X
تبلیغات
پوست زیبا

پوست زیبا

آموزش گذاشتن مژه مصنوعی

مژه انتخاب شده را روی چشم گذاشته و آنرا از داخل چشمها به بیرون اندازه بگیرید و اضافی آنرا کوتاه کنید.گوشه بیرونی مژه را با موچین گرفته و چسب مخصوص آنرا خیلی کم روی نوار مژه بمالید- مژه را که با موچین نگهداشته اید از داخل چشم به بیرون گذاشته و بدون تماس بدیگر مژهها روی مژه واقعی بگذارید. اگر احتیاج بود با ته موچین و با چشم بسته! مژه را در جای خود محکم کنید.

بعد از خشک شدن چسب آرام چشمها را باز کنید ، اگر جای را اشتباه کرده باشید مژهها هم به پوست میچسبد که آرام میتوانید مژههای اصلی را از هم جدا کنید.اگر اشتباه شد و مجبور شدیدآنرا بردارید باید مژه را تمیز کرده و بد از خشک کردن دوباره مراحل بالا را تکرار کنید.

بعد از موفقیت کامل میتوانید با خط چشم مایع روی مژه و چسب را بکشید. البته تا این زمان باید چسب خشک شده و رنگ خود را از دست بدهد. و خوب برای امتحان میتوانید مژه مصنوعی را خیلی آرام بردارید که اگر کار بدرستی انجام شده باشد اینکار عملی نخواهد بود.و آخرین مرحله با مالیدن ریمل مژه مصنوعی و حقیقی را به هم بچسبانید و بعد از این مراحل سایه چشم و دیگر رنگها را استفاده کنید.نکته آخر: اگر کیفیت مژه مصنوعی خوب باشد میتوانید آنرا چندین بار استفاده کنید و الا بعد از یک بار دیگر قابل استفاده نخواهند بود


ادامه مطلب
+ نوشته شده در ۲۰/۹/۱۳۸۸ساعت ۱۸:۳۸ توسط مهدی محمدی نژاد دسته : ارایش خلیجی نظر(0)

پيلينگ يا همان لايه برداري

پيلينگ يا همان لايه برداري به عملي گفته ميشود که لايه سطحي پوست بطرقي برداشته شود.
مواردي که لايه برداری انجام ميگيرد :
*‌وجود جوش صورت و از بين بردن اسکارهاي باقيمانده از جوش صورت
* وجود لک صورت يا ملاسما
* وجود کک و مک يا فرکل ( freckle )
* وجود هر نوع اسکار از قبيل : سوختگي؛ باقيمانده هر نوع ضايعه در صورت
* وجود انواعي از لک باقيمانده از التهاب قبلي
طريقه پيلينگ:
لايه برداری را ميتوان به طرق گوناگون انجام داد:
 
 
 
  
 
     * لايه برداری شيميائي :بوسيله مواد شيميائي که عمدتا” از اسيد با در صدهای متفاوت است انجام ميگيرد.معمولا” از الفا هيدروکسي اسيد ( AHA )؛ تری کلرو استيک اسيد ( TCA ) و فنل با در صدهای متفاوت استفاده ميشود.

           * لايه برداری ميکانيکي : بوسيله ابزارهاي تراشنده لايه سطحي پوست را ميتراشند از جمله:
dermabresion (استفاده از يک دستگاه دوار و تراشنده ) و يا  بوسيله سنباده .
* لايه برداري بروش ليزر: معمولا” از ليزر CO2 برای اين منظور استفاده ميشود.
انتخاب پوست مناسب جهت هر نوع پيلينگ در نتيجه عمل بسيار دخيل ميباشد به اينصورت که نميتوان هر نوع پيلينگ را برای هر نوع پوست انتخاب کرد.
جـدا از اينکـه پيلينگ را در چـند جـلسه ميتوان انجـام داد. روش پيلينگ بصورت طـولاني و مداوم نيز صورت ميگيرد، اين روش بوسيله کرم هاي داراي الفا هيدروکسي اسيد با در صد متفاوت معمولا” کمتر از %15 انجام ميگيرد در اين روش فرد هر شب از اين کرمها بر روي جـاههايي که ميخـواهـد لايه برداری شود؛ استفاده ميکند. در مواقعي که فرد از پيلينگ استفاده ميکند بايد از نور خورشيد اجتناب کند و حتمآ از ضد آفتاب در مواقع خارج از منزل استفاده کند.
البته پيلينگ را نميتوان به همه افراد تجويز کرد و بايد جهت پيلينگ افراد انتخاب شوند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در ۱۷/۸/۱۳۸۸ساعت ۱۸:۲۳ توسط مهدی محمدی نژاد دسته : ارایش خلیجی نظر(1)

