X
تبلیغات
پوست زیبا
پوست زیبا
اموزش ارایش خلیجی . ارایش لبنانی
نوشته شده در تاريخ ۱۳/۵/۱۳۸۸ - ۱۹:۴۳ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(1)

تعطیلات پیش روی ماست و این یعنی می توانیم از خوشمزه ترین و محبوبترین غذاها و دسرهای فصلی که همه سال چشممان به دنبالشان بوده، لذت ببریم. وقتی تعطیلات بیشتر باشد، مطمئناً میهمانی ها هم بیشتر خواهد بود و باز آمار این خوردنی های لذیذ هم بیشتر می شود. مطمئن هستم که می دانید این غذاهای خوشمزه چه بلایی سرمان خواهد آورد. بله درست حدس زدید؛ اضافه وزن. تحقیقات نشان داده است که مردم در دوران تعطیلات بیشتر از زمانهای عادی وزنشان بالا می رود و این وزن اضافه طی سالها روی هم جمع می شود و منجر به چاقی می شود. اضافه کردن وزن خیلی راحت تر از کم کردن آن است به همین خاطر وقتی حتی فقط نیم یا یک کیلو هم وزنتان طی تعطیلات بالا می رود، این احتمال وجود دارد که نتوانید آن را پایین بیاورید. اما می توانید از همین حالا برنامه ریزی کنید که طوری از تعطیلاتتان لذت ببرید که دور کمرتان یک سانت هم بیشتر نشود. این 10 نکته را دنبال کنید تا از اضافه وزن دوران تعطیلات در امان بمانید.

طی روزها تعطیل به طور منظم از غذا و تنقلات استفاده کنید

ممکن است بخواهید یک روز از صبح تا شب چیزی نخورید تا بتوانید در مهمانی شب به اندازه کافی از غذاها و دسرهای خوشمزه استفاده کنید. بااینکه این فکر منطقی به نظر می رسد، اما نخوردن غذا قبل و بعد از یک مهمانی هیچ کمکی به شما نخواهد کرد. فقط متابولیسم شما را کند می کند و اگر گرسنه به مهمانی برسید، مطمئناً انتخاب های ضعیفتری هم خواهید داشت و خیلی خیلی بیشتر خواهید خورد.

برای جلوگیری از پرخوری از آشپزخانه بیرون بیایید

وقتی بشقاب غذایی که کشیده بودید را کامل خوردید، به اتاق دیگری بروید و خودتان را مشغول صحبت با کسی یا انجام فعالیتی کنید تا فکرتان از غذا بیرون بیاید. اگر مجبورید که برای تمیز کردن در آشپزخانه بمانید، یک تکه آدامس به دهانتان بیندازید تا دیگر به مانده های غذا ناخنک نزنید. با اینکار از مصرف 300-200 کالری اضافه که فقط با کمی ناخنک زدن به غذا ایجاد می شود، جلوگیری می کنید.

از لیست غذای روز تعطیل انتخاب های سالمی داشته باشید

غذاهای روز تعطیل لازم نیست حتماً انباشته از روغن و کره و پنیر و شکلات باشد تا خوشمزه به نظر برسد. خیلی از غذاها از سبزیجات تازه درست شده اند که انتخابی بسیار سالم می تواند باشد. تا آنجا که می توانید غذاهایی را انتخاب کنید که کالری، چربی و قند کمتری داشته باشند.

برای سوزاندن کالری های اضافی ورزش کنید
درست است که همه برای روزهای تعطیل خود برنامه دارند اما اگر 30 دقیقه در روزتان را برای فعالیت فیزیکی وقت بگذارید مطمئن باشید که چیزی را از دست نمی دهید. با سوزاندن حداقل 300 کالری در روز اضافه بر آن چیزی که می سوزانید، دیگر از شر اضافه وزن خلاص می شوید.

به کیفیت غذاها توجه کنید نه کمیت آنها

لازم نیست حتماً یک تکه از هر غذایی که در مهمانی وجود دارد بخورید. دو تا سه مدل غذایی که به نظرتان خوشمزه تر می آید، کافی است. دقت کنید که از هر غذا مقدار کمی برای خود بکشید چون این غذاها معمولاً پرکالری تر از غذاهایی هستند که به طور معمول استفاده می کنید.

از کشیدن دوباره غذا خودداری کنید

در مهمانی ها چون غذاها معمولاً به صورت سلف سرویس عرضه می شود، این احتمال که به سمت دوباره کشیدن غذا کشیده شوید خیلی زیاد است. اما اگر می خواهید دچار اضافه وزن نشوید، یکبار بشقابتان را پر کنید و دیگر سراغ میز غذاها نروید.

آخر صف غذا کشیدن بایستید

اگر اول همه غذایتان را بکشید زودتر از همه هم غذایتان را تمام می کنید و چون می بینید همه هنوز مشغول خوردن هستند، ممکن است دوباره وسوسه شوید که غذا بکشید تا همرنگ جماعت شوید. اگر صبر کنید و اجازه بدهید تقریباً بقیه افراد غذایشان را بکشند و بعد شما سراغ غذا کشیدن بروید، جای شما با آنها عوض خواهد شد.

هدیه هایی سالم و غیرغذایی برای دوستانتان ببرید

آیا واقعاً لازم است که خودتان شیرینی، شکلات یا کارامل درست کنید تا هدیه ببرید؟ بااینکار فقط کاری های مصرفی خودتان را بیشتر می کنید چون حین درست کردن این دسرهای خوشمزه وسوسه می شوید، کمی از ته طرف و سر طرف ناخنک می زنید یا حتی ممکن است کمی هم برای خودتان کنار بگذارید. خیلی از افرادیکه این هدایا را هم می گیرند ممکن است نگران اضافه وزن دوران تعطیلات خود باشند و اگر شما چنین هدایای چاق کننده ای برایشان نبرید مطمئناً از شما متشکر خواهند بود. به جای خوراکی و خوردنی، یک هدیه کوچک برایشان ببرید مثل، شمع، کتاب،  یا از این قبیل.

برای جلوگیری از وسوسه ها، از قبل برنامه بریزید

اگر  در اداره ای کار می کنید، مراقب خوراکی های پرکالری که همکارانتان می آورند که با هم بخورید باشید. شما هم تنقلات سالم خودتان را سر کار ببرید تا از فرط گرسنگی مجبور نشوید در تنقلات آنها شریک شوید.

