X
تبلیغات
پوست زیبا
پوست زیبا
اموزش ارایش خلیجی . ارایش لبنانی
نوشته شده در تاريخ ۵/۳/۱۳۸۸ - ۱۵:۰۱ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(1)

رینو پلاستی (جراحی بینی) : بقول یکی از مشاهیر جراحی زیبایی دنیا (دکتر ریز) دو عمل جراحی است که انسان را زیبا تر می کند: عمل بینی و عمل چانه. بقیه عمل های زیبایی در راستای تصحیح استخوان بندی و شادابی و جوانی صورت موثر است.

اصولا جراحی زیبایی مثل ادبیات فارسی دانستن و شعر گفتن است، که هرکه ادبیات فارسی می داند، نمی تواند شعر بگوید، بلکه عده معدودی هستند که ادبیات فارسی می دانند و می توانند شعر بگویند.

جراحی بینی (رینو پلاستی) در زیبایی صورت، نقش مهمی دارد، بشرط آنکه بدست کسانی که تجربه و تبحر کافی دارند، انجام شود.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۳/۳/۱۳۸۸ - ۰۱:۰۹ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(130)

دوام اوردن ارایش پس از مالیدن کرم یت سابر مواد زیر ارایشی پایه ، که سیال ، مایع یا نیمه هستند یک دستمال کاغذی مرطوب را با سطع پوست تماس دهید ، به این ترتیب ، اولا ارایش اضافی از سطع پوست صورت پاک میشود و ثانیا ارایش شما بسیار بیشتر طول خواهد کشید و در این مدت و به سهولت پاک نخواهد شد .
طبیعی تر شدن و تداوم پودر بس از مالیدن پودر به صورت و گردن ، یک تکه پارچه ی نخی را چند بار تا بزنید، سپس انرا به مقدار کمی آب سرد یا تونیک صورت ملایم ، اغشته نمایید و به اهستگی با پوست تماس دهید . اینکار باعث میشود که اولا صورت شما حالت ماسک و مصنوعی نداشته باشد و ظاهر پودر کاملا طبیعی به نظر برسد و از سوی دیگر باعث ابقا و تداوم پودر میگردد و از پاک شدن آن جلوگیری مینماید .ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۳۱/۲/۱۳۸۸ - ۱۳:۲۲ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)
آب کردن چربی‌های صورت
عمومی- همه می‌دانند که برای خلاصی از چربی اضافه ـ در هر ناحیه از بدن که باشد ـ باید فعالیت چربی‌سوز بیشتری انجام شود.

آب کردن چربی اضافی زیر چانه یا همان غبغب خودمان هم در این مورد استثنا نیست. البته داشتن غبغب برای افرادی که چاقند یا اضافه وزن دارند، امری طبیعی است اما گاهی این اتفاق می‌افتد که فرد با وجود طبیعی بودن وزن بدنش، با معضل غبغب دست به گریبان می‌شود و البته نباید فراموش کنید که وجود غبغب، تاثیر زیادی بر چهره فرد دارد و اصولا باعث می‌شود سن افراد، بیشتر به نظر برسد.

جراحی پلاستیک یکی از راه‌های از بین بردن سریع غبغب است اما یك‌راه درمانی مفید بدون درد و خونریزی نیز برای از بین بردن این مشکل زیر‌چانه‌ای وجود دارد؛ ورزش دادن عضله این ناحیه که صد البته بهتر از عمل جراحی است!

برای کشیدن عضله این ناحیه، چندین ورزش راحت وجود دارد که به تعدادی از آنها در این قسمت می‌پردازیم:

  1. کف دست‌ها را برای 10 ثانیه به پیشانی‌تان فشار دهید. این فشار را در جهت عکس گردن و سر وارد کنید. باید حس کنید که گردن و چانه‌تان سفت شده‌اند. این حرکت را، البته این بار با قرار دادن دست در پشت سر، تکرار کنید. همین حرکت را در دو طرف سر نیز تکرار کنید و در این حالت، دست خود را به شکل پیاله کرده و آن را روی گوش خود قرار دهید و ورزش مذکور را انجام بدهید.
  2. در ورزش دیگری که برای رفع این مشکل پیشنهاد می‌کنیم، باید به این ترتیب عمل کنید؛ چانه‌تان را بالا بگیرید و دهان خود را باز و بسته کنید؛ انگار که آدامس می‌جوید. در این ورزش، باید حس کنید که عضلات آرواره تا گردن شما سخت شده‌اند.
  3. دهان خود را باز کنید، خیلی آهسته سر خود را به عقب خم کنید و در همین حال بمانید. حالا لب پایین را تا روی لب بالای خود حرکت دهید و این حرکت را چندبار انجام دهید.
  4. همان‌طور که سرتان در حالت طبیعی قرار دارد (بدون خم کردن آن به هر جهتی)، سعی کنید لب پایین خود را به بینی‌تان بزنید! البته این اتفاق تقریبا غیرممکن است اما تلاش برای انجام چنین کاری، برای هدف شما مفید خواهد بود.
  5. بیرون آوردن زبان از دهان، آن هم به طور مداوم و پشت سر هم، عضلات دهان و صورت را تقویت می‌کند و در از بین بردن غبغب نیز مؤثر خواهد بود.