اصلاح صورت دختران

اصلاح صورت دختران
در اين روزگار با افزايش سن ازدواج،كم تر پيش مي ايد كه عروس خانم از قبلدستي به چهره خود نبرده باشد معمول بر اين است كه به ويژه دختران پر مو پشت لبشان را بر مي دارند و ابروان بيش از حد پرپشت يا به بيان عامه((پاچه بزي))خودرا مرتب مي كنند.امروزحتي ارايش دخترانه تعبيري رايج و اشناست.يعني در فرهنگ هماهنگي اين موضوع مورد پذيرش قرار گرفته است كه دختران هم مي توانند ارايش كنند، اما ارايش انها بايد ملايم ودخترانه باشد

ادامه مطلب
+ نوشته شده در ۱۹/۱۰/۱۳۸۷ساعت ۱۱:۰۲ توسط مهدی محمدی نژاد دسته : ارایش خلیجی نظر(0)

آموزش آرایش خلیجی، عروس،رنگ مو...

در مورد آرایش صورت و معرفی لوازم آرایش های مناسب برای انواع پوست ها باید بگم زمانی استفاده از

 لوازم آرایش نتیجه بخشه که پوست از هر رنگ و نوعی که هست سالم باشه و فاقد هرگونه آکنه و

 اسکار و لک و... باشه.افرادی که دارای مشکلات پوستی هستند باید ابتدا به پزشک مراجعه کنند و بعد

 از پایان درمان و یا احیاناّ عدم آن از لوازم آرایش استفاده کنند. مخصوصا در مورد لک های عمیق و جای

 جوش یا خود آکنه استفاده از لوازم آرایشی با پوشش بالا فقط باعث تشدید بیماری میشه.برای آرایش

 های طولانی مدت حتما قبل از آرایش باید پوست پاک سازی و آماده بشه و استفاده از کرم پودر روی

 پوستی که آماده نیست باعث تعریق بیشتر و خراب شدن سریعتر آرایش میشه. برای آرایش روزانه باید

 از کرم پودر و پوشش دهنده های سبک و مرغوب استفاده کنیم. یکی از راه های شناخت لوازم آرایش

 اصل این است که تستر یا نمونه های آن در فروشگاه معتبر موجود باشه و اینکه مارک محصول واضح و

 خوانا و دیکته صحیح داشته باشه (مثلا L’Oreal را به شکل های Loreal یا oreal ننوشته باشند.) خیلی

 از خانم ها می خوان که بهشون مارک های مرغوب رو معرفی کنم ولی این رو باید بدونید که اصولا

کیفیت لوازم آرایش ها و انتظار هر فرد بخاطره نوع چهره و پوستش متفاوت از بقیه است.بعضی ها

خواهان چهره ای بسیار یکرنگ و کرم پودر هایی مثل ماسک هستند و بعضی دیگر یک پوست شفاف با

 رنگ طبیعی رو می خواهند و دوست ندارند که آرایششون خیلی مشخص باشه.هر روز لوازم جدیدی

 وارد بازار میشه و از طرف دیگر لوازم تقلبی هم از این غافله عقب نمی مونند!!!!

چند روز پیش در یک فروشگاه که نمایندگی لوازم آرایش معروف کره ای Etude رو داره دیدم که لوازم آرایش

 تقلبی همین مارک که درجه 2 هستند رو هم عرضه میکنه و اظهار میکنه که این ها مدل های

 جدیدشه؟؟!!!