یادتان باشد نوشیدنی ها هم در شمارش کالری ها به حساب می آیند

مراقب باشید که چه میزان کالری هم از آب میوه ها، نوشابه ها و نوشیدنی های حاوی قند و الکل وارد بدنتان می کنید. این نوشیدنی ها هم کالری اضاف وارد بدنتان می کنند و هم جلوی اشتهایتان برای غذا را هم می گیرند. اگر می خواهید کمی بیشتر از خوردن غذاها لذت ببرید، با محدود کردن نوشیدنی های مصرفی خود، کالری ها را برای غذا ذخیره کنید.

تعطیلات را جشن بگیرید و از اضافه وزن هم جلوگیری کنید

تعطیلات زمانی است که می توانید از بودن کنار دوستانتان و بله، غذاهای خوشمزه لذت ببرید. پس چرا معطل هستید، مشغول شوید اما یادتان باشد هر قدمی که برمی دارید را منطقی بردارید. فقط غذاهایی را انتخاب کنید که واقعاً دوست دارید و کالری های بیشتری را برای خوردن غذاهایی که به اندازه ظاهرشان جالب نیستند، هدر ندهید. با رعایت کردن نکاتی که در بالا ذکر کردیم، مطمئن هستم که هم می توانید از تعطیلاتتان لذت ببرید و هم دچار اضافه وزن نشوید.

منبع : http://www.mardoman.netادامه مطلب...

فرآورده هاي تمييز كننده پوست عبارتند از :
شير پاك كن ها
كرم هاي تمييز كننده
لوسيون هاي تمييزكننده
فراورده هاي كف زاي صورت
صابون هاي آرايشي
مواد پاك كننده آرايش چشم
خصوصيات مواد تمييز كننده:
1- بتواند پوست را به طور مؤثر تمييز كند بدون اين كه پوست را تحريك كند
2-بتواند تمام ذرات مواد آرايشي  و چربي را برطرف كند
3-استفاده از آن لذت بخش باشد
4-به راحتي از روي پوست پاك شود
 

 

شير پاك كن ها
شيرپاك كن معمولا” يك امولسيون روغن در آب است كه نسبت آب به روغن خيلي بالاتر است و اين باعث مي شود كه شير پاك كن يك قوام آبكي داشته باشد.  
موارد كاربرد آن در درمان پوست هاي خشك و پوست هاي حساس است.

كرم هاي تميز كننده

اين كرم ها داراي نسبت بالاتري روغن هستندكه همين باعث سفت شدن قوام آنها مي شود وآنها را از شير پاك كن غليظ تر مي كند.كرم هاي تميز كننده در برطرف كردن مواد آرايشي وچربي پوست مؤثرتر است.
لوسيون ها

لوسيون ها محلول مواد شوينده در آب هستندودر تركيب آنها روغن وجود نداردوبراي پاك كردن آرايش مناسب نيستند.اگر شما داراي پوست طبيعي هستيد استفاده از لوسيون مؤثر نيست.
صابون هاي آرايشي

هر چند صابون به خوبي پوست را تميز مي كند ولي معمولا”توصيه مي شود كه از صابون هاي معمولي براي تميز كردن پوست استفاده نشود.
پاك سازي  صورت
به طور كلي دو روش براي پاك سازي  صورت با دست وجود دارد:
پاك سازي سطحي ودوم پاك سازي عميق
در پاك سازي سطحي از فراورده هاي تميز كننده سبك استفاده مي شودكه پس از اين كار مي توان پاك سازي كامل وعميق تري انجام داد

پاك سازي سطحي

هر قسمت از صورت روش مخصوصي جهت ماليدن و پاك كردن فراورده هاي تميز كننده دارد.ترتيب پاك سازي قسمت هاي مختلف به قرار زير است.
چشم ومژه ها
لب ها
گردن چانه گونه ها و پيشاني
مراحل انجام پاك سازي سطحي
1-با استفاده از يك فراورده پاك كننده آرايش چشم ناحيه اطراف چشم را خوب تميزكنيد.در حالي كه با دست غالب خود فراورده تميز كننده را به دور چشم مي ماليدبا دست ديگر پوست را بكشيدو از چشم ها مراقبت كنيد.در صورتي كه از مواد پاك كننده با پايه آب استفاده مي كنيد آن را مستقيما”:روي يك تكه گاز تميز بريزيدو سپس آن را روي سرتاسر طول مژه ها از قاعده مژه ها به سمت پايين ونوك آنها بكشيد. سپس بطور دوراني گاز را روي ناحيه چشم بكشيدبه صورتي كه آن را به سمت خارج وبالاي پلك ها و سپس قسمت پايين مژه ها وبه سمت بيني حركت دهيد.اين كار را چند بار تكرار كنيدو مرتب گازها را عوض كنيدتا وقتي كه هم چشم وهم گازديگر آلودگي نداشته باشند
2-لب ها را  تمييز كنيد.ترجيحا”اين كار را با استفاده از شير پاك كن انجام دهيد زيرا اين كار باعث مي شود كه چربي ها و موم داخل رژ لب به راحتي برطرف شود.ابتدا مقداري از ماده تمييز كننده را روي پشت دست غير غالب بريزيد با همان دست سمت چپ دهان مشتري را نگه داريد.با دست غالب كمي از ماده تمييز كننده را روي لب بالا از سمت چپ به راست بماليد و سپس روي لب پاييني از راست به چپ حركت دهيد.سپس ماده تمييز كننده را از روي لب پاك كنيد.براي اين كار گوشه هاي لب را نگه داريد و يك تكه گاز مرطوب را سر تا سر لب ها بماليد
3-يك ماده تمييز كننده لوسيون يا شير پاك كن را روي تمام صورت وگردن بريزيد و به آرامي ماساژ دهيد. كف دستهايتان را روي هم بماليدتا ماده تميز كننده خوب گرم شود.سپس انگشتانتان را روي گردن حلقه بزنيد وبه تدريج كه دستهايتان را از هم جدا مي كنيد به سمت بالا بكشيد. دوباره دستهايتان را روي چانه حلقه بزنيد وسپس به سمت خارج يعني زاويه فك پاييني بكشيد.
سپس همين طور دست ها را به سمت پيشاني بكشيد به طوري كه نوك انگشتانتان به سمت پايين باشد و كف دستتان كاملا”روي پوست قرار داشته باشد. با انجام يك سري حركات دوراني ملايم با نوك انگشتانتان ماده تمييز كننده را به همه جاي پوست بماليد. اين كار را از قاعده گردن شروع و به پيشاني ختم كنيد.
با استفاده از يك تكه گاز مرطوب وتمييز فرآورده هاي ماليده شده روي پوست را پاك كنيد.براي اين كار نيز با حركات دوراني به سمت بالا وخارج دست را حركت دهيد.

