X
تبلیغات
پوست زیبا
پوست زیبا
اموزش ارایش خلیجی . ارایش لبنانی
نوشته شده در تاريخ ۱۰/۷/۱۳۸۸ - ۱۹:۴۰ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)

متن کل خبر : گیاه هویج دارای خواص زیادی می باشد که از میان خواص آن شفاف کننده گی پوست دارای اهمیت قابل توجهی می باشد . برای استفاده از این خاصیت علاوه بر مصرف خوراکی آن می توان از ماسک طبیعی هویج استفاده نمود .

به گزارش خبرنگار سلامت نیوز ، ماسک هویج باعث بطرف شدن لک ها و نرمی پوست نیز می شود . جهت تهیه ی ماسک هویج می توان هویج را رنده کرده و بروی صورت مالید و یا ابتدا آن را پخته و سپس استفاده نمود

كلوب هواداران اریانادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۱۰/۷/۱۳۸۸ - ۱۹:۳۵ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)

پژوهشگران از تاثیر شوخی و شاد بودن بر درمان سرطان خبر دادند.

به گزارش سلامت نیوز، پژوهشگران مرکز سرطان اینشتین بیمارستان مونتفیور در برونکس آمریکا تعدادی از بیماران مبتلا به سرطان را در کلاس های خنده درمانی شرکت دادند.

برخی از این بیماران در مراحل پیشرفته سرطان بودند و در این جلسات بیماران جوک های مکتوب یا شفاهی می گفتند و می شنیدند ، فیلم های خنده دار می دیدند و لباس دلقک می پوشیدند و شوخی می کردند.

نتیجه این بود که بعد از مدت کوتاهی از میزان پیشرفت بیماری آن ها کاسته شد و به آن ها احساس بهبود دست داد.

پژوهشگران می گویند: خنده و شادی با کاستن از فشارخون موجب کاهش استرس و افزایش آرامش می شود ، ضمن اینکه تنفس را بهتر می کند و عملکرد ماهیچه ها را افزایش می دهد.

آینه و شمعدان ورساچیادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۱۰/۷/۱۳۸۸ - ۱۹:۳۴ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(1)

خوردن انگور قرمز پیری را به تاخیر می اندازد.

دانشمندان می گویند: انگور قرمز دارای ماده ای به نام رسوراتول است که نوعی پروتئین موسوم به سرتوئین در بدن انسان می سازد و این پروتئین نیز موجب جوان ماندن و طراوت کروموزوم های انسان می شود.

به گفته محققان : انگور قرمز همچنین دارای موادی است که خطر ابتلا به سرطان و التهاب های جسمی را کاهش می دهد.

 مراحل و نحوه فروش در شرکتهای کامپیوتریادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۲/۷/۱۳۸۸ - ۱۵:۴۴ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)

همواره با استفاده منظم از کرم هاي مرطوب کننده، رطوبت لازم را به پوست خود برسانيد، به هر ميزاني که به آن احتياج دارد.اگر پوست شما مرطوب و چرب است، ممکن است يک يا دوبار در روز مرطوب کردن آن به وسيله کرم، کافي باشد، اما براي پوست خشک خود، محدوديتي قائل نباشيد و به ميزان موردنياز به آن برسيد، اما پوست را خفه نکنيد، يعني همواره لايه اي نازک از کرم را روي پوست خود بماليد تا سريع جذب شود و امکان تنفس از پوست گرفته نشود.  کساني که داراي پوست چرب هستند بايد کرم هاي مرطوب کننده اي تهيه کنند که پايه آنها آب است و پوست هاي خشک نياز به کرم مرطوب کننده با پايه روغن دارند.بهترين زمان براي استفاده از کرم هاي مرطوب کننده، زماني است که فرد از حمام بيرون مي آيد؛ سه تا پنج دقيقه اول بعد از حمام کرم هاي مرطوب کننده بيشترين تأثير خود را خواهند داشت به طوري که اثر آنها در اين زمان چندين برابر زمان هاي معمول ديادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۹/۵/۱۳۸۸ - ۰۱:۳۹ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)

افزايش سن،نور خورشيد،حالات چهره،سيگاروبرخی از بيماريها.
چين وچروک بر دو نوع است:۱-استاتيک۲-ديناميک
چين وچروک استاتيک هميشه وجود دارد و ربطی به حالات چهره ندارد.ولی چين وچروک ديناميک هميشه روی صورت وجود نداردوتنها به دنبال حالتهای خاصی در صورت ايجاد ميشود.مانند چين بين دو ابروکه در حالت اخم ايجاد ميشود.


در صورت عدم مراقبت صحيح وعدم پيشگيری چين وچروک ديناميک به استاتيک تبديل ميشود.
پوست از دو بخش تشکيل شده است:اپيدرم و درم
درم لايه ی عمقی تر می باشد که سرشار از فيبر های کلاژن و الاستين است.جنس اين فيبر ها پروتئينی است.کلاژن مسئول استحکام پوست و الاستين مسئول انعطاف پذيری پوست میباشد.با افزايش سن ساختار اين فيبرها تغيير میکندو از مقدار کل آنها کاسته میشود.در نتيجه پوست شل وافتاده میشودوخاصيت کشسانی آن کاهش می يابد.
اپيدرم لايه یسطحی پوست می باشد که با افزايش سن ضخيم وغير يکنواخت می شود.
از طرفی با افزايش سن ترشحات غدد چربی کاهش میيابد و پوست دچارخشکی می شود.
مجموعه ی اين عوامل سبب ايجاد چين و چروک میشود.
مهمترين فاکتور خارجی در ايجاد چين و چروک نور آفتاب است.اشعه ی ماوراءبنفش نور خورشيد در دراز مدت سبب افزايش توليد فيبر های الاستين نامرغوب و غير طبيعی ودر نتيجه ضخيم وچرمی شدن پوست می شود.
اولين قدم در درمان چين وچروک آبرسانی کافی به پوست می باشد.(نوشيدن آب کافی،استفاده از مرطوب کنندهی مناسب،هيدرودرمی واستفاده از ماسکهای آب رسان)
ترکيبات دارويی مختلفی با مکانيزم لايه برداری جهت درمان چين وچروک موجوداست.مانند:
فراورده های اسيدهای ميوه وترکيبات رتينوئيد.
اين ترکيبات بايد زير نظر پزشک تجويز شوند.استفاده از آن ها در مدت زمان معين باعث کاهش چينوچروک های سطحی می شود.
انواع ماساژ های پوستی با تقويت عضلات صورت می توانند در رفع چين وچروک موءثر باشند.
با توجه به نقش کليدی اشعه خورشيد در ايجاد چين وچروک،استفاده ی مرتب از ضد آفتاب يک فاکتور مهم پيشگيری کننده محسوب می شود.
روشهای مختلف ديگری که می توان از آنها در اين زمينه سود جست عبارتند از:
پيلينگ،مايکرودرم ابرژن،ليفتينگ وليزر.