ولی لوازم آرایش های اصل و اورجینال از لحاظ شکل ظاهر کاملا مشخص هستند و لیبل و مارکی که روی

 اونها درج شده معمولا به راحتی پاک نمی شه.به تازگی هم که لیبل مخصوص وزارت بهداشت هم روی

 لوازم اصل هست و در مورد لوازم اتود این لیبل رو جعبه درج شده و بصورت برچسب نیست.

توصیه می کنم که کرم پودر و ریمل رو هرگز از فروشگاه های ارزان فروشی تهیه نکنید.و همیشه از

فروشنده تستر بخواهید و توجه کنید که خود تستر رو به شما نفروشند!! لوازم ارایش Clinique و

Lancôme در ایران بصورت قاچاق وارد میشه و تضمینی برای اورجینال بودنشون وجود نداره و تنها ضامنش

 خرید از فروشنگاه های معتبر و یا خرید آن از کشور های دیگه مثل امارات است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در ۱۵/۱۰/۱۳۸۷ساعت ۱۴:۲۹ توسط مهدی محمدی نژاد دسته : ارایش خلیجی نظر(0)

روشهای برنزه کردن پوست

كسی یادش نرفته كه چطور تا چند سال پیش، یك عده از مردم دنیا، یك عده دیگر را به خاطر اینكه پوست تنشان مثل لواشك سیاه و براق بود مسخره می‌ كردند. همان‌هایی كه حالا مدتی است بی‌خیال شعار "هر چه سفیدتر، بهتر" شده‌اند و می ‌خواهند به هر ضرب و زوری رنگشان را تیره ‌تر كنند!

می ‌گویند ماجرا از وقتی شروع شد كه بعضی از سفیدها، دست از مسخره ‌كردن سیاه‌ها برداشتند و با آنها ازدواج كردند. محصول این اختلاط نژادی، دو رگه‌های شكلاتی رنگ جذابی بود كه به تدریج الگوی زیبایی را از سفید پوستی به رنگین پوستی تغییر دادند.

نتیجه به هم ریختن معیارهای قدیمی زیبایی ‌شناسی این شد كه حالا هر سال نزدیك تابستان، تب برنزه شدن به جان ملت‌های دنیا می‌افتد.

استخرهای روباز كارشان سكه می ‌شود و دستگاه‌های سولاریوم هم با دستگاه‌های چاپ اسكناس رقابت می ‌كنند! این تب چند سالی است كه به ایران هم سرایت كرده و چیزی نمانده مثل جراحی پلاستیك بینی، همه گیر شود.

نتایج یك پژوهش‌ نشان داده است كسانی كه بیش از یك ‌بار در ماه به سولاریوم می ‌روند، حداقل 55 درصد بیشتر از بقیه در معرض خطر ابتلا به ملانوم بدخیم قرار می‌ گیرند. ملانوم بدخیم، بدترین نوع سرطان پوست است.
لیدا. م، نجات غریق یكی از استخرهای روباز تهران و طرفدار پر و پا قرص برنزه كردن پوست است. او از چند سال پیش تا حالا، همه ی راه‌های برنزه شدن را امتحان كرده، دلیلش هم این است كه از بچگی از پوست سفید خوشش نمی ‌آمده است. او می گوید:" همیشه دلم می ‌خواست رنگ پوستم تیره باشد، چون پوست تیره، لباس‌های روشن مثل سفید، فسفری و صورتی را بهتر نشان می ‌دهد".

اولین باری كه او تصمیم گرفت پوستش را برنزه کند، به یك استخر رو باز رفت و از ساعت 10 صبح تا 5 بعد ازظهر زیر آفتاب دراز كشید. او می گوید:

"نمی ‌دانستم كه باید دفعه ی اول یك ربع تا نیم ساعت زیر آفتاب بخوابم. فكر می ‌كردم هر چه بیشتر زیر آفتاب بمانم پوستم خوش ‌رنگ‌تر می‌ شود. تیره‌ شدن پوستم اول خودش را نشان نمی ‌داد تا بالاخره از مقایسه‌ی جای عینكم ـ كه سفید مانده بود ـ با بقیه ی پوست صورتم، فهمیدم كه آفتاب كار خودش را كرده است. وقتی بلند شدم تمام بدنم جلز و ولز می ‌كرد، حتی بند كیفم را نمی ‌توانستم روی شانه‌ام نگه دارم! آن شب تا صبح تنم می‌ سوخت انگار آب جوش روی بدنم ریخته باشند.