پاك سازي عميق

 
پاك سازي عميق يك سري ماساژبا دست است كه قدرت تمييزكنندگي فراورده هاي ماليده شده را افزايش مي دهد.با اين كار جريان خون در پوست افزايش مي يابد واين باعث گرم شدن پوست مي شودوبه دنبال آن منافذ طبيعي پوست دهانه فولوكل  موو روزنه هاي غدد عرق همگي شل مي شوند. اين مسئله كمك ميكند كه ماده تمييز كننده وارد اين منافذ شود و در آنجامواد آرايشي بجا مانده را حل كند وبرطرف نمايد.به طور كلي ترتيب هاي متعددي براي انجام پاك سازي عميق صورت وجود داردكه درصورتي كه در يك وضعيت بهداشتي وصحيح انجام شود همه آنها قبول است و نتيجه مطلوب ميدهد.يكي از ترتيب ها به قرارزير است:
1-يك كرم تمييزكننده متناسب با پوست را انتجاب كنيد. روش ماليدن كرم هماني است كه در روش سطحي گفته شد.
2-با نوك انگشتان دو طرف گردن را خوب بماليد به چانه كه رسيديد مالش را به سمت خارج يعني زاويه فك تحتاني ادامه دهيد و در آنجا با ملايمت به محل قبلي يعني شروع حركت از گردن باز گرديد.
3-حركات مالشي به صورت دوران هاي كوچك را روي پوست گردن به كار ببريد.
4-نوك انگشتان را به سمت خارج وزاويه  فك تحتاني سوق دهيد. انگشت هاي نشانه را روي استخوان فك پايين قرار دهيد. انگشت وسط را در زير استخوان فك پايين بگزاريد. دست راست را به سمت پايين حركت دهيد يعني جايي كه انگشت نشانه شما روي چانه مي لغزد.دوباره انگشتان را به همان جاي قبلي برگردانيد.اين كار را بادست چپ نيز انجام دهيد.
5- يك سري حركات مالشي را به شكل دوران هاي كوچك از چانه شروع كنيدوبه سمت بالا و بيني برويدواز آنجا به سمت ناحيه گيج گاهي ختم كنيد.وقتي به ناحيه گيجگاهي رسيديد انگشتان را به سمت چانه بلغزانيد وحركت فوق را دو مرتبه شروع كنيد.مرحله پنج راپنج بار ديگر تكرار كنيد.
6-انگشت حلقه دست راست را روي پل بيني قرار دهيد.انگشتان حلقه ميانه ونشانه را به سمت نوك بيني بكشيد.وقتي كه اين انگشتان از نوك بيني ردشدندبلافاصله با دست چپ اين كار را تكرار كنيد.اين مرحله را پنج بار تكرار كنيد.
7-با انگشتان حلقه هر دو دست دايره اي دور چشم رسم كنيدبدين صورت كه از گوشه داخلي استخوان ابرو شروع كنيد وانگشت را يكبار به سمت گوشه خارجي استخوان ابرو ويكبار به سمت زير واطراف چشم بلغزانيدو دومرتبه به جاي اول برگردانيد.تكرار پنج مرتبه
8-با استفاده از هر دو دست با حركتهاي دوراني كوچك تمامي پيشاني را مالش دهيد. تكرار پنج مرتبه
9-انگشت هاي ميانه ونشانه هر دو دست را از هم باز كنيد وبا حركات متقاطع دو دست روي پيشاني را مالش دهيد.
10-انگشتان نشانه خود را روي گوشه داخلي ابرو قرار دهيد وبا ملايمت به سمت بالا بكشيد به طوري كه گوشه داخلي ابرو را بالا ببريد.همچنين قسمت مياني ابروهارا با انگشت حلقه به سمت بالا بكشيدوبالاخره اين كه گوشه خارجي ابرو را باانگشت حلقه به سمت بالا بكشيدسپس انگشت حلقه را به سمت كنار گوشه خارجي و زير كاسه چشم بلغزانيد.
11-با كف هر دو دست فشار اندكي روي ناحيه گيجگاهي دو طرف وارد كنيد.
در پايان با استفاده از گازهاي مرطوب كرم هاي تمييزكننده را پاك كنيد.
 تونينگ
پس از اين كه پاك سازي انجام شد بايد با استفاده از يك لوسيون مناسب تونيك پوست انجام شود.
فرآورده هاي تونيك
اين فرآورده ها ذرات باقي مانده مواد تمييز كننده چربي وفراورده هاي پوستي را از سطح پوست برطرف مي كنند.كار اصلي لوسيون هاي تونيك به قرار زير است:
*موجب احساس خنكي پوست مي شودوقتي كه آب يا الكل موجود در لوسيون از سطح پوست تبخير مي شود به گاز تبديل مي شود وانرژي مي گيرد.در اينجا انرژي را ازسطح پوست ميگيرد و همين باعث خنك شدن آن مي شود.
*باعث كشيدگي پوست مي شود زيرا مواد شيميايي موجود در لوسيون هاي تونيك قابض هستنداين حالت موجب تنگ شدن منافذ پوست مي شوند وبه همين جهت جريان سموم وعرق به سطح پوست كاهش مي يابد.

خنك كننده ها وتازه كننده ها
ملايم ترين لوسيون هاي تونيك هستند.در تركيب آنها تنها مقداري اندك الكل استفاده شده ويا اصلا”هيچ الكلي استفاده نشده است.آنها بيشتر از آب مقطر وعصاره گلها مثل گلاب به خاطر اثرات تونينگشان تشكيل شده اند.
تونيك ها:
اندكي قوي تر هستند.بسياري از آنها حاوي مقدار اندكي از مواد قابض هستند.
قابض ها
قوي ترين لوسيون هاي تونينگ هستند.آنها حاوي  درصدبالايي الكل هستند.همچنين ممكن است حاوي تركيبات ضدميكروب باشند.اينها در موارد وجود ضايعات پوستي استفاده مي شوند تا ترميم آنها را سرعت ببخشند.