این مطلب را به وسیله گزینه های زیر به اشتراک بذارید و لذت ببرید
 • Print this article!
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • E-mail this story to a friend!
 • Live
 • Turn this article into a PDF!
 • RSS
 • Twitter

نوشته ای از admin \ tags: , , , , , , , , , , ,ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۹/۵/۱۳۸۸ - ۰۱:۱۲ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)

براي اينکه گياهان و خوراکي هايي را که به کار مي بريم بهتر بتوانند بر روي تغذيه پوست ما اثر بگذارند لازم است تا پوست زنده ما مستقيما اين مواد را دريافت کنند تا فوري جذب نموده و از خواص آنها براي ترميم خود استفاده کنند.
قبل از اين کار بايد پوست را از مواد آرايشي پاک کردو سلولهاي مرده و شاخي شده ي آنرا جدا و از چربي هايي که به وسيله غده هاي ترشح کننده پوست ترشح مي شوند تميز نمود، يعني آنها را از پوستمان جدا و پوست را پاک و نازک و لطيف کرده و سپس از مواد مغذي استفاده کنيم.
براي نازک کردن پوست به خصوص پوست صورت، بايد از شامپوي يچه استفاده نماييم که داراي مواد قليايي کمتري مي باشد و به پوست آسيبي نمي رساند و بهتر است اين گونه عمل کنيم: يک ليف نرم را به مقداري شامپوي بچه آغشته نموده وسپس آن را به صورتمان که قبلا آنرا خيس نموده ايم مي کشيم، اين ليف را آرام ، آرام به صورت کشيده و بهتر است اين کار را از پيشان شروع کرده و تا گوش ها و زير گردنمان ادامه دهيم و صورت را کاملا با آن شست و شو دهيم ، با اين عمل چربي هاي روي پوستمان و همچنين آلودگي هاي روي آنرا کاملا تميز نموده و سلولهاي شاخي شده ي آنرا هم از بين مي بريم تا پوست صورتمان نازک و لطيف تر شود.
پس از تميزکردن صورت با کف شامپو آنرا با آب ولرم تميز مي شوييم و سپس خشک نموده، حالا بهترين زماني است که ميوه را به آن بماليم يا بخور مناسب را انجام دهيم .
بهتر است هميشه قبل از استفاده از ماسک هاي زيبايي پوستمان را بخور دهيم تا منافذ آن باز شده و آماده پذيرش مواد مغذي ماسک ها شود . در عين حال پس از بخور، بدترين زماني است که پوست در صورت ارتباط با محيط آلوده آلودگي را دريافت نموده و دچار بيماري مي گردد چرا که همانطور که گفته شده منافذ پوست کاملا باز بوده و همانطور که آماده است مواد مغذي را دريافت کند، آماده است تا آلودگي ها را نيز دريافت نموده، پس بهتر اين است که لطيف تر کردن پوست را پس از آمدن از بيرون و زماني که در خانه هستيم انجام دهيم . پس از نازک کردن پوست ، بهترين عمل شست و شوي پوست با آب ميوه مخلوط با روغن بادام يابهتر شيره نارگيل مي باشد که فوري جذب پوست شده و براي آن بسيار مفيد مي باشد.

نوشته ای از admin \ tags: , , , , , , , ,ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۳/۳/۱۳۸۸ - ۰۱:۰۹ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(130)

دوام اوردن ارایش پس از مالیدن کرم یت سابر مواد زیر ارایشی پایه ، که سیال ، مایع یا نیمه هستند یک دستمال کاغذی مرطوب را با سطع پوست تماس دهید ، به این ترتیب ، اولا ارایش اضافی از سطع پوست صورت پاک میشود و ثانیا ارایش شما بسیار بیشتر طول خواهد کشید و در این مدت و به سهولت پاک نخواهد شد .
طبیعی تر شدن و تداوم پودر بس از مالیدن پودر به صورت و گردن ، یک تکه پارچه ی نخی را چند بار تا بزنید، سپس انرا به مقدار کمی آب سرد یا تونیک صورت ملایم ، اغشته نمایید و به اهستگی با پوست تماس دهید . اینکار باعث میشود که اولا صورت شما حالت ماسک و مصنوعی نداشته باشد و ظاهر پودر کاملا طبیعی به نظر برسد و از سوی دیگر باعث ابقا و تداوم پودر میگردد و از پاک شدن آن جلوگیری مینماید .ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۳۱/۲/۱۳۸۸ - ۱۳:۲۲ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)
آب کردن چربی‌های صورت
عمومی- همه می‌دانند که برای خلاصی از چربی اضافه ـ در هر ناحیه از بدن که باشد ـ باید فعالیت چربی‌سوز بیشتری انجام شود.

آب کردن چربی اضافی زیر چانه یا همان غبغب خودمان هم در این مورد استثنا نیست. البته داشتن غبغب برای افرادی که چاقند یا اضافه وزن دارند، امری طبیعی است اما گاهی این اتفاق می‌افتد که فرد با وجود طبیعی بودن وزن بدنش، با معضل غبغب دست به گریبان می‌شود و البته نباید فراموش کنید که وجود غبغب، تاثیر زیادی بر چهره فرد دارد و اصولا باعث می‌شود سن افراد، بیشتر به نظر برسد.

جراحی پلاستیک یکی از راه‌های از بین بردن سریع غبغب است اما یك‌راه درمانی مفید بدون درد و خونریزی نیز برای از بین بردن این مشکل زیر‌چانه‌ای وجود دارد؛ ورزش دادن عضله این ناحیه که صد البته بهتر از عمل جراحی است!

برای کشیدن عضله این ناحیه، چندین ورزش راحت وجود دارد که به تعدادی از آنها در این قسمت می‌پردازیم:

 1. کف دست‌ها را برای 10 ثانیه به پیشانی‌تان فشار دهید. این فشار را در جهت عکس گردن و سر وارد کنید. باید حس کنید که گردن و چانه‌تان سفت شده‌اند. این حرکت را، البته این بار با قرار دادن دست در پشت سر، تکرار کنید. همین حرکت را در دو طرف سر نیز تکرار کنید و در این حالت، دست خود را به شکل پیاله کرده و آن را روی گوش خود قرار دهید و ورزش مذکور را انجام بدهید.
 2. در ورزش دیگری که برای رفع این مشکل پیشنهاد می‌کنیم، باید به این ترتیب عمل کنید؛ چانه‌تان را بالا بگیرید و دهان خود را باز و بسته کنید؛ انگار که آدامس می‌جوید. در این ورزش، باید حس کنید که عضلات آرواره تا گردن شما سخت شده‌اند.
 3. دهان خود را باز کنید، خیلی آهسته سر خود را به عقب خم کنید و در همین حال بمانید. حالا لب پایین را تا روی لب بالای خود حرکت دهید و این حرکت را چندبار انجام دهید.
 4. همان‌طور که سرتان در حالت طبیعی قرار دارد (بدون خم کردن آن به هر جهتی)، سعی کنید لب پایین خود را به بینی‌تان بزنید! البته این اتفاق تقریبا غیرممکن است اما تلاش برای انجام چنین کاری، برای هدف شما مفید خواهد بود.
 5. بیرون آوردن زبان از دهان، آن هم به طور مداوم و پشت سر هم، عضلات دهان و صورت را تقویت می‌کند و در از بین بردن غبغب نیز مؤثر خواهد بود.