توصیه می‌کنیم این ورزش‌ها را روزی 2 بار انجام دهید.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۲۹/۲/۱۳۸۸ - ۱۲:۲۹ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)

مراحل مختلف آرایش صورت
بهترین آرایش مراحل مختلف صورت
قبل از شروع
سعی کنید همیشه آرایش را بر صورتی پاکیزه و تمیز انجام دهید. دقت کنید که همه ی لوازم و ابزار لازم برای آرایش را داشته باشید. آرایش را در محیطی کاملاً روشن انجام دهید. برای چک کردن دقت آرایش می توانید از آینه های ذره بینی استفاده کنید.
قدم اول: زیرسازی
برای زیرسازی آرایش از کرم پودر یا پنککی برنـگ اصـلی پـوست خـودتـان اسـتـفاده کنید. برای این مـنــظـور مـقــداری از کــرم پــودر را روی اسـفـنـج مخصوص ریخته و مقداری از آن را به صورت نقطه نقطه و یک دست روی صـورت بـگـذاریـد. بـعد این نقطه های کرم را به خوبی روی سطح پوســت و حتی پشت پلک چشمها مالیده و پخش کنید. و بـعـد با استفاده از اسفنج، پوست را خوب صـاف و هموار کنید تا کرم کاملاً به بافت پوست نفوذ کند. دقت کنید که به هیچ عنوان از این کرم بر روی گردن و زیر چانه استفاده
نکنید. اسفنج ابزاری بسیار مناسب در آرایش به شمار می رود که برای یکدست کردن مواد مصرفی روی صورت کاربردی عالی دارد.
نکته: اگر مخصوصاً از کرم پودرهایی استفاده می کنید که خاصیت ضد آفتاب دارند تا از پوستتان در مقابل نور خورشید محافظت شود، باید لایه ای صاف و مسطح روی کل صورت بمالید. اگر لایه نازک باشد به خوبی از پوستتان محافظت نخواهد شد.
قدم دوم: مات کننده
از مات کننده ای یک یا دو درجه روشن تر از رنگ کرم پودرتان استفاده کنید. مقداری از آن را در قوس کوچک داخل گوشه ی چشمانتان بمالید. با استفاده از انگشت یا قلم مو، آن را به سمت خارج صاف کنید. از کشیدن پوست زیر چشم به شدت خودداری کنید. توجه کنید که فقط در قسمت هایی که خودتان می خواهید از مات کننده استفاده کنید و از پخش شدن آن به قسمت های دیگر جلوگیری کنید. می توانید از مات کننده روی پشت پلک چشمها نیز استفاده کنید، چون باعث می شود تیره بودن خود را از دست داده و سایه بهتر روی آن بنشیند. برای مات کردن اختلال رنگهای پوست مثل کک مک ها، خال ها و لکه های قرمز، از مات کننده استفاده کنید که به رنگ پوست خودتان یا فقط کمی روشنتر از آن باشد.
نکته: مرطوب کننده های خیلی روغن دار و چرب باعث خواهند شد که مات کننده به خطوط گوشه ی چشم بلغزد.
قدم سوم: پودر
پس از انجام کار کرم زیرسازی و مات کننده، نوبت به پودر می رسد. لایه ای نازک از پودر روی کل صورت و پلک ها بزنید. دقت کنید که اینکار را با برس بزرگ، پُر و گرد انجام دهید. از استفاده از اسفنج یا پَد خودداری کنید چون این ابزارها میزان زیادی از پودر روی صورتتان می مالد. مقداری پودر روی سطح فرچه مالیده، اضافه ی آن را بتکانید و در جهتی موافق با جهتی که کرم پودر را مالیدید، آن را روی پوست پخش کنید.
نکته: درصورت استفاده از پودرهای ضد آفتاب، دقت کنید که باید روی کل صورت به میزان کافی از آن پخش شود. در این صورت بهتر است از کرم پودرهای ضدآفتاب نیز استفاده کنید.
قدم چهارم: سایه چشم
بـرای آرایش چشم راه ها و انتخاب های بسیاری پیش روی شماست که عنوان همه ی آنها در این مقاله مقدور نمی باشد. در اینـجا بـه نوع پایه ای استـفاده از سایه ی چشم اشاره می کنـیـم کـه برای جذاب کردن چشمانتان کافی است: مـعـمـولاً روشن ترین رنگ به انتهای پلک و لبه ی ابـروهـا زده مـی شود. (قـانـون کلی این است که هرچه پلک درمقایسه با قسمت زیر ابرو بزرگتر و برجسته تر باشد، رنگ سایه باید پررنگ تر و تیره تر باشد. و هرچه پلک درمقایسه با قسمت زیر ابرو کوچک تر باشد، رنگ سایه باید کمرنگ تر و روشنتر باشد.) هرچه ا قسمت زیر ابرو پایین تر می روید، باید از همان خانواده ی رنگی، رنگ های تیره تری انتخاب کرده و روی پلک بمالید. باید تا میتوانید سعی کنید که مرز رنگ های مختلف قابل مشاهده و آشکار نباشد و رنگ ها طوری در یکدیگر ادغام شوند که یک طیف رنگی به وجود آورند.