طرز ماليدن
لوسيون تونينگ را مي توان به چندين روش روي پوست ماليداما هرروشي كه بكار مي رود مهم آنست كه پوست كاملا”تميز وعاري از چربي گردد.
بهترين روش آن است كه آن را مستقيما”روي دو تكه گاز مرطوب تميز بريزند و به آرامي روي گردن وصورت به سمت بالا وپايين بكشيد.روش ديگر آن است كه محلول تونيك را به صورت اسپري تحت فشار بكار بريدو روي پوست بپاشيد.اين كار موجب مي شود كه يك لايه غبار مه مانند از لوسيون روي پوست قرار بگيرد.در صورتي كه از اين روش استفاده مي كنيد هميشه چشمان مشتري را با گاز بپوشانيد وظرف اسپري را در فاصله چند سانتيمتري پوست بگيريد و آن را به صورت حركات جارويي در سطح پوست حركت دهيد.
براي بوجود آوردن اثر مفرح در پوست مي توان لوسيون را روي گازخيس ريخته آن راروي پوست ماليد.
اگر اين روش را بكار مي بريدگاز را از يك گوشه محكم بگيريد وبتدريج در سطح پوست با ضربات ملايم وپيوسته حركت دهيد.
پس از ماليدن لوسيون تونيك بلافاصله آن را با دستمال كاغذي نرم پاك كنيدتا از تبخير آن از سطح پوست جلوگيري كنيد.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۱۷/۱۰/۱۳۸۷ - ۱۲:۰۰ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)

برداشت و مفهوم زیبایی در جوامع گوناگون بسیار متفاوت است. تبلیغات رسانه های گروهی، فیلم ها و نوشته ها نیز بر معیارهای ما از زیبایی موثر خواهند بود. به عنوان مثال بینی پهن در جامعه ما زیبا نیست ولی در كشور گینه نماد زیبایی و جذابیت است. یا در بسیاری از كشورهای اروپایی و امریكایی و كشور خودمان، دندان هایی سفید و ردیف زیبا به نظر می رسند ولی در بعضی كشورهای افریقایی سیاه كردن همه دندان ها با مواد رنگی و شیمیایی خاص، گامی در جهت زیباتر شدن به شمار می رود. زیبایی به مجموعه ای از خصوصیات گفته می شود كه احساس خوشایندی را در ذهن به وجود آورند و باعث جذابیت شوند. به زبان دیگر هر چه صورت یك فرد به ظاهر انسانی نزدیك تر باشد، زیباتر به نظر می رسد. هر چه یك صورت با طبیعت هماهنگی و توازن بیشتری داشته باشد، جذابیت افزون تری خواهد داشت چون سلامت، زنده بودن و شادی و خوبی را به نمایش می گذارد.

***************
زیبایی از نگاه جامعه
زیبایی ظاهری فرد اثرات زیادی در روابط اجتماعی فرد و تاثیر او بر اطرافیانش در جامعه خواهد داشت. حقیقت این است كه بیشتر ما در برخورد اول با یك شخص غریبه، زیبایی ظاهری فرد را ملاكی برای ارزیابی شخصیت او قرار می دهیم. نتایج یك تحقیق كه در یكی از دانشگاه های لندن انجام شد، نشان داد كه از میان 11 هزار فردی كه مورد مطالعه قرار گرفته بودند، افرادی كه زیبایی ظاهری بیشتری داشتند، درآمدی بیش از دیگران كسب می كردند و كسانی كه زیبایی ظاهری كمتری داشتند 13درصد درآمد كمتری از دیگران داشتند. محققان اعتقاد دارند علت این پدیده اعتماد به نفسی است كه زیبایی ظاهری به شخص می بخشد تا در موقعیت های شغلی و اجتماعی موثرتر و مطمئن تر عمل كند، بعضی اعتقاد دارند زیبایی ظاهری به فرد این امكان را می دهد كه از منافع و امكانات جامعه بیشتر استفاده كند به عنوان مثال، شغل بهتری كسب كند، و در حرفه خود پیشرفت كند و یا بتواند شریك زندگی مناسب تری انتخاب كند.
*****************
خصوصیات یك چهره زیبا
گر چه می گویند <زیبایی باید در نگاه تو باشد نه در آنچه بدان می نگری>، مطالعات علمی نشان داده اند، چهره هایی كه به نظر ما زیبا و جذاب به نظر می رسند، ویژگی های خاصی دارند كه این ویژگی ها را در 3 گروه اصلی می توان جای داد: )1 سلامت و تندرستی، ) 2زیبایی، )3 حالتی از معصومیت چهره كودكان
همچنین تحقیقات علمی و روان شناسی در جامعه امروز جهان، معیارهای خاصی را برای چهره زیبا در نظر می گیرند كه البته مطلق نیستند. آكادمی جراحی زیبایی امریكا، مشخصات یك چهره زیبا برای خانم ها را پوست كمی برنزه و نه رنگ پریده، صورتی باریك و بدون چربی اضافه، لب های پر، ابروهای پر و تیره، مژه های بلند و باریك، گونه های برجسته، پلك های باریك، بینی باریك، پوست شفاف و كشیده و بدون چین و چروك، دندان های سفید و مرتب، چشم های درشت و شفاف، پیشانی بلند، در نظر می گیرند در مقابل ویژگی های یك چهره زیبا برای آقایان؛ پوست تیره تر و سبزه، صورت جمع وجور و باریك با چربی كم، لب های قرینه، ابروهای تیره و مژه های پر، پهن تر بودن نیمه فوقانی صورت نسبت به نیمه تحتانی، چانه برجسته كه نشاندهنده قدرت مرد است، فك پایین قوی و بازاویه های مشخص، ابروهای پر و تیره، شیار بین بینی و لب كم عمق و پلك های نازك، است.
این معیارها در جامعه های مختلف ممكن است كمی متفاوت باشد و سلیقه شخصی افراد مختلف نیز بر معیارهای ذهنی آنها از یك چهره زیبا موثر است ولی با وجود این، اصول و معیارهای زیبایی انسان در طول تاریخ و تا به امروز ثابت باقی مانده است.

***************8
عدد طلایی
مطالعات دانشمندان و اندازه گیری عناصر زیبای طبیعت مانند گل ها، حشرات و پرندگان نشان می دهد كه همیشه یك نسبت طلایی و یك عدد مشخصی بین ابعاد عناصر زیبای طبیعت وجود دارد. و این عدد 1/618 است. این نسبت در ابعاد چهره انسان و همچنین چشم انداز دندان ها هنگام لبخند زدن رعایت شده است. به این شكل كه صورت هایی كه موزون و هماهنگ به نظر می رسند، نسبت طول به عرضشان 1/618 است و همچنین اگر یك فرد یك <لبخند زیبا> داشته باشد، این نسبت به نوعی در نمای دندان هایش رعایت شده است. نسبت طلایی در گلبرگ های گل ها و اندازه های بدن حشرات و حلزون ها نیز خود را نشان می دهد.