توصیه می‌کنیم این ورزش‌ها را روزی 2 بار انجام دهید.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۲۲/۲/۱۳۸۸ - ۱۹:۳۵ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(1)
پلینگ یا لایه برداری پوست
یکی از روشهای مقابله با پیری پوست، پلینگ یا لایه برداری پوست است. سال هاست که متخصصین پوست ومو از لایه برداری های شیمیایی برای برطرف کردن عوارض ناخوشایند پیری پوست از قبیل تغییر رنگ، چین و چروک و خشونت پوست استفاده می کنند.این لایه بردارها عبارتنداز: اسیدهای میوه(آلفا هیدروکسی اسیدAHA)،تری کلرواستیک اسید،فنول،رزورسینول و سالسیلیک اسید. این مواد شیمیایی،سبب از بین رفتن لایه رویی پوست می شوندوبدنبال آن پوستی با ظاهر تازه تر وجوان تر جایگزین پوست قبلی می شود. هر چقدر ماده مورد استفاده ضعیف تر باشد لایه برداری سطحی تر و هر چه قویتر باشد لایه برداری عمقی تر خواهد بود.در لایه برداری سطحی احتمال عوارض بسیار ناچیز است، اما برای حصول نتیجه ایده ال لازم است چندین مرتبه با فواصل منظم تکرار شود. این نوع پیلینگ برای افرادی که پوستی سبزه و تیره دارند مناسب تر است.در لایه برداری عمقی با یک جلسه پیلینگ نتایج قابل توجه بدست می آید، اما این نوع پیلینگ برای افراد روشن پوست مناسب است.


ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۲۲/۱/۱۳۸۸ - ۰۰:۵۰ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)

۱-در قسمت زیرسازی پوست محصولات گریم kryolan را برای پوست های آسیب دیده معرفی کردم که می توانید از انها برای پوشش دادن پوست سوخته یا لک های عمیق استفاده کنید.این محصولات را از فروشگاه ژاندارک واقع در خیابان منوچهری تهیه کنید.و ترجیحا برای روز عروسی به یک متخصص آرایش مراجعه کنید. ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۱۹/۱/۱۳۸۸ - ۱۸:۳۲ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)
زیبایی صورت دختران
زیبایی صورت" را میتوان به صورت مجموعه صفاتی تعریف کرد که باعث جذابیت فرد مخصوصاً برای جنس مخالف میگردد.
بخشی از این زیبایی را ما از والدین خود به ارث میبریم ولی این همه ماجرا نیست و بخش مهمی از زیبایی دست خود ماست که میتوانیم با افزودن زیبایی اکتسابی به زیبایی ارثی حداکثر جذابیت را برای خود ایجاد کنیم.

طبق تحقیقات انجام شده به صورتی لفظ زیبا اطلاق میگردد که دارای ویژگیهای زیر باشد:
1. پوست هموار و شفاف
2. وجود تقارن در اجزای صورت
3. چانه کوتاه و باریک، لبهای پر با لبه های کاملاً مشخص، چشمهای درشت و ابروهای باریک.البته این ویژگیهای صورت جذاب زنانه است و ملاکهای صورت مردانه تفاوت دارد.در بین این مشخصات چشمهای درشت از امتیاز بیشتری برخوردار است.

4. عدم وجود بیماری مثل ضایعه پوستی، زگیل، کیست، تومور، آکنه و موی زاید

ویژگیهای مذکور اغلب ذاتی بوده و ایجاد تغییر در آنها بسته به نوع صفت از کم تا متوسط میسر است.ولی موضوع اصلی بحث ما عوارض بیماریها و صفات اکتسابی است که قابلیت تغییر و برگرداندن آن بسیار زیاد است و در واقع بخش اعظم کارهای زیبایی در این قسمت صورت میگیرد.
منبع :پزشک آنلاینادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۱۷/۱/۱۳۸۸ - ۲۰:۴۶ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)

شیارهای عـرضی در پیشانی، شیارهای طـولی در بین دو ابرو و نیز شیارهایی که کنار چشم ها و دهان و  یابر روی گونه ها بوجود می آید در واقع چین وچروک صورت نامیده می شود.

علل بوجود آورنده چروک :

علل داخلی:

اختلال در روند کلاژن سازی :
مسئول نگه داشتن قوام پوست کلاژن داخل درمی میباشد، حال به هر علتی در روند کلاژن سازی اختلالی بوجود آید می تواند باعث چین و چروک در پوست گردد. با افزایش سن کلاژن سازی دچار وقفه میگردد و افراد با سنین بالا پوستی افتاده خواهند داشت.

همچنین این اختلال را می توان در بیماری هایی مانند سندرم مارفان و سندرم اهلر دانلس دید در واقع در این بیماران به علت نقص در کلاژن سازی ، پوستی شل و افتاده خواهند داشت.

هورمونی:

علت داخلی دیگری که در تسریع روند ایجاد چین وچروک موثر است ،هورمون استروژن است که فقدان اثر واضح آن در زنان بعد از یائسگی یا برداشتن تخمدانهابعد از عمل جراحی دیده می شود به عبارتی دیگر کمبود آن سبب کاهش روند جوانسازی یا باز سازی سلولی می گردد.

نوع پوست:
 نوع پوست ، نیز در روند چین وچروک موثر است ود رکسانی که پوست های خشک تری دارند این مشکل بیشتر خواهد بود . 
 علل خارجی :
 مهمترین و شایعترین علت اثر تخریبی نور خورشید بر پوست صورت می باشد .
*  سیگار  و مواد مخدر 
*  حرکات وعادات نامناسب در چهره ( مانند اخم )
* لاغری شدید وسریع
* استرس واضطراب
* تغذیه نامناسب (عدم مصرف کافی پروتئین ، میوه وسبزی )

(لازم به ذکر است که علل نامبرده شایعترین علل بوده وعلل های دیگری نیز وجود دارد که از حوصله این بحث خارج است)