قدم پنجم: خط چشم
تا آنجا که می توانید مداد، ماژیک یا قلم خط چشم را به خط مژه ها نزدیکتر کنید. سپس خطی از گوشه ی داخل به خارج چشم با توجه به انحنای چشم، در یک طرف بکشید. قانون کلی در این زمینه می گوید که نباید خط را بیشتر از انتهای خط پلک و مژه و همچنین به داخل چشم در مجرای اشک بکشید. ابتدا خط را تا آنجا که می توانید باریک بکشید، و اگر خط چشم پهنتری مورد نظرتان بود، همین کار را دوباره به موازات یا روی همان خط تکرار کنید. به طور کلی، خط بالای مژه های پایینی باید باریکتر و کمرنگتر از قسمت های بالایی پلک باشد. هرچه پلک بزرگتر باشد، خط چشم نیز باید پهن تر و ملایم تر باشد. و هرچه پلک کوچکتر باشد، خط چشم نیز باید باریکتر و پررنگ تر باشد. برای حفظ سلامتی بهتر است از کشیدن خط چشم داخل چشم خودداری کنید.
قدم ششم: شکل دادن به ابرو
برای این منظور بهتر است از رنگی دقیقاً شبیه به رنگ اصلی ابروهایتان استفاده کنید تا رنگ موهایتان یا رنگی که تصور میکنید به چهره ی شما بیشتر می آید. با استفاده از قلم سه گوش از پودر رنگ ابرو به جهت رویش موها، روی آن بزنید. از اغراق آمیز کردن شکل ابرو با قوس دادن به آن یا بلندتر کردن آن خودداری کنید.
قدم هفتم: ریمل مژه
اگر از فر مژه استفاده می کنید، بهتر است قبل از زدن ریمل باشد. دقت کنید که فر مژه را زیاد فشار نـدهیـد تـا مـژه هـایتان به طور مصنوعی بشکند. خــیلی آرام برای چند لحظه فر مژه را نگاه دارید و بـه آرامی آن را رهـا کـنـید. بـا حــرکت های بلند و یکـنـواخـت ریمـل را بـه مـژه هــای بالایی بزنید. تا جاییکه می توانید ریمل را از پایه ی مژه ها بزنید. با استفاده از یک فرچه قـدیمی ریمل، اضافه های ریمل را از روی مژه ها بردارید. برای زدن ریمل به مژه های پایینی، قلم مو را عمود بر چشم و به موازات مژه ها بگیرید (از نوک قلم استفاده شود). در صورت لزوم برای برداشتن اضافه های ریمل از روی قلم قبل از زدن آن به روی مژه ها از دستمال استفاده کنید.
قدم هشتم: رژ گونه
با استفاده از فرچه مخصوص رژگونه، نواحی گونه را تا خط گوش ها رژگونه بزنید. همیشه قبل ا استفاده، فرچه به تکان دهید تا پودر اضافه آن برید و رژگونه بیش از حد پررنگ نشود. هیچگاه در نواحی گیجگاه، چانه، بینی، یا پیشانی از رژگونه استفاده نکنید، چون باعث می شود پوست ناهموار و ناجود دیده شود.
قدم نهم: رژلب و خط لب
قـلـم یا مـداد لب جـزء لــوازم اختیاری برای آرایش هـسـتند. مـی تـوانید بعد از استفاده از رژ لب، از مـداد لـب برای کشیدن خط دور لب در اطراف رژ و از قلم مو نیز برای کنترل کارتان استفاده کنید. دقت کنید که اگر لبهـای بـاریکی دارید، بهتر است حتماً از قلم مــوی لب و اگر لبهایتان پهن هستند فقط برای چک کردن صحت کار استفاده کنید. تا آنجا که ممکن است خط لب را روی خط طبیعی لبهایتان بکشید. لزومی ندارد که برای بزرگتر یا بلندتر جلوه دادن لبها، خطهای خارج از لب بکشید. اگر می خواهید رژلبتان بادوام باشد و مدت زیادی بماند، مقدار زیادی از ان روی لبها بمالید و با زبان آنرا پاک نکنید چون حتی قبل از اینکه از خانه خارج شوید چند لایه روی آن را می برد.
نکته های مهم:
کیفیت فرچه و قلم موها در آرایش نقش مهمی دارد.
از فرچه های نرم و قابل انعطاف استفاده کنید. فرچه های سخت و سفت آرایش را خراب خواهند کرد.
از فرچه هایی با اندازه ی متناسب با محل مورد نظر برای آرایش استفاده کنید.
قبل از مالیدن رنگ روی صورت، حتماً فرچه را تکان دهید تا پودر اضافی روی آن بریزد.
با تکان های صاف و یکنواخت به آرامی روی رنگ بکشید. از مالیدن سفت و کشیدن فرچه بر روی پوشت اجتناب کنید.
هر ماه یکبار فرچه ها و قلم موهای آرایش خود را شستشو دهیدادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۲۴/۲/۱۳۸۸ - ۱۸:۴۹ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(3)