****************
ناقرینگی زیبا
اگر از یك صورت عكسی تهیه كرده و به وسیله فتوشاپ آن عكس را نصف كنیم و تلاش كنیم با استفاده از عكس یك نیمه صورت نیمه دیگر را ترسیم كنیم مشاهده می كنیم عكس حاضر با صورت طبیعی تفاوت دارد و این نشان می دهد كه صورت انسان دقیقا قرینه نیست.

********************
هر چهره ای با لبخند زیبا نیست
علاوه بر اجزاء صورت، حالت های صورت نیز بر جذابیت چهره اثر مستقیمی دارند. حالت هایی از چهره وجود دارند كه با آن چهره جذاب است و حالت هایی وجود دارد كه جذابیت چهره را می كاهد. به عنوان مثال آكادمی زیبایی امریكا معتقد است <كه هر چهره ای الزاما با لبخند زیبا نیست.> چهره هایی كه حالت هایی از شادی، انرژی و آشنایی و خودمانی بودن را به نمایش می گذارند، جذاب تر به نظر می رسند.

*******************
بمبی ساعتی درون چهره زیبا
پیری، بزرگ ترین دشمن یك چهره زیبا است كه زیباترین چهره ها را به تاراج غارتگری خود می برد. با پیر شدن، پوست قابلیت كشش خود را از دست می دهد و چشمانی درشت و پلك های باریك جای خود را به پلك هایی افتاده و چشمانی كه رد پای پیری بر آن به جای مانده است می دهند گر چه تكنیك های جراحی مدرن زمان انفجار این بمب ساعتی را به تعویق می اندازند، ولی هنوز نتوانسته اند آن را به طور كامل از كار بیندازند.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۱۳/۱۰/۱۳۸۷ - ۱۳:۵۴ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(1)

نوروز در راه است و تعطیلات آن برای شما بهترین فرصت برای لذت بردن از آرایشتان است. با آرایش زیباتر چشمهایتان و اضافه کردن درخشش پوست بر جلوه ظاهرتان بیفزایید و بگذارید مردم زیبایی واقعی شما را ببینند.
وسایل مورد نیاز:
1- نقاب رنگ
2- کرم پودر ماتیکی
3- پنکک
4 - مداد چشم مشکی
5 - سایه چشم
Desert dusk   
6 - ریمل مشکی
7 - رژ گونه
Orange Glow
8 - برق لب مدادی نارنجی
9 - رژ و مداد لب سر هم

طریقه آرایش:

ابتدا نقاب رنگ متناسب با پوستان را روی لکه ها و جوش های صورتتان بمالید.
با استفاده از اسفنج، کرم پودر ماتیکی را روی تمام صورتتان پخش کنید. چشمها و لبهایتان را به صورت کامل بپوشانید تا آرایشتان دوام بیشتری داشته باشد.
با پنکک متناسب با رنگ پوستتان  صورتتان را بپوشانید. این کار دوام آرایشتان را تضمین میکند.
حال چهره شما برای رنگ آماده است.
آرایش چشمانتان را با خط چشم  مشکی آغاز کنید. تا جایی که میشود خط چشم را نزدیک به مژه هایتان بکشید.
از سایه چشم زرد یا بنفش استفاده کنید. از پای مزه به سمت بالا بپوشانید.
حال ابتدا مژه های پایین و بعد مژه های بالا را ریمل بزنید.
برای داشتن گونه های برجسته، رژ گونه ماتیکی را روی استخوان گونه بمالید.
خط لبتان را کشیده و لبهایتان را با همان خط لب بپوشانید. نباید رنگ حاشیه لبتان پر رنگتر باشد.
حال از مداد برق لب  نارنجی استفاده کنید.
حال دیگر برای تعطیلات نوروز آماده هستید.

منبع: tafrihi.comادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۹/۱۰/۱۳۸۷ - ۱۱:۳۷ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)

حتما تا کنون تصاوير مدلهاي زيبا را در مجلات ديده ايد و به خودتان گفته ايد که اين مدلها براي داشتن چنين چهره عالي چه

ميکنند؟

در حقيقت  اين چهره بي عيبي که شما ميبنيد، نتبجه کار فانديشن و کانسيلرها يا همان کرم پودر است. اگر شما در صورتتان

جوش يا لکه داريد، فانديشن و کانسيلر به شما کمک خواهد کرد که صورتي بي عيب داشته باشيد.

دو نوع کرم پودر وجود دارد:به صورت مايع و به صورت کرم.

کرم پودر مايع يا همان Color Veil   (که در قسمت محصولا آرايشي قسمت Kayla توضيحات و قيمت آن را ميتوانيد ملاحظه کنيد)

يک جلاي مات و يک پوشش کنترل شده بر روي پوست ايجاد ميکند و کاري ميکند که پوست شما زيباتر به نظر برسد و لکه ها  و

کبودي دور چشم را به خوبي ميپوشاند.

کرم پودر ماتيکي يا همان Foundation (در قسمت Kayla باز هم توضيحات آن وجود دارد) براي قسمت هايي از پوست که

ميخواهيم بپوشانيم، پوشش خوبي ايحاد ميکند. انواع لکه ها و آثاري که ميخواهيم بپوشانيم عبارتند از: کبودي زير چشم، جاي

زخم و سوختگي، رگهاي نمايان، چروکها و آثار کشيدگي، جاي بخيه، تاتو، ماه گرفتگي ها لکه هاي ناشي از بالا رفتن سن.

همچنين با اين ماده ميتوان چروکهاي ريز زير چشم را پوشاند. براي بهتر شدن اثر کرم پودر، هميشه از پن کيک متناسب با همان

کرم پودر استفاده کنيد چونکه حالت ضد آب به آن ميدهد. درست مانند يک پوست دوم.

به هنگام استفاده از کرم هاي آرايشي از يک اسفنج  آرايش استفاده کنيد. کرم آرايشي يا همان کرم پودر را به صورت دايره

شکل روي پوست بکشيد تا کامل پوست را پوشش دهد.