 پیشـگیری در ایجاد چین و چروک :* باید عـوامل موثر و ایجاد کننده آن را از بین برد ، برای مثال از مصرف سیگار و مواد مخدر ویا اضطراب پرهیز کرد .
* همچنین با نوشیدن آب و مایعات و مصرف میوه وسبزیجات به اندازه کافی می توانید در تازه وبا طراوت نگه داشتن پوست خود موثر باشید.
* ماساژهای روزانه به مدت حداقل 15 دقیقه ، یا در سه نوبت 5 دقیقه ای در جهت صحیح عضل
* استفاده از کرمهای مناسب (مانند کرمهای ضد چروک زیر چشم که بعد از 30 سالگی باید استفاده گردد)
* استفاده از مرطوب کننده های مناسب به خصوص در پوستهای خشک
* نوشیدن چای سبز نیز دیده شده که در حفظ سلامت پوست وتاخیر در چین و چروک موثر می باشد.
* استفاده از ماسکهای سفت کننده پوست به همراه ویتامین ث
روش های از بین بردن چین وچروک :
* جراحی
* استفاده از روشهای لایه برداری


ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۱۶/۱/۱۳۸۸ - ۰۲:۲۸ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)
1-چه قسمت هایی از بدن بیشتر در معرض ترک های پوستی قرار می گیرند؟ در هنگام بلوغ ، ترک های پوستی روی ران ها ، باسن و سینه ها ایجاد می شوند. در دوران حاملگی این ترک ها بیشتر در نواحی شکم و سینه ها بروز می کنند. ترک های پوستی ممکن است درآقایان نیز ایجاد شوند
2-آیا ترک های پوستی به علت کشیدگی پوست ایجاد میشوند؟
کشیدگی پوست تنها یکی از عوامل ایجاد ترک های پوستی است ولی عامل اصلی به شمار نمی آید. عوامل درونی نیز در بروز آن ها مؤثر می باشند.
 
3-علل بروزترک های پوستی چیست ؟


این ترک ها ، ضایعاتی هستند که در زمان تغییرات هورمونی مانندبلوغ ، حاملگی، کاهش وزن و برخی از بیماری ها ایجاد می شوند. تغییرات هورمونی سببعدم تعادل در فیبروبلاست ها (سلول های پایه ای پوست که تولید الاستین و کلاژن میکنند) می شود که این امر منجر به کاهش تعداد و کیفیت فیبرهای کلاژن و الاستین میگردد. در نتیجه پوست نازک تر شده و ترک های موازی در آن ایجاد می شود. این ترک هادر ابتدا صورتی تا بنفش رنگ هستند و سپس به تدریج سفیدتر می شوند.
 
4-آیاامکان بهبود ترک های پوستی وجود دارد؟


ترک های پوستی به طور ناگهانی و بدون بروزهیچ گونه علامتی ظاهر می شوند. از این رو پیشگیری از ایجاد آن ها به ویژه در دوران بارداری بسیار مهم است. هرچه درمان سریع تر آغاز شود، نتایج حاصله مطلوب تر خواهدبود
5-در چه مواقعی احتمال ایجاد ترک های پوستی بیشتر است؟


 در هنگام بلوغ، بارداری و تغییرات وزنی احتمال ایجاد این ترک ها بیشتر است. سن اولین بارداریدر بروز ترک های بارداری نقش به سزایی دارد. بین 80% تا 90% بانوانی که در سنین بین 16 تا 20 سالگی باردار شده اند دچار ترک های پوستی می شوند، در حالی که احتمال بروزاین ترک ها در بانوانی که اولین بارداری آنها پس از 35 سالگی است بسیار کمتراست
6-در چه دورانی از بارداری امکان بروز ترک های پوستی بیشتر است؟


این ترکها، معمولاً از ماه چهارم بارداری به بعد ایجاد می شوند، اما در ماه هفتم تا هشتمبارداری ، پوست شکننده ترین حالت خود را دارد. ترک ها حتی ممکن است پس از زایمان نیز ایجاد شوند. بنابراین توصیه شود درمان را تا اولین دوره قاعدگی پس از زایمان نیز ادامه دهید
7-آیا احتمال بروز ترک های بارداری در هر بار زایمان وجود دارد؟


بله. حتی اگر اولین بارداری بدون ایجاد ترک های پوستی باشد، تضمینی درعدم بروز ترک های پوستی در بارداری های بعدی وجود ندارد
8-  آیا ترک های پوستی ارثی هستند؟


کلاً افراد از نظر بروز این ترک ها به گروه های بدون ترک هایپوستی و یا خانواده های دارای ترک پوستی تقسیم بندی نمی شوند. وراثت و رنگ پوست نقشی در ایجاد ترک های پوستی ندارند و هیچ کدام معیاری صد در صد در تعیین نوع پوست از نظر بروز یا عدم بروز ترک های پوستی نمی باشد.
 
9-آیا ممکن است که ترکها به طور 100% بهبود یابند؟


 اولین موردی که باید در نظر گرفت این است که اگر ترکهای پوستی درمان نشوند، امکان بهبود خود به خود آنها وجود ندارد، یعنی این ترک هاهرگز خود به خود برطرف نمی شوند و تنها رنگ آنها به سمت سفید مرواریدی می رود، ولیطول و پهنای آنها تغییر نمی کند. با درمان های ویژه پس از چند هفته می توان پهنا ،عمق و رنگ ترک ها را به میزان قابل توجهی کاهش داد.
 
10-چگونه می توان ترکها را در دوران بلوغ درمان کرد؟


 ترک های پوستی در دوران بلوغ نیز به همان میزان ترکهای دوران بارداری نیاز به درمان توجه دارند و می بایست هرچه سریع تر درمان این ترکها را آغاز نمود


. 11-آیا نور خورشید سبب وخیم تر شدن ظاهر ترک ها می شود؟


از آنجایی که در ناحیه ترک های پوستی رنگدانه های پوست تولید نمی شوند، این ترک هاحتی پس از برنزه شدن نیز به رنگ سفید باقی می مانند . اما در صورت درمان ، سلول های تولید کننده رنگدانه دوباره فعال می شوند و ترک های پوستی به رنگ طبیعی خود باز میگردند
12-بعد از چه مدتی نتایج مثبت درمان مشاهده می شود؟


استفاده صحیح ومرتب از محصولات درمانی، به مدت 6 الی 8 هفته در نواحی دارای ترک بسیار مؤثر است . اولین نتایج مثبت 21 تا 25 روز پس از شروع درمان فشرده قابل رؤیت می باشند.
پیشگیری و درمان ترک های پوست

پس از سال ها تحقیق در مورد علل ایجادترک های پوستی ، در سال 1975 لابراتوارهای لیراک فیتولستیل را ارائه نمودند که ازآن زمان تا کنون به عنوان بهترین محصول مؤثر در درمان ترک های پوستی به شمار میرود. بخش تحقیقات لابراتوارهای لیراک ، محصولی حاوی عصار های فعال گیاهی تهیه کردهاست که درمانی مناسب برای ترک های پوستی می باشد . غلظت بالای عصاره های گیاهان آلکمیلا، دم اسب و عشقه، فیتولستیل را محصولی مؤثر در پیشگیری و کاهش ترک های پوستی نموده است. فیتولستیل در دو نوع ژل و محلول(Solute) عرضه می شود. ژل فیتولستیل سبب سفتی و استحکام پوست می شودو علاوه بر آن خارش های دوران بارداری را نیز به خوبـیکنترل می کند. مطالعه کلینیکی (بر روی 500 نفر) نشان داده است که ژل فیتولستیل 92% در پیشگیری ترک ها و 57% تا 81% در درمان ترک ها مؤثر می باشد. ترک های پوستی ضایعاتی هستند که ظاهر پوست را نازیبا می کنند و درمان آنها بسیار مشکل و پرهزینه است، درحالی که پیشگیری از آنها ساده تر و مطمئن تر می باشد. پس بهتر است قبل ازوقوع ترک های پوستی به فکر پیشگیری باشیم .


ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۹/۱/۱۳۸۸ - ۰۱:۲۵ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)

    اگر تا به حال فکر می کردید که منظور از غذا خوردن ، تغذیه و رشد سلول های بدن است ، سخت در اشتباه بوده اید ! البته فکر نکنید که تصورتان در این باره کاملا غلط بوده ؛ مسلم است که مصرف مواد غذایی برای بقای جانداران لازم است ، اما در صفحه زیبایی ، غذا خوردن می تواند فقط و فقط به قصد زیبایی شما باشد!
    اگر از این به بعد مطالب این ستون را دنبال کنید و نکاتی را که هر هفته در مورد آن ها بحث می شود به دقت اجرا کنید ، نتیجه بسیار خوبی خواهید گرفت .
    میوه ها و سبزیجات ، از موادی هستند که به خاطر مغذی بودن شان ، همیشه مورد توجه محققان بوده اند و پزشکان هم توصیه زیادی به مصرف این مواد دارند . یکی از میوه هایی که خواص درمانی و تاثیر شگفت انگیز آن بر پوست ، از قرن ها پیش مشخص شده ، سیب است و همان طور که شاعر هم گفته و همه مادر کودکی زمزمه می کردیم ، «سیب میوه بهشته ، هر کی ندونه زشته!»
    آب میوه سیب ، علاوه بر درمان نارحتی پوستی ، می تواند باعث لطافت آن شود . برای این کار کافی است یک فنجان آب سیب را به آب درون وان اضافه کنید و داخل وان دراز بکشید تا پوست تان نرم و تمیز شود . هم چنین ، اسید مالیک موجود در آب سیب ، به عنوان ماده آنتی اکسیدان عمل می کند .
    البته شستن موها با آب سیب ، به عنوان آخرین ماده ای که به موهای می زنید ، یعنی بعد از شستن آن ها با شامپو ، باعث تنفس موهای سر و کنترل شوره موی سر می شود .ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۹/۱/۱۳۸۸ - ۰۱:۱۸ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)