پوستم پر از تاول‌های ریز و درشت شده بود! با تجویز دكتر پماد اكسیدوزنگ استفاده كردم همراه با یك آمپول كه برای فرونشاندن التهاب و حساسیت پوستم بود و ادامه ی ماجرا، احساس می‌ كردم پوستم چروك شده است.

دكتر برایم توضیح داد كه آفتاب پوست را خراب می‌ كند، كك و مك و چین و چروك می ‌آورد. ولی خب، من فقط دوست داشتم پوستم تیره شود. بعد از یك هفته تنم از سوزش افتاد و التهابش از بین رفت، اما وقتی صبح‌ها بیدار می ‌شدم تمام رختخوابم پر از پوسته‌های ریخته شده از بدنم بود! بعد از ریختن پوسته‌ها سیاه شدم. آن وقت دوباره رفتم زیر آفتاب خوابیدم. این بار دیگر هیچ‌ مشكلی پیش نیامد و برنزه شدم."

اما این همه زحمت و مشقت فقط 3 ماه توانست او را راضی نگه دارد. "بعد از 3 ماه، رنگ برنزه‌ام پرید و پوستم شروع كرد به سفید شدن.

در این مرحله دچار خارش شدید شده بودم. آن‌ وقت برای دوباره برنزه شدن رفتم سراغ سولاریوم.

سولاریوم(تصویر بالا) مثل یك صندوقچه ی بزرگ است، شبیه تابوت با در شیشه‌ای.

اتاقک سولاریوم از یک تشک خورشیدی ساخته شده است که در آن لامپ های UVA و UVB قرار داده شده اند و از بالا و پایین به بدن اشعه تابانده می شود. حتی مقدار ناچیزی از UVA و  UVB می تواند به پوست آسیب برساند، به این ترتیب که فرآیند پیر شدن را تسریع بخشیده و سبب بروز سرطان نیز می شود.
من برای 20 دقیقه خوابیدن در این دستگاه 5هزار تومان پرداخت كردم. در مجموع 3 بار از سولاریوم استفاده كردم تا دوباره برنزه شدم."

او از نتیجه ی سولاریوم بیشتر از آفتاب سوختگی راضی بود، چون معتقد بود سولاریوم، پوست را كاملا شكلاتی رنگ می‌كند، اما آفتاب بیشتر آدم را سیاه می‌ كند.

رنگم كن یالاّ! رنگم كن

دانشمندان دانشگاه تگزاس هشدار داده‌اند كه 53 درصد افرادی كه مدام برای برنزه كردن پوستشان به استخرهای رو باز و ساحل دریا می ‌روند، ممكن است به برنزه كردن بدنشان معتاد شوند.

اعتیاد به برنزه شدن یعنی این كه فرد با وجود داشتن اطلاع از ضررهای اشعه ی ماورای بنفش، نمی ‌تواند از برنزه كردن بدنش دست بكشد.

لیدا هم با وجود تمام دردسرهایی كه در این راه كشیده، با اطمینان می‌ گوید كه باز هم پوستش را برنزه می ‌كند: "می ‌دانم كه پوستم خراب می‌ شود. همین حالا هم نسبت به پارسال پوستم شكسته ‌تر شده و كك و مك آورده، ولی اصلا رنگ سفید را دوست ندارم. عوارض برای سال‌های آینده است. من می ‌خواهم همین امروز از زیبایی خودم لذت ببرم."

او هر روز در محل كارش یعنی همان استخر رو باز، شاهد رفت و آمد كسانی است كه به اندازه ی خودش شیفته ی پوست تیره‌اند، از دخترهای 14-13 ساله تا خانم‌های 40ساله. "البته بیشتر دخترهای 20 تا 25 ساله می ‌آیند دنبال این كار، شاید روزی 10 تا 20 نفر.