حالا زيرسازي آرايش شما حاضر است تا با استفاده از رنگهاي متناسب صورتتان را آرايش کنيد.

کرم پودر يک جلاي بي نقص به چهره شما و پوششي درخشان به پوست شما ميدهد.

کرم پودر براي يکنواخت کردن رنگ چهره، پوشاندن لکه ها صورت و جلا دادن به صورت استفاده ميشوند. کرم پودر را بايد خيلي

يکنواخت بر روي پوست کشيد تا حالت براق پدا نکند.

کرم پودرهاي مرغوب (مثل Kayla) حاوي ماده ضد آفتاب بوده و نقش مرطوب کننده نيز دارند.

استفاده از رنگ اشتباه در کرم پودر باعث ميشود که آرايش شما رنگ واقعي خود را نشان ندهد و کمي چرک به نظر برسد. بر

عکس آنچه بسياري از خانمها تصور ميکنند، کرم پودر و مواد زيرسازي آرايشي، اگر مرغوب باشند، براي پوست بسيار مفيد بوده

و مثل کرم صورت و مواد ضد چين و چروک عمل ميکنند. کرم پودرها و مواد زير سازي آرايشي مرغوب، اگر با کرم مرطوب کننده

استفاده شوند، لايه محافظ پوست شما را تقويت ميکنند.  رنگدانه هاي پوست شما، با استفاده از اين مواد مرغوب، در برابر گرد

و غبار و اشعه هاي مضر نور آفتاب حفاظت ميشود. براي يک محافظت خوب بهتر است به ميزان ماده ضد آفتابي که در کرم پودر

شما وجود دارد دقت کنيد.

براي يک زير سازي آرايشي خوب شما بايد از يک کرم پودر به صورت، کرم، مايع يا پودر استفاده کنيد. که انتخاب آن به نوع پوست

شما، رنگدانه هاي پوست شما و همچنين ميزان پوششي که پوست شما نياز دارد، بستگي دارد. اگر مي بينيد که پوست شما

به محض استفاده از کرم پودر آن را به خود جذب ميکند، بهتر است که از کرم پودر چربتر استفاده کنيد. کرم پودرهاي پودري براي

کنترل ميزان چربي در پوستهاي چرب بيشتر کاربرد دارند. اگر به طور مداوم در طول روز و هر روز از کرم پودر خوب استفاده کنيد،

اين زيرسازي باعث ميشود که آرايش شما حالتي کاملا طبيعي داشته باشد .

چگونه کرم پودر مناسب براي پوست خود را انتخاب کنيم؟

هدف از استفاده از کرم پودر يا همان زيرسازي آرايش اين است که پوست شما حالت يکنواخت و آماده براي آرايش را پيدا کند و

هدف از زدن کرم پودر، رنگ بخشيدن به پوست نيست.

به همين خاطر بهتر است که تا آنجا که ميتوانيد هنگام انتخاب کرم پودر خود، نزديکترين رنگ به رنگ پوست خودتان را انتخاب کنيد.

براي اينکار رنگ آن را روي استخوان فک خود امتحان کنيد. رنگ درست بايد در مقايسه با رنگ گردن طبيعي جلوه کند.
 

 
به ياد داشته باشيد:

اگر کرم پودر درست را انتخاب کنيد و به خط فک پايين خود بماليد، ديگر خط آرايشي بين گردن و صورت به وجود نمي آيد. براي

تست رنگ کرم پودر بهتر است سه رنگ نزديک به رنگ بر روي خط فک پايين خود بماليد، بعد در نور طبيعي ببينيد که آيا هنوز خط

آرايشي ديده ميشود يا نه. اگر رنگ درست را انتخاب کرده باشيد خطي نبايد مانده باشد.

اگر پوستتان چرب باشد بهتر است از يک کرم پودر بدون چربي يا با منشا آبي استفاده کنيد. پوستهاي خشک با کرم پودرهاي

مايع و کرم پودرهايي که حالت کرم دارند، سازگاري بهتري دارند.

کرم پودر را درست زير چانه تست کنيد . اين کار باعث ميشود بفهميد که آيا کرم پودر در صورتتان نامرئي ميشود يا نه. اشتباهي

که اغلب خانمها ميکنند اين است که کرم پودر را يا روي گونه تست ميکنند، که اغلب پوست آن تيره تر از ديگر قسمتهاي صورت

است، و يا روي پشت دستشان.

زنان پوست رنگي رنگدانه هاي زرد در پوستشان دارند و به همين خاطر بايد از کرم پودر با پس زمينه زرد و بدون چربي استفاده

کنند. پوستهاي تيره تر نور بيشتري منعکس ميکنند و چرب تر هستند.

ابتدا، نوع پوستتان را در نظر بگيريد. اگر در مجموع پوست صاف (با لکه ها و آسيب ديدگي بسيار اندک) داريد و ميخواهيد ظاهري

صاف داشته باشيد، از يک کرم پودر مايع يا کرم استفاده کنيد که جلاي مات داشته باشد، مانند کرمهايي که داراي فرمول Pro-

Retinol   و SPF20  هستند. اگر چرب بودن براي شما ايجاد مشکل ميکند. ار فرمول هايي استفاده کنيد که درخشش اضافه را

جذب ميکندو حاوي مواد ضد جوش هستند. اگر ميخواهيد لطافت و صافي پوست را حفظ کنيد از فرمول هاي ضد پيري استفاده

کنيد، يعني فرمولهايي که در آنها ترکيبات مس استفاده شده باشد تا صافي پوست شما را تقويت کند.

رنگ کرم پودر خود را درست انتخاب کنيد:

حال، مطمئن شويد که رنگ کرم پودرتان را درست انتخاب کرده ايد.

رنگ کرم پودر بايد  تا جايي که ميشود  به رنگ پوست شما نزديک باشد. اکثر خانمها چند درجه زردي در پوستشان دارند. پس

کرم پودرهايي که پس زمينه طلايي دارند از کرم پودرهايي که پس زمينه صورتي دارند طبيعيتر نشان ميدهند. اگر ميخوايهد

مقداري سرخي به پوستتان بدهيد، به جاي کرم پودر اين کار را با رژ گونه انجام دهيد.

اگر در مورد رنگ پوستتان دو دل بوديد، از يک رنگ حنثي استفاده کنيد که نه زياد زرد باشد و نه زياد صورتي. اگر هنگام کشيدن آن

بر روي پوست نامرئي شد، رنگ درست را انتخاب کرده ايد.