پِيلينگ 
موِثرترين عامل در زيبايي چهره، بي‌ترديد شادابي و طراوت پوست است. شما اگر پوست خرابي داشته باشيد، هر چقدر هم كرم پودر و انواع و اقسام آرايش را روي صورتتان بماليد، فايده‌اي ندارد و همه مي‌فهمند كه پوست شما خراب است. براي حفظ شادابي و طراوت پوست، نكات زيادي وجود دارد،‌مثل تغذيه خوب، نكشيدن سيگار، قرار نگرفتن در معرض آفتاب، عدم استفاده از وسايل آرايشي نامناسب و... اما همه اين‌ها براي قبل از خراب شدن پوست است. اگر پوست شما خراب شده، علاوه بر رعايت موارد فوق، بايد به دنبال روش‌هاي ديگري هم باشيد كه پوست شما را تا حد امكان، صاف و شاداب كنند(پيلينگ) يكي از اين روش‌هاست.           
چرا پيلينگ؟      
در سنين نوجواني و جواني معمولا پوست محتواي چربي بالاتري نسبت به سنين كهنسالي دارد.
با افزايش ترشح غدد، چربي‌ها در معرض هوا اكسيده مي‌‌شوند و ايجاد جوش‌هاي سرسياه به نام كومدون مي‌كنند. اگر كومدون‌ها را به طور خودسرانه تخليه كنيد ممكن است به التهاب و بروز جوش‌هاي ملتهب چركي منجر شود. لذا اين كار را به شما توصيه نمي‌كنيم. واژه جرم‌گيري پوست كه امروزه توسط برخي افراد غير پزشك و غير متخصص به‌كار مي‌رود نيز در واقع كندن و تخليه نمودن كومدون‌ها و غدد چربي بسته شده است كه مي‌تواند به بروز آكنه يا جوش‌هاي غرور منجر شود.
شما مي‌توانيد پوسته‌هاي شاخي شده و سطحي پوست را به راحتي با صابون‌هاي لايه‌بردار (در پوست‌‌هاي چرب) و با شيرپاك‌كن (در پوست‌هاي خشك) تميز كنيد. در واقع اگر بهداشت پوست به خوبي رعايت شود، نيازي به جرم‌گيري خشن و دوره‌اي نخواهيد داشت.   
لايه‌برداري يا‌ پيلينگ كه امروزه توسط متخصصين پوست اجرا مي‌شود، برداشت قسمت‌هاي سطحي پوست بيمار و شاداب‌سازي پوست سالخورده است. پيلينگ در برخي موارد بسيار مفيد است و نياز به جراحي در جهت درمان ضايعات پوستي را مرتفع مي‌سازد. از جمله اين موارد مي‌توان جوش صورت، لك صورت يا ملاسما و كك و مك را نام برد. همچنين پيلينگ براي از بين بردن اسكارهاي ناشي از سوختگي و به طور كلي لك‌هاي باقي مانده از التهابات قبلي پوست، روش مناسبي است.,     
روش‌هاي پيلينگ           
انتخاب پوست مناسب جهت هر نوع پيلينگ در نتيجه عمل، دخالت بسزائي دارد. در ضمن بايد توجه داشته باشيد كه نمي‌توان هر نوع پيلينگي را براي هر نوع پوستي انتخاب كرد. مسئله مهم ديگري كه بايد به آن توجه شود، اين است كه قبل از انجام پيلينگ، پزشك بايد مطمئن شود كه بيمار اصول مراقبت‌هاي پوستي بعد از عمل را نظير مصرف ضدآفتاب، خودداري از كندن دلمه‌هاي ايجاد شده روي سطح پوست و استفاده از صابون‌هاي ملايم با PH خنثي كه كمترين اثر تحريكي روي پوست دارند، به دقت رعايت مي‌كند. اين نكته هم لازم به توضيح نيست كه اگر عمليات پاكسازي و لايه‌برداري پوست توسط افراد ناآشنا و بي‌تجربه صورت ‌گيرد، نتايج ناگواري نظير لكه‌هاي قهوه‌اي رنگ روي سطح پوست و حساسيت پوست در برابر آ‌فتاب را باعث مي‌شود.لايه‌برداري از پوست را مي‌توان به روش‌هاي گوناگون انجام داد:      
لايه‌برداري شيميايي: لايه‌برداري شيميايي به وسيله مواد شيميايي كه عمدتا از اسيد با درصدهاي متفاوت تشكيل شده‌اند، انجام مي‌شود. معمولا در اين محلول‌هاي شيميايي از آلفا هيدروكسي اسيد )AHA( و تري‌كلرواستيك اسيد )TCA( و فنل با درصدهاي متفاوت استفاده مي‌شود. AHA كه از عصاره نيشكر تهيه مي‌شود، خفيف‌ترين شكل پيل‌هاي شيميايي است و اغلب براي درمان آسيب‌هاي خفيف پوستي در اثر آفتاب استفاده مي‌شود. چين و چروك‌هاي عميق‌تر و تيره‌تر و دانه‌هاي ناشي از تابش آ‌فتاب،معمولا با يك پيل TCA درمان مي‌شوند.           
به غير از روش مرسوم انجام پيلينگ در چند جلسه، روش پيلينگ به‌صورت طولاني و مداوم هم وجود دارد. به اين صورت كه فرد بايد كرم‌هاي داراي %15 AHA و يا كمتر را هر شب بر روي جاهايي كه مي‌خواهد لايه‌برداري كند بمالد. AHA پوست را پوسته‌پوسته مي‌كند و اين مسئله سبب تحريك پوست در لايه‌هاي پاييني مي‌شوند و به اين ترتيب چروك‌هاي ريز و نافرمي‌هاي پوست صاف شده و از بين مي‌روند. نكته مهم كه بايد به آن توجه كنيد اين است كه پس از استفاده از اين كرم‌ها بايد از نورخورشيد اجتناب نماييد و در مواقع خروج از منزل بايد حتما از ضد آ‌فتاب قوي استفاده كنيد.  
لايه‌برداري مكانيكي: در لايه‌برداري به روش مكانيكي، به‌وسيله ابزارهاي تراشنده، لايه سطحي پوست تراشيده مي‌شود. مثلا مي‌توان اين كار را توسط يك دستگاه دوار تراشنده به‌نام <درم ابرشن> و يا توسط سمباده انجام داد. دستگاه جديدي هم به تازگي وارد بازار شده كه <ميكرودرم ابرشن> نام دارد و از كريستال‌هاي آلومينيوم به‌عنوان ساينده استفاده مي‌كند و پوست را با ظرافت بسيار زيادي مي‌تراشد.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۶/۱/۱۳۸۸ - ۰۰:۵۷ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)
همه ما بالاخره يك روز پير مي‌شويم، پوستمان چين و چروك مي‌خورد، آثار اخم‌كردن‌ها و خنده‌هاي دوران جواني به‌صورت چين‌هاي عميق روي صورتمان باقي مي‌ماند، نقاط سياه و بدشكل روي پوست صورتمان پيدا مي‌شود و… واقعيت اين است كه هيچ‌چيز نمي‌تواند جلوي گذشت زمان را بگيرد ولي پيشرفت علم، اين امكان را در اختيار شما گذاشته كه آثار پيري را از چهره بزداييد. راه حل، از بين بردن پوست كهنه و خراب و توليد پوست جديد است.كاري كه جلادادن يا‌resurfacing ناميده مي‌شود. البته در حال حاضر روش‌هايي مانند پيلينگ شيميايي، استفاده از امواج راديويي و درم- ابرژن براي اين منظور به‌كار مي‌روند، اما استفاده از ليزر براي جلادادن يا جوان‌سازي پوست كه گاه پيلينگ ليزري هم ناميده مي‌شود، طرفداران بيشتري پيدا كرده است، زيرا نه‌تنها مشكلي براي بيمار ايجاد نمي‌كند و خونريزي هم ندارد، بلكه پزشك كنترل بيشتري روي آن دارد. و به اين ترتيب، پزشك حتي مي‌تواند چين و چروك‌هاي ظريف اطراف چشم و لب را درمان كند.
روش كار
در اين روش پزشك يك دسته پرتو ليزر را به منطقه مورد نظر مي تاباند. اين پرتوها لايه خارجي پوست را تخريب مي‌كنندو وقتي با انرژي كمتر به لايه هاي عمقي‌تر پوست مي‌رسند، با ايجاد انرژي گرمايي باعث تحريك سلول‌هاي عمقي پوست و ساخته‌شدن كلاژن جديد مي‌شوند. فيبرهاي كلاژن، پروتئين‌هاي ارتجاعي هستند كه باعث قوام پوست مي‌شوند. پس از بهبود زخم‌هاي ناشي از عمل، پوست جديدي مي‌رويد كه صاف‌تر و شفاف‌تر از قبل است.
روشي كه به آن اشاره شد، ليزر كاهنده نام دارد. خود اين روش نيز انواع مختلف دارد كه پزشك برحسب شرايط بيمار از آن استفاده مي‌كند. اما در دو سال اخير، روش ديگري طرفدار پيدا كرده كه ليزر غيركاهنده‌ نام دارد. در اين روش، امواج ليزر كه ضعيف‌تر از نوع قبل هستند، بدون آسيب‌رساندن به لايه خارجي پوست، از آن عبور مي‌كنند و لايه‌هاي عمقي‌تر را درمان مي‌كنند. درنتيجه مدت زمان بهبودي بسيار كوتاه‌تر است
اما در عوض، انجام روش اخير به ‌چندين جلسه درمان نياز دارد و شايد نتيجه نهايي چند هفته بعد از آخرين جلسه نهايي درمان حاصل شود.
استفاده از ليزر براي جوان‌سازي پوست در موارد زير كاربرد دارد:
۱ از بين بردن خطوط و چروك‌هاي ظريف تا متوسط روي صورت، به‌ويژه بالاي لب، گونه و پيشاني
۲ صاف كردن و تقويت پوست ، پلك‌ها
۳ از بين بردن چين و چروك‌هاي گوشه چشم
۴ از بين بردن خطوط اخم
۵ رفع نقاط قهوه‌اي ولك‌هاي پوست ناشي از افزايش سن
۶ بهبود و صاف كردن جوشگاه‌هاي ناشي از جراحي يا صدمات۷ رفع خطوط چهره سيگاري‌‌ها‌
۸ رفع آسيب پوستي ناشي از آفتاب
۹ رفع آثار آكنه يا آبله‌مرغان
قبل از عمل پزشك در مورد سابقه بيماري‌هاي قبلي و داروهاي مصرفي شما سوالاتي مي‌كند و پوست شما را به دقت مورد معاينه قرار مي‌دهد. در ضمن در مورد نحوه عمل و نتايج آن براي شما توضيح مي‌دهد تا انتظار واقع‌بينانه‌اي از عمل داشته باشيد. همچنين امكان دارد چند عكس از زواياي مختلف از شما بگيرد تا بعدا نتوانيد ادعا كنيد ليزر هيچ فايده‌اي نداشته و سرتان كلاه گذاشته‌اند!احتمالا پزشك از شما مي‌خواهد طي چند روز قبل و بعد از عمل از آسپيرين يا بروفن‌ استفاده نكنيد، زيرا خطر خونريزي را بالا‌ مي‌برند. مصرف ضد آفتاب هم از توصيه‌هاي اساسي است كه از يك هفته قبل تا ۶ ماه بعد از عمل جزء واجبات محسوب مي‌شود.
در ضمن صبح روز عمل به هيچ‌وجه آرايش نكنيد. عمل جوان‌سازي برحسب وسعت ناحيه عمل، مي‌تواند در مطب پزشك متخصص و يا در اتاق عمل بيمارستان انجام شود. قبل از عمل، پزشك با استفاده از بي‌حسي موضعي پوست شما را بي‌حس مي‌كند و احتمال دارد از يك داروي آرامبخش هم براي ريلكس كردن شما استفاده كند. در موارد جوان‌سازي خيلي وسيع، حتي ممكن است پزشك از بيهوشي‌ عمومي كمك بگيرد. برحسب وسعت ناحيه، عمل ممكن است از ۲ دقيقه تا ۲ ساعت طول بكشد.
از آنجايي كه در صورت استفاده از ليزر كاهنده، تمام پوست شما ملتهب و زخمي مي‌شود. پزشك ناحيه مورد درمان را با استفاده از كرم‌هاي خاص مرطوب مي‌كند و يا براي چند روز از يك بانداژ روي صورت استفاده مي‌كند. در اين حالت، پوست قرمز و ملتهب شده و دلمه مي‌بندد. ناحيه عمل بايد از معرض نور خورشيد دور باشد و پس از بازكردن بانداژ بايد از ضدآفتاب استفاده شود. برحسب نوع ليزر به‌كار رفته و قدرت ترميم پوست، قرمزي صورت ممكن است از چند روز تا چند ماه باقي بماند و لااقل ۷-۱۴ روز هم نمي‌توانيد آرايش كنيد. ولي ليزر غير كاهنده چند دقيقه بيشتر طول نمي‌كشد و قرمزي خفيفي ايجاد مي‌كند كه تنها چند ساعت باقي مي‌ماند. در ضمن شما مي‌توانيد بلافاصله بعد از عمل، آرايش كنيد.
شايد به همين دليل اين روش در ۲ سال اخير طرفداران بيشتري پيدا كرده است!
شايع‌ترين عارضه عمل، تيره شدن نقاطي از پوست است كه ۳ تا ۴ هفته پس از عمل ايجاد مي‌شود و ممكن است چند ماه باقي بماند. عارضه بعدي، التهاب و قرمزي پوست است كه خودش برطرف مي‌شود. عفونت‌هاي پوستي به‌ويژه با ويروس تبخال هم عارضه ديگري است كه با درمان مناسب، به‌راحتي رفع مي‌شود.
به‌طور كلي درنظر داشته باشيد كه:
- چين و چروك‌هايي كه بر اثر افزايش سن و تماس طولاني با آفتاب ايجاد مي‌شوند (مانند چروك‌هاي اطراف چشم و دهان) پاسخ خوبي به درمان مي‌دهند.
- چين و چرو‌ك‌هاي ناشي از به‌كارگيري مداوم عضلات صورت (مانند خط اخم) به كمك ليزر بهبود مي‌يابند ولي حذف نمي‌شوند و چند سال بعد، به همان دليلي كه قبلا ايجاد شده بودند، سر و كله‌شان پيدا مي‌شود.
 جوشگاه‌هاي خفيف و متوسط ناشي از آكنه ممكن است بهبود يابند ولي ليزر روي جوشگاه‌هاي شديد كمتر تاثير دارد.
فراموش نكنيد كه جوان‌سازي نمي‌تواند چروك‌هاي عميق را درمان كند يا پوست اضافي را حذف كند. در ضمن نتايج آن هم هميشگي نيست، چون بالاخره شما باز هم پير مي‌‌شويد، باز هم اخم مي‌‌كنيد، باز هم مي‌خنديد و بالاخره باز هم چروك مي‌شويد.
 يك تحقيق