بعضی‌ها كه بار اولشان است، زیاد زیر آفتاب می‌ خوابند و حالشان بد می ‌شود. فشارشان می ‌افتد و بیهوش می‌ شوند. ما كاری به كار كسی نداریم، فقط اگر راهنمایی بخواهند می ‌گوییم پوستشان را با روغن بچه یا روغن برنزه یا روغن زیتون و كنجد چرب كنند و دائم به پوستشان آب بپاشند تا نسوزد.

كسانی كه پوستشان خیلی سفید است بهتر است دفعه ی اول بیشتر از 10 دقیقه زیر آفتاب نخوابند، چون می ‌سوزند و تاول می ‌زنند. اگر كسی بخواهد حسابی بسوزد و تحملش را داشته باشد، روی سیمان آب بریزد و بدون انداختن زیرانداز دراز بكشد، این باعث می‌ شود حرارت بیشتری به پوستش برسد و بیشتر بسوزد.

البته ابزار كمكی هم وجود دارد، مثلا من آخرین بار به پوستم حنا زدم و زیر آفتاب خوابیدم. حنا كمك می ‌كند كه رنگ برنزه پوست ثابت شود و بیشتر بماند."

اما این كار هم مثل اینكه خیلی در انحصار دخترها نمانده و به پسر جماعت هم سرایت كرده است. "كار دیگری كه بیشتر بین پسرها رایج است، این است كه پودر قهوه را با روغن برنزه مخلوط می ‌كنند و بدنشان را با آن چرب می ‌كنند.

بعضی‌ها هم از بتادین استفاده می ‌كنند كه خیلی خطرناك است، چون تركیباتش در مقابل آفتاب تغییر می‌ كند و به پوست صدمه می‌زند."

كاش فقط همین‌ها بود. بعضی‌ها برای تزئین پوست، موقع برنزه كردن برچسب‌هایی به شكل حروف الفبای انگلیسی، گل و اشكال دیگر روی پوست می ‌چسبانند و بعد از تغییر رنگ پوست، می ‌كنند تا جایش سفید بماند!

خوشگلی مرگ بار

در آمریكا حدود 25 هزار سالن سولاریوم وجود دارد و سالانه بیش از 28 میلیون مشتری، حدود 28 میلیون دلار پولشان را در این سالن‌ها خرج می ‌كنند. در انگلستان هم كار آن‌ قدر بالا گرفته كه دولت به طور جدی به فكر قانونمند كردن استفاده از دستگاه‌های سولاریوم و تخت‌های آفتابی افتاده است.

در چنین وضعیتی هر روز تحقیقات جدیدی درباره ی اثرات اشعه ی ماورای بنفش خورشید انجام می ‌شود كه نتایج دلگرم ‌كننده‌ای ندارند.

نتیجه ی یكی از این پژوهش‌ها نشان داده است كسانی كه بیش از یك ‌بار در ماه به سولاریوم می ‌روند، حداقل 55 درصد بیشتر از بقیه در معرض خطر ابتلا به ملانوم بدخیم قرار می‌ گیرند. ملانوم بدخیم، بدترین نوع سرطان پوست است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در ۲۱/۹/۱۳۸۷ساعت ۱۲:۰۹ توسط مهدی محمدی نژاد دسته : ارایش خلیجی نظر(4)