به زيبايي پوست خود اهميت دهيد

 

مراقبت از پوست يکي از مواردي است که افراد به آن زياد اهميت مي دهند و در زيبايي صورت تاثير فراوان دارد.جوشها و خالهاي گوشتي و لکه هايي که در صورت ظاهر مي شوند، نياز به مراقبت دارند. بنابراين بهتر نکاتي که در اين زمينه مطرح شده است ، توجه و دقت کافي داشته باشيد و حتي الامکان دستورالعمل هاي زير را به کار بنديد. اگر صورت شما جوشهاي فراوان دارد، بهتر است هميشه صورتتان را تميز و خشک نگهداريد و صورت را با آب گرم و صابوني که درصد چربي آن زياد نيست ، بشوييد.از فشاردادن جوشها، تحريک کردن و کندن آنها جدا خودداري کنيد؛ چون مشکلات زيادي را ايجاد مي کند و بهتر است سطح جوشها را نپوشانيد مگر در مواردي خاص. سعي کنيد لباستان جوشهاي صورت را تحريک نکند.در غير اين صورت بهتر است با يک نوار زخم روي جوشها را بپوشانيد. اگر جوشهاي صورتتان با اقدامات گفته شده بهبود نيافت و اطراف آن قرمز و

و جوشها چرکي شدند، بهتر است به موارد زير توجه کنيد: يک يا 2بار در روز جوشها را با صابون هاي آنتي باکتريال بشوييد.نوار زخم روي جوشها نگذاريد مگر اين که در اثر تماس با لباس تحريک شوند و يا چرکي شده باشند. در صورت چرکي شدن جوشها از پمادهاي آنتي باکتريال طبق تجويز پزشک استفاده کنيد و روي جوش را نواز زخم بچسبانيد.توجه داشته باشيد اگر پوست شما به پماد واکنش نشان داد، تعداد جوشها زياد شد يا شروع به خارش کرد، از پماد استفاده نکنيد. هر روز

نوار زخم را عوض کنيد.بخصوص اگر نوار زخم مرطوب شده باشد. اگر پانسمان به جوش چسبيده و به سختي جدا مي شود، ابتدا آن را با آب گرم مرطوب کرده سپس از سطح پوست جدا کنيد.اگر خالهاي گوشتي يا خالهاي مادرزادي باعث ناراحتي شما مي شود، بهتر است در برداشتن اين نوع خالها اقدام کنيد. محافظت از پوست در مقابل نور خورشيد در درمان جوشها تاثير دارد.بهتر است حتي المقدور در ساعات 10 صبح تا 3 بعدازظهر در مجاورت نور خورشيد قرار نگيريد. هنگام قرارگرفتن در آفتاب ، از عينک آفتابي استفاده کنيد.هر روز کرم ضدآفتاب (با حداقل SPF15) به پوست صورت و روي دستتان بماليد. استفاده از کرمهاي ضدآفتاب در تمام فصول سال حتي در زمستان و زماني که هوا

ابري است توصيه مي شود.براي سلامت پوستتان رژيم غذايي متعادل داشته باشيد و در روز 12 تا 1 ليوان آب بنوشيد. اگر در منطقه اي زندگي مي کنيد که آب و هواي آن خشک است ، در منزل از دستگاه بخور براي مرطوب شدن هواي منزل استفاده کنيد. بعد از شناکردن حتما دوش بگيريد تا کلر آب از سطح پوستتان پاک شود و حتما بعد از استحمام کرم مرطوب کننده به پوستتان بماليد.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۲۲/۲/۱۳۸۸ - ۱۹:۴۱ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)

امواج اولتراسوند همان امواج صوتی هستند،اما با طول موجی بالاتر که گوش انسان توانائی شنیدن آنرا ندارد. از مدتها قبل از امواج اولتراسوند جهت تصویربرداری پزشکی استفاده می شود.در تصویربرداری پزشکی از امواجی با فرکانس z MH  3.5 7.5  استفاده می شود.این امواج وقتی از یک محیط با تراکم پائین وارد یک محیط با تراکم ودانسیته بالا می شوند دچارتغییراتی شده،وبا انعکاس و کاهش سرعت ایجاد تصویر می کنند. تصویربرداری پزشکی با امواج اولتراسوند هیچ گونه اثری روی بافتهای بدن نداشته و هیچ عارضه ای ندارد.از امواج اولتراسوند با فرکانس پائین تر وانرژی بالاتر در جراحی استفاده می شود.از این امواج می توان در جدا کردن چسبندگی های احشاء داخل شکم استفاده کرد.در اینجا امواج اولتراسوند با مکانیسم ویسکوز اثر می کنند.تصور کنید صدای ضبط صوت را حداکثر بلند کرده اید و شیشه ها می لرزد،این لرزش در اثر مکانیسم ویسکوز امواج صوتی ایجاد می شود(مثالی ساده شده). همچنین از امواج اولتراسوند در لیپو ساکشن استفاده می شود. در لیپوساکشن با مکانیسم ویسکوز امواج اولتراسوند چربی های زیر جلد را نرم و شل می کنند.سپس با دستگاه ساکشن چربی ها بیرون کشیده می شوند.احتمالاً از لحاظ تئوری امکان استفاده از امواج اولتراسوند در جوانسازی پوست وجود دارد. اما تاکنون هیچ مدرک ومطالعه علمی در این زمینه وجود ندارد.(براساس جستجودر PubMed)اگر شما تاکنون به یک مطالعه علمی در این زمینه برخورده اید آنرا در بخش نظرات قرار دهید.