پژوهشگران دانشگاه استانفورد امريكا براي بررسي ميزان رضايت مشتريان از عمل جوان‌سازي پوست با كمك ليزر يا همان پيلينگ ليزري، ۲۷ نفري ۲۵( زن و ۲ مرد) را كه تحت اين عمل قرار گرفته بودند، مورد بررسي قرار دادند. سن اين افراد به‌طور متوسط، ۵۰ سال بود. پژوهشگران يك روز پس از ليزر، ۳ روز بعد، ۱، ۳ و ۶ هفته بعد و سپس ۲ سال و نيم بعد سوال‌هايي را براي اين افراد مطرح كردند كه نتايج جالبي به‌دست آمد:روز بعد از عمل، ۳۷ درصد بيماران گفتند كه در مورد نتايج عمل نگران هستند و ۱۱ درصد هم آن را يك تجربه وحشتناك توصيف كردند. در ضمن ۲۶ نفر آنها گفتند كه هنگام ليزر احساس ناراحتي كرده‌اند، هرچند ۱۲ روز بعد، ديگر هيچ‌كدام چنين احساسي نداشتند.بعد از گذشت ۳ ماه، هر ۲۷ نفر معتقد بودند كه ظاهر بهتري پيدا كرد‌ه‌اند ولي اين ميزان پس از ۲ سال و نيم از ۱۰۰ درصد به ۸۸ درصد رسيد. در ضمن تعداد افرادي كه حاضر بودند دوباره تحت اين عمل قرار گيرند، در اين مدت از ۸۹ درصد به ۷۱ درصد رسيد.بعد از گذشت ۲ سال و نيم، ۷۵ درصد بيماران گفتند كه استفاده از اين روش را به ديگران توصيه مي‌كنند.هيچ‌كدام از بيماران عوارضي مانند ايجاد عفونت يا پيدايش جوشگاه را گزارش نكردند. البته برخي از آنها دچار نامنظمي‌هايي در رنگ پوست شده‌ بودند و ۸ درصد هم گفتند كه پوست آنها حساس‌تر و آسيب‌پذيرتر شده استادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۸/۱۲/۱۳۸۷ - ۰۱:۰۵ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)
لک صورت (pigmentation)
لک صورت (pigmentation) : لکهای صورت که شایعترین فرم آن ملاسما یا لک حاملگی است از مشکلات اصلی خانمها میباشد.امروزه علاوه بر دارو استفاده از دستگاه میکرودرم ابریشن کمک زیادی به رفع لک های مقاوم به درمانهای معمول کرده است.لکهای موضعی رامیتوان با تخریب با دستگاه مدرن یا لایه برداری نقطه ای از بین برد.


ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۳۰/۱۱/۱۳۸۷ - ۲۰:۱۹ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)

حالتان خوب است؟": ممکن است برای همه ی شما پیش آمده باشد. اگر کسی به شما بگوید خسته هستید، در حالیکه اصلاً اینطور نیست، مطمئناً آرایش تان اشکال دارد. انتخاب رنگ های اشتباه، به خصوص رنگ هایی که در خود طوسی دارند، در آرایش باعث می شود پوست خسته به نظر بیاید. رژگونه ی صورتی-طوسی، رژلب بنفش-طوسی، سایه ی طوسی مانند همه باعث می شود که چهره تان تازگی خود را از دست بدهد و خسته به نظر آید.

برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقی، قبل از استفاده از هر رنگی روی صورتتان، ابتدا کمی از آن رنگ را روی صفحه ی سفید بزنید. اگر به نظرتان کمی طوسی درخود داشت از استفاده از آن خودداری کنید.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۲۶/۱۱/۱۳۸۷ - ۰۰:۳۷ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)
نخستين اشتباه رايج براي استفاده از رژگونه استفاده از رنگ‌هاي تند است. فراموش نكنيدكه هميشه يك ته رنگ، زيباتر و طبيعي‌تر جلوه مي‌كند. رژ‌گونه را در امتداد استخوان گونه‌تان به كار ببريد. محل شروع آن بايد خط رويش مو در كنار گوشتان باشد. براي اينكه گونه‌هايتان برجسته‌تر به نظر بيايند، بايد از يك پودر روشن در زير استخوان گونه‌تان استفاده كنيد. رنگي را براي رژگونه انتخاب كنيد كه ته رنگ قرمز زيادي نداشته باشد چون در اين صورت، چهره شما بسيار آفتاب‌سوخته به نظر خواهد رسيد. قبل از استفاده از فرچه مخصوص رژگونه، آن را حتما تميز كنيد و اضافات رژگونه را از لابه‌لاي موهاي آن بتكانيد. براي پخش رژگونه، روي استخوان گونه، از حركت‌هاي نيمه هلالي فرچه روي استخوان گونه استفاده كنيد. فراموش نكنيد كه شما نبايد رژگونه را تا نزديكي پره‌هاي بيني پخش كنيد. براي آرايش روز از مقدار بسيار كمي رژگونه استفاده كنيد چون چربي روي پوست شما رنگ را به خود گرفته و آن را شديدتر نشان مي‌دهد


ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۱۵/۱۱/۱۳۸۷ - ۲۳:۵۲ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)
شستن صورت

 

یكی از مراقبت‌های اساسی پوست، پاك‌سازی پوست است. پاك‌سازی پوست می‌ تواند با حذف سلول‌های مرده ی سطح پوست و برداشتن گرد و غبار و مواد آرایشی و چربی اضافی در سطح پوست و باز كردن منافذ آن، باعث تنفس پوست شود.

چندین گروه پاك‌كننده داریم، مثل: شیر پاك‌كن‌ها، كرم‌های پاك‌كننده، لوسیون‌های تمیزكننده، فوم‌ها و یا فرآورده‌های كف‌زا، صابون‌های آرایشی و پاك‌كننده‌های آرایش چشم.

شیر پاك‌كن:

امولوسیون روغن در آب است، اما نسبت آب به روغن آن زیاد بوده، پس به راحتی در آب حل می‌ شود و از سطح پوست شسته می‌ شود.

كرم‌های پاك‌كننده:

این كرم‌ها روغن بیشتری نسبت به شیر‌پاك‌كن‌ها دارند و غلیظ‌ترند و برای ماساژ دادن بر روی پوست مفیدند و برای پوست‌های بسیار خشك یا پاك‌سازی عمیق بسیار مناسب‌اند.

مواد كف‌زا:

بسیار سریع عمل می‌ كند و برای هر نوع پوستی می ‌تواند به كار رود.

صابون‌های معمولی:

به دلیل به هم زدن PH نرمال پوست، برای شست و شوی صورت مناسب نیستند و بهتر است از صابون‌های مخصوص آرایش استفاده كنید.

مرطوب‌كننده‌ها:

مرطوب‌كننده‌ها انواع مختلفی دارند، مثل همومكتانت‌‌ها (جاذب رطوبت‌ها)، هیدراتانت‌ها (مرطوب‌كننده‌ها) و مواد پوشاننده كه این‌ها  باعثن جذب رطوبت از محیط اطراف شده یا آب را از لایه‌های عمقی پوست به سطح پوست می ‌آورد و به این ترتیب كمبود رطوبت پوست را جبران می ‌كنند.

مواد پوشاننده:

از دیگر مرطوب كننده‌ها كه به صورت امولوسیون روغن در آب (روغن‌ها، موم‌ها و مشتقات چربی‌ها)، به صورت یك لایه روی پوست قرار می ‌گیرند و جلوی تبخیر آب از سطح پوست را می‌ گیرند. بدین ترتیب میزان رطوبت لایه ی سطحی پوست را افزایش می ‌دهند و  باعث حفظ رطوبت پوست می ‌شوند.

بگذار پوستت نفس بكشد

بُخور و کمپرس هم از راه‌های مناسب برای صاف كردن پوست هستند.

بخور پوست

بُخور : باعث پاك سازی عمیق منافذ پوست و خون‌رسانی بهتر به آن می‌ شود و چربی و ذرات اضافی پوست را از بین می‌برد.

برای بُخور دادن، دو لیتر آب را در یك ظرف تمیز بجوشانید. اگر پودر بخور گیاهی مثل پودر گل بابونه یا گل ختمی دارید، دو قاشق سوپ خوری از آن را در ظرف آب جوش ریخته و ظرف را از روی حرارت بردارید. سپس سر خود را بالای ظرف آب بگیرید و یك حوله ی تمیز روی سر خود بیندازید.

زمان بُخور برای پوست‌های معمولی و چروك‌دار 5 دقیقه و برای پوست‌های چرب 5 تا 10 دقیقه است. اگر از پودر بُخور استفاده نكردید(یعنی فقط با آب)، زمان طولانی‌تری پوست خود را بُخور دهید.

کمپرس پوست

كمپرس: برای پوست‌های خشك و حساس روش بسیار مناسبی است. برای كمپرس مثل بُخور، آب را بجوشانید و پودر بُخور را به آن اضافه كنید. 5 دقیقه صبر كنید. سپس محلول مذكور را صاف كرده و حوله ی تمیزی را به این محلول آغشته كنید و این حوله را 5 تا 10 دقیقه روی پوست صورت خود قرار دهید. (یادتان نرود كه دو تا سوراخ برای جای چشم‌ها در حوله باز كنید!) 

می‌ توانید بلافاصله پس از كمپرس داغ از كمپرس سرد نیز استفاده كنید. این عمل برای درمان جوش و التهاب پوست بسیار مفید است.

بهتر است در زمان استفاده از كمپرس تمركز داشته باشید و آرام و عمیق نفس بكشید.

یاسمن شریعتی- منیره سیف‌اللهی


ادامه مطلب...
.: Weblog Themes By Blog Skin :.

تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن مي باشد.