روش آرایش ابروها

روش آرایش ابروها

● ابرو ها :
اولین گام برای آرایش توجه به ابروان است. ابروان نقش قاب را یرای چشم بازی میکنند، یک تصویر زیبا در قاب زیبا و مناسب جلوه بیشتری پیدا میکند. ابروان کمک میکنند که چشمها و صورت قشنگی واقعی خودشان را بیشتر نشان دهند، البته در صورتی که مرتب و فرم گرفته باشند.
باید بیشتر سعی کنیم که ابروها را تا حد امکان طبیعی نگهداریم. بعضی ابروها فقط نیاز به برداشتن چند تار مو بعضی با تغییر دادن فرم، کامل میشوند. البته موقع برداشتن ابرو باید توجه داشت که موها یکی یکی و در جهت رشد مو برداشته شوند. برای برداشتن ابرو حتما لازم است چند نکته رعایت شود.
باید تو.جه داشته باشیم که چگونه فرم ابروان را پیدا کنیم. مداد را در امتدا بینی تا گوشه
داخلی چشم میگذاریم، به این ترتیب خط شروع ابرو مشخص میشود. موهای بین دو ابرو را باید برداشت. مداد را کنار بینی میگذاریم به طوریکه امتداد آن از وسط مردمک چشم بگذرد، و یا به طور عمودی روی صورت قرار میدهیم تا از کنار لبه خارجی چشم عبور کند. حال محل بالاترین نقطه ابرو را مشخص میکنیم. مداد را کنار بینی، در مسیری که از گوشه خارجی چشم عبور میکند قرار میدهیم تا نقطه انتهایی ابرو را مشخص کنیم.
ابروی خوش فرم به زیبایی و جذابیت صورت میفزاید تا حدی که حتی با حرکت ابرو و چشم میتوانیم احساس خودمان را نیز ابراز کنیم. وقتی ابروها باریک و بالا هستند به صورت حالتی میدهند که بیننده را بیشتر متوجه ابروها میکند تا سایر اعضای صورت.
ابروهایی که فاصله بین آنها زیاد باشد و گوشه خارجی ابرو کمی رو به پایین باشد نگاهی خالی و بیتفاوت به چشم میدهد.
ابروهای پهن و نزدیک به هم چهره را اخم آلود و ترشرو نشان میدهد.
فاصله طبیعی بین دو چشم در ابروهای طبیعی برابر است با پهنای یک چشم.

در چشم های نزدیک به هم باید فاصله ابروها را به اندازه پهنای یک چشم بگیریم و اشکالی ندارد که مداد اندازه گیری کمی در گوشه داخلی چشم به طرف چشم قرار بگیرد.
برای چشم های دور از هم نیز فاصله دو ابرو را به اندازه یک چشم فرض میکنیم و مداد را جهت اندازه گیری کمی داخل تر قرار میدهیم، البته در گوشه خارجی چشم.۱
در بعضی افراد ابروها رو به پایین رشد میکنند که حتما باید آنها را با قیچی کوچک مخصوص ابرو و مژه کوتاه کنیم و جالب است که در این نوع ابروها حتی مژه ها هم مسیر رشدشان به طرف پایین است و مستقیم همه آنها را میتوانیم به وسیله فر مژه تاب بدهیم.
● برداشتن ابروها با موچین:
هنگام برداشتن ابروها به وسیله موچین بهتر است که
▪ ابروها را به وسیله کمی روغن با شیر پاک کن نرم کنیم.
▪ پوست را محکم بگیریم.
▪ موها را یکی یکی در مسیر رشد مو در بیاوریم.
▪ بعد از برداشتن موها، کمپرس آب سرد روی آن گذاشته و کمی ضدعفونی کننده برای جلوگیری از تورم روی آنها بمالیم.
برای فرم دادن به ابرو میتوانیم از مداد ابرو و پودر ابرو استفاده کنیم. قبل از استفاده از مداد ابرو باید حتما آن را با مدادتراش مخصوص مدادهای آرایش بتراشیم.
مدادهای آرایشی ابرو معمولا به رنگهای قهوه ای روشن، متوسط، تیره، زغالی، سیاه و جگری تیره هستند.
بهتر است که رنگ مداد مورد استفاده یک درجه روشن تر از ابروی اصلی انتخاب شود. برای ابروهای بسیار روشن (بلوند) رنگ مداد کمی تیره تر توصیه میشود.
قبل از مصرف مداد حتما ابروها را به طرف بالا و گوشه ابرو را به طرفین، در مسیر رشد موها برس کنیم و سپس با مداد نوک تیز خط نازک میکشیم و آرام آرام خط را پهنتر کرده و فرم میدهیم.
میتوانیم از پودر استفاده و با برس ابرو از گوشه داخل ابرو شروع، به طرف وسط ابرو و سپس به سمت گوشه خارجی ادامه داده و سپس با یک برس تمیز پودرهای اضافی را تمیز نموده و حالت طبیعی به ابروها دهیم.

+ نوشته شده در ۹/۸/۱۳۸۷ساعت ۱۹:۳۹ توسط مهدی محمدی نژاد دسته : ارایش خلیجی نظر(1)