بنابراین دستگاههایی که در حال حاضر در بازار با عنوان دستگاههای اولتراسونیک برای جوانسازی پوست فروخته می شوند فاقد اعتبار علمی می باشند.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۲۲/۲/۱۳۸۸ - ۱۹:۴۰ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)

سویا اخیراً بسیار مورد توجه قرار گرفته است. نشان داده شده میزان بیمایهای  قلبی عروقی و سرطان پستان در ژاپنی ها کمتر از آمریکائی ها است. علت این مربوط به مصرف بیشتر سویا در ژاپن است. سویا اثرات استروژنیک(اثراتی مثل هورمونهای جنسی زنانه) دارد.فیتواستروژنها(استروژنهای گیاهی) از گذشته به میزان زیاد استفاده شده اند. از استروژنهای گیاهی  برای درمان علائم یائسگی استفاده می شود.همچنین برای جلوگیری از پوکی استخوان مفید هستند.زنان ژاپنی فقط به اندازه ده درصد زنان آمریکائی دچار علائم یائسگی می شوند.زنان ژاپنی روزانه 20 تا 150 میلیگرم و زنان آمریکائی روزانه 1 تا 3 میلیگرم سویا مصرف می کنند.احتمالاً در ایران مصرف متوسط روزانه سویا از 3 میلیگرم نیز کمتر است. در طی دوران یائسگی تغییرات اساسی در پوست ایجاد می شود. ضخامت پوست و میزان کلاژن پوست کاهش می یابد.نشان داده شده تجویز خوراکی و موضعی استروژن (هورمون جنسی زنانه) صخامت پوست و کلاژن پوست را افزایش می دهد.بدین ترتیب از چروک پوست کاسته شده و شل شدن و افتادگی پوست بهبود می یابد.علاوه بر اینها سویا اثرات آنتی اکسیدان دارد. مولکولهای موجود در سویا اکسیداسیون القاء شده توسط اشعه آفتاب را مهار می کنند. بدین ترتیب سویا اثر محافظتی در مقابل آفتاب برای پوست ایجاد می کند.کرمهای حاوی ایزوفلاون(ملکول مؤثر سویا) در حال حاضر در دسترس می باشند.بنابراین یک راه علمی وثابت شده برای جلوگیری از پیری پوست افزایش مصرف سویا در رژیم غذایی روزانه است.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۲۲/۲/۱۳۸۸ - ۱۹:۳۹ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)

در نوشته های قبل به سویا اشاره کردم.مصرف زیاد سویا در رژیم غذایی روزانه به کند کردن روند پیری پوست کمک می کند.این مسئله بویژه در خانمها صادق است.از این پس در سلسله نوشته هایی به اثرات برخی مواد خوردنی روی پیری پوست خواهم پرداخت.در آینده نزدیک در باره چای مطلب خواهم نوشتادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۲۲/۲/۱۳۸۸ - ۱۹:۳۵ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(1)
پلینگ یا لایه برداری پوست
یکی از روشهای مقابله با پیری پوست، پلینگ یا لایه برداری پوست است. سال هاست که متخصصین پوست ومو از لایه برداری های شیمیایی برای برطرف کردن عوارض ناخوشایند پیری پوست از قبیل تغییر رنگ، چین و چروک و خشونت پوست استفاده می کنند.این لایه بردارها عبارتنداز: اسیدهای میوه(آلفا هیدروکسی اسیدAHA)،تری کلرواستیک اسید،فنول،رزورسینول و سالسیلیک اسید. این مواد شیمیایی،سبب از بین رفتن لایه رویی پوست می شوندوبدنبال آن پوستی با ظاهر تازه تر وجوان تر جایگزین پوست قبلی می شود. هر چقدر ماده مورد استفاده ضعیف تر باشد لایه برداری سطحی تر و هر چه قویتر باشد لایه برداری عمقی تر خواهد بود.در لایه برداری سطحی احتمال عوارض بسیار ناچیز است، اما برای حصول نتیجه ایده ال لازم است چندین مرتبه با فواصل منظم تکرار شود. این نوع پیلینگ برای افرادی که پوستی سبزه و تیره دارند مناسب تر است.در لایه برداری عمقی با یک جلسه پیلینگ نتایج قابل توجه بدست می آید، اما این نوع پیلینگ برای افراد روشن پوست مناسب است.


ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۲۰/۲/۱۳۸۸ - ۲۰:۴۹ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)
1-     از مواجهه با آفتاب دوری کنید: تخمین زده میشود که 80% پیری پوست در اثر آفتاب ایجاد میشود.اشعه ماوراء بنفش در آفتاب عامل اصلی در پیر شدن پوست است. حتماً در طول روز از یک ضد آفتاب وسیع الطیف استفاده کنید.بیاد داشته باشید که آفتاب از ابر،هوای مه آلود و شیشه پنجرهها عبور میکند.

2-     قلیان و سیگار نکشید: نیکوتین در هر شکلی منجر به ایجاد چروک میشود.نیکواین همچنین منجر به شل شدن وافتادگی پوست وزرد شدن پوست میشود. پک زدن به سیگار و قلیان باعث بوجود آمدن خطوط چروک عمیق در اطراف دهان میشود.