چگونه از کرم پودر استفاده کنيم:

وقتي نوبت به کرم پودر زدن ميرسد، به ياد داشته باشيد که کم آن هم زيادي است. منظورمان اين است که هر کسي نياز ندارد

که از پيشانه تا زير چانه خود را کرم پودر بزند. يکي از ترفندهاي داشتن يک ظاهر طبيعي اين است که فقط جاهايي را آرايش

کنيم که پوست تيره  يا سرخ دارند. (اکثرا روي بيني، کناره هاي بيني، گونه ها، اطراف دهان و گوشه چشم) کرم پودر را نقطه به

نقطه بزنيد و بعد با نوک انگشت يا اسفنج آرايش به سمت خارج، جهت خط مو پخش کنيد.

انگشتان بهترين برسها هستند. غالبا استفاده از انگشتان براي پخش کردن کرم پودر از هر وسيله ديگري بهتر است چون حرارت  

نوک انگشتان باعث آب شدن تدريجي  کرم پودر ميشود، که به اين ترتيب راحت تر ميتوان آن ا روي نقاطي کي ميخواهيم پخش

کنيم. به تدريج اين رنگ را به تمام صورت، از جمله پلکها و زير چانه پخش کنيد تا چهره تان دو رنگ نشود.

نکاتي براي زدن کرم پودر:

·       صورتتان را مرطوب کنيد و بگذاريد کرمتان جذب شود. اين موضوع باعث ميشود که کرم پودرتان در سطح پوست بماند.

·       کرم پودر را بزنيد و فورا پخش کنيد.

·     · کرم پودر را با نوک انگشت يا اسفنج آرايشي بماليد تا پوستتان درخشان و طبيعي جلوه کند.

·        پس از اتمام کار با يک دستمال نمناک روي صورتتان بزنيد تا اضافه هاي پن کيک را از روي آن بردارد و درخشش لازم به چهره تان

  داده شود.

·        هنگام زدن کرم پودر دهانتان را باز کنيد  تا قسمت گردن قشنگ آرايش شود و خطي باقي نماند.

·        دو رنگ کرم پودر را هميشه دم دست داشته باشيد. يکي براي زمستان و ديگري براي تابستان. اغلب ماه هاي سال اگر اين

         دو رنگ را با هم مخلوط کنيد هماهنگي بسيار زيبايي به دست مي آيد.

·        پس از اتمام آرايش، يک تکه پارچه را روي صورتتان بزنيد که هم آخرين پوشش را تکميل کنيد و هم نرمشي به ظاهرتان داده  

         باشيد.

به ياد داشته باشيد:

آرايش در زير نور مصنوعي و رنگ طبيعي متفاوت جلوه ميکند، به همين خاطر هميشه زير نوري مشابه به نور جايي که ميخواهيد

برويد آرايش کنيد.

رنگهاي روشن چهره تان را جلوه دار تر ميکنند. ولي رنگهاي تيره تر اين جلوه هار را کمتر نمايان ميکنند.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۷/۱۰/۱۳۸۷ - ۱۳:۲۳ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)

