش ميکند.


ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۲۷/۱۱/۱۳۸۷ - ۲۳:۳۱ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)
درسـت است که خبــره شدن در آرایش یک مهارت است، اما این کار هم مثل بقیــــه کارها رمز و رموزی دارد که می تواند یک چهره کاملاً عادی را بــه چهره ای جذاب و فریبنده تبدیل کند. در این مقاله قصد داریم 10 مورد از مهمترین رمز و رازهای آرایـش را بـــه شما معرفی کنیم که شاید به بهره گیری از این تکنیک ها، بتوانید در این زمینه جزء حرفه ای شوید.


1. فـقط پنـکک را روی قسـمت های تیــره پوست نکشـید. بـرای اینـکـه پـوست شاداب و تر و تازه به نظر برسد، بـایـد سایه سیاه که زیر چشم می افتد را از بین ببرید. برای این منظور، با پنککـی یک درجه روشن تر از کرم پودری که روی کل صورت زده اید، از خط مژه ها را تا انتهای گودی چشم و
گوشه های بینی بپوشانید.

2. همیشه بلافاصله بعد از اینکه از حمام بیرون می آیید از فرمژه استفاده کنید. وقتی مژه ها با آب گرم خیس شده باشند، راحت تر و زیباتر برمی گردند و نمی شکنند.

3. درست است که پودر ابرو بسیار خوب عمل میکند و کاملاً طبیعی به نظر می رسد، اما دقت کنید که این پودر بعد از گذشت چند ساعت لکه دار شده و از بین می رود. برای این منظور بهتر است ابتدا با مداد ابرو نواحی خالی ابرو را پر کنید و بعد پودر را روی آن بزنید.

4. بعد از زدن کرم پودر روی صورت، کمی کف دست ها را به هم بمالید و بعد به آرامی آن را روی گونه ها، چانه، پیشانی و بینی بمالید. گرما باعث می شود که پودر بهتر روی صورت بنشیند و کاملاً طبیعی جلوه کند.

5. یک راه خوب برای اطمینان از اینکه آرایشتان افراطی نشود این است که از آخر به اول شروع کنید: مثلاً بعد از زدن کرم پودر، قبل از انجام آرایش چشم، رژگونه و رژلبتان را زنید. با اینکار چهره تان روشن تر به نظر می رسد و درنتیجه سایه و خط چشم و ریملتان را کمرنگ تر خواهید زد و آرایشتان طبیعی تر جلوه خواهد کرد.

6. برای اینکه مژه ها بلند و پر بدون گوله گوله جلوه کند، از ریمل های دو سره استفاده کنید. ابتدا سر حجم دهنده آن که کرم رنگ است و مژه ها را پر میکند را استفاده کرده و بعد از گذشت چند دقیقه که خشک شد، سر دیگر را که کار بلند کردن مژه ها را انجام می دهد را استفاده کنید.

7. اگر یک روز رژلبتان تمام شد و چیزی دم دستتان نبود، نگران نباشید خودتان هم میتونید رژلب درست کنید. ابتدا انگشتتان را کمی چرب کرده و بعد درون پودر سایه چشم فرو کنید و بعد روی لب بمالید.

8. برای مجذوب کردن بیشتر بیننده، اطمینان یابید که بین خط مژه ها و خط چشمتان فاصله ای نباشد. ابتدا از سایه پودری استفاده کنید بعد پلک را بالا برده و خط چشم را تا حد امکان نزدیک به خط مژه بکشید. اینکار باعث می شود که مژه هایتان هم پرتر نشان دهد.

9. موقع کشیدن خط چشم یا خط لب، سعی کنید آرنجتان را روی جایی محکم کنید مثل میز توالتتان. اینکار باعث می شود که بتوانید خط را بدون حرکت و نوسان دست و راحتتر بکشید.

برای از بین بردن خستگی و قرمزی چشم ها می توانید از خط و سایه چشم آبی استفاده کنید. در این مواقع از استفاده از سایه هایی که قرمز در خود داشته باشد مثل بنفش، ارغوانی، ی حتی قهوه ای، خودداری کنید.
zanerooz.blogfaادامه مطلب...
.: Weblog Themes By Blog Skin :.

تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن مي باشد.