3-     مقدار کافی آب بنوشید: حداقل روزانه یک لیتر آب بنوشید.آب برای عملکرد سالم وصحیح سلولها وهمچنین دفع مواد زائد از بدن لازم است.افرادیکه ورزش میکنند یا در هوای کرم زندگی میکنند یا مقدار زیاد نمک مصرف میکنند و یا داروهای ادرار آور مصرف میکنند، باید مقادیر بیشتری آب مصرف کنند.4-     تغذیه متعادل داشته باشید: در تغذیه روزانه خود مقدار کافی میوه وسبزیجات بگنجانید. از گوشت بدون چربی وماهی استفاده کنید.از مواد قندی و نشاسته بمقدار متوسط استفاده کنید.

5-     از مکملهای غذائی آنتی اکسیدان استفاده کنید: رادیکالهای آزاد در بدن در اثر آلودگی هوا، التهاب، آفتاب و بطور طبیعی با گذشت سن ایجاد میشوند. رادیکالهای آزاد منجر به آسیب پوست وپیر شدن پوست میشوند. مطالعات علمی نشان داده ترکیباتی مثل روی(زینک)، ویتامینهای A-C-Eوسلنیوم اثرات رادیکالهای آزاد را در بدن کاهش میدهند. این ترکیبات هم به شکل خوراکی وهم موضعی وجود دارند. در مورد مصرف آنها با پزشک متخصص پوست مشورت کنید.

6-     وزن خود را ثابت ومطلوب نگهدارید: بالا وپائین کردن وزن آسیبهای جبران ناپذیر به پوست وارد میکند. با کم و زیاد شدن وزن قدرت ارتجاعی پوست از بین رفته، پوست شل وافتاده میشود.لاغری بیش از اندازه با سؤ تغذیه منجر به پیری زودرس پوست میشود.

7-     از ترکیبات رتینوئیک اسید وآلفا هیدروکسی اسید استفاده کنید: انواع مختلف این ترکیبات به شکل کرم موضعی در دسترس میباشند( رتین-آ، کترل، لوکسید، ....).این ترکیبات وقتی به اندازه کافی وطولانی استفاده شوند، منجر به افزایش ساخت کلاژن والاستین در پوست شده وهمچنین رنگ پوست را نیز روشنتر میکنند. در مورد مصرف این ترکیبات با پزشک متخصص پوست خود مشورت کنید.

8-     درست وبه اندازه کافی بخوابید: بهترین حالت برای خوابیدن، خوابیدن به پشت میباشد. همچنین خواب در طول شبانه روز باید کافی بوده وکم نباشد.

9-     از اثرات بوتکس(دیسپورت)استفاده کنید: چروکهائی که در اثر انقباض عضلات صورت ایجاد میشوند، با بوتکس قابل پیشگیری ودرمان هستند.ازجمله این چروکها میتوان به خطوط اخم وچروکهای عمیق اطراف چشم اشاره کرد.استفاده از بوتکس روشی مؤثر وبدون عارضه برای از بین بردن چروکهائی است که با دارو قابل برطرف شدن نمیباشند. بوتکس به شکل تزریقی است. در مورد مصرف بوتکس با پزشک متخصص پوست خود مشورت کنید.

10- مصرف هورمونهای جایگزین را در نظر داشته باشید:در صورتیکه حوالی سنین یائسگی هستید، مصرف هورمونهای جایگزین در جکوگیری از پیر شدن پوست بسیار مؤثر است.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۲۰/۲/۱۳۸۸ - ۲۰:۴۸ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)
علل پيری پوست

عواملی از درون بدن و عواملی از بيرون بدن باعث پيری پوست ميشوند.

عوامل درونی همان ژنهای بدن هستند که به ارث برده ايم.

عوامل بيرونی عبارتند از: آفتاب، عادت به استفاده نادرست از عضلات صورت(مثلاً برخی عادت دارند هميشه اخمو باشند......)، کم وزياد کردن وزن، سيگار وقليان،

در مجموع عوامل بيرونی از عوامل ژنتيکی مهمترند. از بين عوامل بيرونی آفتاب مهمترين است.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۲۰/۲/۱۳۸۸ - ۲۰:۱۸ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)
اسیدهای آلفا هیدروکسی

اسیدهای آلفا هیدروکسی، اسیدهای ارگانیک طبیعی هستنند که در سیب سبز(اسید مالیک)،آناناس

ومرکبات(اسیر سیتریک)،نیشکر( اسید گلیکولیک)،میوهای قرمزو شیر ترش و ماست(اسید لاکتیک)

،بادام تلخ(اسید ماندلیک)،انگور(اسید تارتاریک)، وجود دارند.

 

تاریخچه مصرف این اسیدها به دوران با ستان باز می گردد.مشهور است که کلئوپاترا برای نرم کردن

 پوست خود در شیر بریده حمام می کرده است ! در روم باستان، زنان رسوبات چسبیده به کنار

 خمرهای شراب را به خاطر اثر شفاف کننده و لایه برداری آنها(که بواسطه داشتن اسید تارتاریک می

 باشد)، جمع آوری کرده و بکار می برده اند.امروزه نیز بسیاری از بانوان از ماسک میوه های مختلف برای

 شاداب کردن چهره و نیز مخلوط آب لیمو و گلیسرین برای نرم کردن و سفید کردن پوست دستهای خود

استفاده می کنند و این بخاطر اثر بی رنگ کننده اسید سیتر یک بر لکه های پیری و کک ومک کی باشد.

 


ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۱۵/۲/۱۳۸۸ - ۰۰:۳۲ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)

از سم یک نوع باکتری برای جوانسازی پوست استفاده میشود. این باکتری "کلستریدیوم بوتلینیوم" نام دارد. این باکتری عامل اسهال میباشد. سم این باکتری قدرت فلج کردن عضلات را دارد. چروکهائی که در اثر انقباض مکرر عضلات صورت ایجاد میشوند، با این سم قابل درمان هستند. ازجمله این چروکها میتوان به چروکهای پیشانی وخطوط اخم اشاره کرد.

سم این باکتری راخالص کرده وبه شکل دارو میسازند. مقادیر جزئی از این دارو داخل عضلات ایجاد کننده چروک تزریق میشود.

این دارو  بوتکس یا دیسپورت نام دارد. مصرف این دارو هیچ گونه عارضه مهم وخطرناک ندارد.مصرف درمانی آن از سال 1980 میلادی آغاز شده است. از سال 1987 توسط متخصصین پوست برای درمان چروکهای صورت بکار میرود.مصرف درمانی آن برای چروک صورت توسط FDA(سازمان غذائی داروئی آمریکا) تائید شده است.

علاوه بر درمان چروکهای صورت از سال 1980 در درمان تنبلی چشم یا لوچی وهمچنین برخی بیماریهای مغز واعصاب کاربرد دارد.

نحوه تزریق بوتکس :مقادیر بسیار جزئی از بوتکس درون عضلات ایجاد کننده چروک تزریق می شود.این کار در عرض چند دقیقه انجام می گیرد. درد غیرقابل تحمل ندارد. بعد از تزریق احتیاج به استراحت ویا مراقبت خا ص وجود ندارد. اثرات بوتکس 3 تا 7 روز بعد آغاز میشود.بطور متوسط 4 الی 6 ماه طول می کشد.با چندین مرتبه تزریق بتدریج عضلات شل شده و نازک میشوند.واثرات دائمی آن باقی می ماند. 

چروکهای قابل درمان با بوتکس

 بوتکس برای درمان و پیشگیری از بوحود آمدن چزوک در نواحی زیر بکار میرود.1-     خطوط عمودی بین ابروها وخط عرضی بین ابروها

2-     خطوط عرضی پیشانی

3-     خطوط عرضی اطراف چشم

4-     خطوط عمودی گردن

5-     خطوط عمودی اطراف لب

6-     افتادگی کناره های صورت

7-     برای بالا بردن نوک بینی

 با تزریق  بوتکس قدرت بالا بردن ابروها همچنان حفظ میشود.بنابراین امکان بیان حالات هیجانی از بین نمیرود.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۱۵/۲/۱۳۸۸ - ۰۰:۳۱ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)
خشكي پوست در زمستان
.روزانه حمام كنيد. حمام روزانه به پوست رطوبت اضافه ميكند. البته به شرطي كه موارد زير در حمام روزانه رعايت شود: ·        حمام كوتاه مدت. يك حمام پنج تا ده دقيقه ايي رطوبت كافي به پوست ميرساند. طول دادن حمام بيش از اين مدت منجر به بدتر شدن خشكي پوست ميشود.·        آب ولرم. در حمام از آب ولرم ونه آب داغ استفاده كنيد. آب داغ چربي طبيعي پوست را از بين ميبرد. وباعث خشكي بيشتر پوست ميشود.·        حمام در بسته. بسته بودن درب حمام و خاموش بودن هواكش رطوبت بيشتري درون حمام ايجاد ميكند.(البته به شرط اينكه شعله روشن درون حمام نباشد)·        شوينده ملايم. بهتر است ازيك شوينده ملايم مثل شامپو بدن استفاده كنيد. صابونها بخصوص صابونهاي عطري وصابونهاي آنتي باكتريال مثل صابون گوگرد پوست را بيشتر خشك ميكنند.·        حوله نرم و ملايم. بعداز حمام از حوله نرم براي خشك كردن پوست استفاده كنيد..همچنين حوله را به آرامي روي پوست بكشيد.·        در عرض سه دقيقه بعداز حمام كرم مرطوب كننده روي پوست بماليد. برخلاف باور عموم مردم مرطوب كننده ها پوست را مرطوب نميكنند. بلكه فقط منجر به دام انداختن و حفظ رطوبت پوست ميشوند. يعني بطور مثال بعداز حمام مرطوب كننده به پوست ميزنيم اين مرطوب كننده رطوبتي را كه درحمام به پوست رسيده در آن حفظ ميكند.اگرمرطوب كننده نزنيم آب و رطوبت فوري از پوست تبخير ميشوند. بنابراين ماليدن كرم يا لوسيون مرطوب كننده روي پوست خشك بي فايده است.بعداز حمام كه بطور صحيح مرطوب كننده استفاده كرديم، بايد بطور مرتب مرطوب كننده را تكرار كنيم تا رطوبت در پوست حفظ شود.2. مرطوب كننده بماليد. پوست خشك نياز به مرطوب كننده دارد.اگر در عرض سه دقيقه بعداز حمام مرطوب كننده مناسب استفاده كنيم رطوبت مناسب پوست حفظ ميشود.اگر شدت خشكي پوست زياداست بايستي مرطوب كننده مكرر در طول روز استفاده شود تا رطوبت محفوظ بماند.3. مرطوب كننده مناسب پوست خود استفاده كنيد . نوع مرطوب كننده بر حسب شدت خشكي پوست فرق ميكند.براي انتخاب مرطوب كننده مناسب ميتوانيد از پزشك متخصص پوست خود كمك بگيريد. اما بطور كلي پمادها و كرمها از لوسيونها قدرت مرطوب كنندگي بيشتري دارند. همچنين كرمها و پمادها براي پوستهاي بسيار خشك وحساس مناسبترند. پماد از كرم قدرت مرطوب كنندگي بيشتري دارد. همچنين پماد از كرم چرب تر است. لوسيون معمولاٌ مايع يا نيمه مايع است. قدرت مرطوب كنندگي آن كمتر است. اما استفاده از آن راحتتر است.4. به محتويات كرمهاي ضد چروك توجه كنيد . اگر از كرمهاي ضد چروك استفاده ميكنيد توجه داشته باشيد كه اينها حاوي الفا هيدروكسي اسيد يا رتينول نباشند . چون اين مواد پوست را خشك ميكنند. بهتر است از فورمولهايي كه جنبه مرطوب كنندگي بيشتري دارند استفاده شود.5. به محتويات لوازم بهداشتي مورد مصرف پوست خود توجه كنيد . هر چيزي كه محتواي عطر ويا الكل باشد خشكي پوست را بيشتر ميكند. بنابراين بهتر است از شويندههاي بدون عطر و مواد آرايشي بدون عطر والكل استفاده شود.6 . از دستگاه بخور داخل منزل استفاده كنيد . در زمستان استفاده از وسايل حرارتي در منزل بطور مشخصي رطوبت داخل خانه را كاهش ميدهند. بنابراين استفاده از يك دستگاه بخور يا هر وسيله ديگر كه ايجاد بخار كند بوي‍‍ژه در طول شب لازم است.7 . از پوشيدن لباسهاي پشمي يا ديگر لباسهاي زبر روي پوست خودداري كنيد . بهتر است ابتدا روي سطح پوست يك زير پوش نخي بپوشيد و اگر دوست داشته باشيد روي آن از لباسهاي ضخيم و پشمي استفاده كنيد.8 . به دستها توجه بيشتري كنيد . دستها نسبت به جاهاي ديگر بدن بيشتر خشك ميشوند . چون بيشتر در معرض محيط هستنند. رعايت نكات زير در مورد دستها در زمستان كمك كننده هستند.·        بيرون از خانه دستكش بپوشيد. دستكش پوست را از سرما وخشكي هوا مصون نگه ميدارد. و به حفظ رطوبت پوست كمك ميكند.·        مرطوب كننده بعداز هربار شستشو به دستها بزنيد . اگر پوست دستهاي شما خشك است در شستن امساك نكنيد بلكه بعداز هر بار شستشو از كرم يا پماد مرطوب كننده استفاده كنيد.·        اگر مجبور به تماس مكرر با آب هستيد از دستكش مناسب ضد آب استفاده كنيد . توجه داشته باشيد لايه دروني دستكش از جنس نخي باشد. اگر ازدستكش مناسب استفاده كنيد واز مرطوب كننده بعداز هر بار ازشستشو استفاده كنيد نيازي به كاهش تماس با آب نداريد.9 . حتماٌ در طول روز در مواجه با آفتاب از ضد آفتاب مناسب استفاده كنيد. برخي تصور ميكنند در زمستان نيازي به ضد آفتاب نيست. اما برعكس استفاده از ضد آفتاب ضروري است. زيرا علاوه برا ين كه اثرات مضر افتاب بر روي پوست در زمستان نيز ايجاد ميشود بلكه افتاب خشكي پوست را نيز تشديد ميكند.

10 . مرطوب كننده هاي ويژه لبها استفاده كنيد . براي پيشگيري از خشك شدن لبها بايد از مرطوب كننده مناسب مكرراٌ در طول روز استفاده شود. اگر خشكي لبها بسيار شديد است قبل از خواب حتماٌ از وازلين روي لبها استفاده كنيد.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۱۵/۲/۱۳۸۸ - ۰۰:۲۹ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)

ترکیبات : موادی کاملا طبیعی وگیاهی
خواص : شاداب کننده و تقویت کننده لایه های مرده پوست وکمک به تجدید سلولهای تازه!
نحوه استفاده : باید به پوست طبق نسخه ارسالی مالیده شود.

توضیحات : این کرم به علت دارا بودن انواع ویتامینهای EوBوآنتی اکسیدان قوی که دارد میتواند در ترمیم لایه مرده پوست نقشی موثر داشته باشدودرحقیقت پوست را از سلولهای مرده پاک کرده و در تجدیدسلولهای تازه کمک مینماید. در ضمن اگر این کرم را همراه با شربت راوند مصرف کنیداثری دو چندان خواهید دید.
وزن این کرم 10 گرم می

 ادامه مطلب...
.: Weblog Themes By Blog Skin :.

تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن مي باشد.