تلاش انسان برای زیبا جلوه کردن نشانی از همگرایی با زیبایی ذات پروردگار است که سرچشمه همه زیبایی هاست. زیبایی تنها به کار بردن مواد آرایشی بر روی پوست و مونیست بلکه بازتابی از سلامت توامان جسم و روح است. راهی وجود دارد که سلامت درون را به زیبایی برون پیوند می زند . طبیعت همه ابزار لازم را در اختیار انسان نهاده است. تغذیه مناسب راهی مستقیم برای این کار است. غذای سالم که به مقدار مناسب کربوهیدرات - پروتئین – چربی – ویتامین و مواد معدنی داشته باشد به ما برای زیبا شدن یاری می رساند.
حتی اگر همه محصولات زیبایی را به کار ببریم اما رژیم غذایی نامناسبی داشته باشیم نتیجه نخواهد داد . هزینه زیادی برای خریدن محصولات زیبایی صرف میشود که ترکیب عمده آنها مواد مغذی ای هستند که از رژیم غذایی روزانه دریافت می کنیم. عمده ترین مواد تشکیل دهنده این محصولات بیوتین- تیامین – ایبوفلاوین-السیستئین-گلوکز آمین- اینوزیتول- پاراآمینوبنزوئیک – اسید(PABA) -ژلاتین و ویتامینهای A-C-E است که همگی در رژیمهای غذایی روزانه ما وجود دارند.
پوست بزرگترین اندام بدن است که پروتئین بخش عمده ساختمان آن را تشکیل می دهد.مو نیز از پروتئین ساخته شده .ناخن نیز عمدتا از کراتین تشکیل شده است که نوعی پروتئین است. دریافت مقدار مناسب پروتئین در این خصوص اهمیت دارد.
پروتئین از اجزایی به نام آمینو اسید ساخته شده که برخی از آنها برای بدن ضروری هستند یعنی در بدن ساخته نمی شوند و باید از طریق رژیم غذایی به بدن رسانیده شوند. برخی نیز غیر ضروری هستند و در بدن ساخته نمی شوند پروتئین هایی را که شامل همه آمینواسیدهای ضروری هستند پروتئین کامل می نامند که گوشت – ماهی –ماکیان – پنیر – تخم مرغ و شیر از این دسته هستند. پروتئین هایی که شامل برخی آمینواسیدهای ضروری هستند پروتئین ناکامل نامیده می شوند که در حبوبات – غلات – و سبزی های برگ سبز تیره یافت می شوند . اگر بدن از کمبود پروتئین رنج ببرد شروع به تجزیه ذخایر پروتئینی می کند که این بر سلامت پوست و مو اثر می گذارد. مواد مغذی که در زیبایی پوست نقش مهمتری دارند عبارتند از:
ویتامین A :
پوست ساختمان پیچیده ای دارد و لایه های خارجی آن پیوسته تجدید می شوند . این ویتامین تجدید لایه های پوست را تجریک می کند و به نرمی پوست کمک می کند. هر چه سن بالاتر رود فرایند تجدید سلولهای پوست آهسته تر می شود.
بنابراین مصرف این ویتامین اهمیت بیشتری می یابد. منابع خوب آن جگر – زرده تخم مرغو شیر است و در سبزی های برگی شکل وزرد رنگ مانند هویج و کدو و میوه های زرد به شکل بتاکاروتن وجود دارد.
ویتامین E:
در بسیاری از فراورده های ارایشی به کار می رود . توانایی ویتامین E در ترمیم پوست آسیب دیده و کمک به پوست در موارد آلودگی هوا سبب استفاده فراوان از آن در این محصولات شده است. منابع خوبآن دانه های روغنی- تخم مرغ و آجیل است. همچنین این ویتامین در درمان آکنه نقش دارد.
ویتامین C :
برای تشکیل کلاژن در پوست و استخوان نقش موثری دارد و سبب التیام زخمها می شود. لایه اپتیلیال پوست به ویتامین A و C برای رشد طبیعی نیاز دارد و کمک می کند تا منافذ پوست بسته نشوند.
اسیدهای چرب ضروری:
نام دیگر آن ویتامین F است و شامل لینولئیک اسید (LA)و آلفالینولنیک اسید (LNA)است. منابع خوب LA در دانه آفتابگردان – گردو – تخم کدو- و دانه سویا و منابع LNA گردو و ماهی است.
اسیدهای چرب ضروری به سبب نقششان در سیستم ایمنی اثر ضد سرطان و حفاظت از لب اثر مهمی در سلامت عمومی بدن دارند. پوست زیبا به اسیدهای چرب ضروری نیاز دارد. آلفالینولنیک اسید پوست را نرم و لطیف می سازد. اسیدهای چرب موجود درروغن زیتون نقش موثری در درخشندگی ناخن و مو و نیز سفتی ناخن دارد.اضافه کردن یک قاشق چایخوری روغن زیتون به سالد برای این کار مناسب است.
ویتامینهای گروه B :
این دسته نقش بسیار مهمی درزیبایی پوست مو وناخن دارند.
ویتامین B1 : برای نگهداری سلامت پوست مفید است. منابع آن مخمر آبجو – غلات – حبوبات و آجیل است.
ریبوفلاوین (B2 ): در ساختمان آنزیمی به نام گلوتایتون ردوکتاز شرکت می کند که محافظی علیه آسیبهای حاصل از رادیکالهای آزاد است. رادیکالهای ازاد می توانند به بافت پوست آسیب برسانند و سبب از بین رفتن حالت کشسانی آن و در نتیجه چین و چروک شوند.
این ویتامین در درمان شوره سر و کاهش ریزش مو موثر است و بیشتر در شیر – تخم مرغ –گوشت – ماهی وسبزی هایی مانند کلم بروکلی – اسفناج – برگ شلغم و غلات یافت می شوند.
پیریدوکسین(B6) : در ساختمان بیش از 60 آنزیم وجود دارد و در متابولیسم اسیدهای آمینه و اسیدهای چرب ضروری دخالت می کند.کمبود این ویتامین اسیب های جدی به پوست و غشای موکوسی ایجاد می کند و سبب عوارضی مانند درماتیت سبوره ای و آکنه می شود.این ویتامین می تواند در پیشگیری از شوره سر و ریزش مو موثر باشد.و بیشتر در گوشت-تخم مرغ – غلات و سویا یافت می شود.
بیوتین: تحقیقات نشان داده اند که کمبود این ویتامین باعث ریزش مو میشود. از دیگر عوارض کمبود آن می توان از خشکی و فلسی شدن پوست و شکننده شدن ناخنها نام برد.مصرف بیوتین می تواند تا 25 درصد بر سفتی ناخنهای کسانی که ناخن شکننده دارند بیفزاید.درماتیت سبوره ای تا اندازه ای می تواند با مصرف مکمل بیوتین برطرف شود.
پنتوتنیک اسید(B5): به ویتامین جوانی و زیبایی معروف است و معمولا در شامپوها و نرم کننده ها به کار می رودو به درخشندگی پوست کمک می کندو نیز سبب می شود که موها راحت شانه شوند و فرم بگیرند.این ویژگی اخیر که انعطاف مو را سبب می شود به علت نگه داشتن آب در موتوسط این ویتامین است. بنابراین در کسانی که موهای خشکی دارند و یا در موهای رنگ شده اهمیت زیادی پیدا می کند. پنتونیک اسید به همراه فولیک اسید می تواند از سفید شدن موها و حتی از ریزش آن جلوگیری کند. از منابع خوب آن می توان از جگر- تخم مرغ- گوشت – غلات کامل – و حبوبات نام برد.
فولیک اسید: از دیگر ویتامین های گروه B است که برای سلامت پوست –مو و ناخن ضروری است. یکی از کارهای آن دخالت در تکثیر سلولی است.بنابراین در مورد بافتهایی مانند پوست- مو – ناخن که رشد و تکثیر به سرعت انجام می شوند نقش مهمی دارند. از منابع آن می توان به جگر – گوشت گوساله- سبزیهای برگی شکل – غلات و حبوبات اشاره کرد.
روی و سلنیوم:
دو ماده معدنی هستند که در سلامت پوست و مو موثر می باشند.سلنیوم در گیاهان به ماده ضد پیری مشهور است و نقش عمده آن اثر آنتی اکسیدانی است که رادیکالهای آزاد را خنثی می کند.روی نیز یکی از اجزای آنزیمهایی است که در ترمیم بافت نقش دارند . روی و اسیدهای چرب ضروری محافظی در برابر شوره و خشکی پوست سر هستند. منابع خوب این دو ماده گوشت –جگر- تخم مرغ و غذاهای دریایی است.
باید اشاره کرد که ناخنهای قاشقی شکل از نشانه های کمبود روی و آهن است. غذاهای غنی از روی در جلوگیری از شکنندگی ناخن و عفونت پوست اطراف آن موثرند . باور نادرستی وجود دارد که وجود لکه های سفید برروی ناخن را به کمبود کلسیم نسبت می دهند اما باید گفت که مانیکور کردن زیاد و کمبود روی مسبب آن است.
آنتی اکسیدانها:
ویتامینهای A و C بتاکاروتن و سلنیوم از آنتی اکسیدانهای مهم به شمار می روند. این مواد با مبارزه با رادیکالهای آزاد به زیبایی پوست کمک و از آسیب رساندن به آن جلوگیری می کنند. ویتامین E با رادیکال های آزادی که به سبب تابش اشعه فرابنفش در پوست ایجاد می گردد و سبب آسیب آن می شود مبارزه می کند. از آنتی اکسیدانهای مهم دیگر می توان به لیکوپن اشاره کرد که در گوجه فرنگی قرمزیافت می شود.
آب:
در نوشیدن آب امساک نکنید. با نوشیدن آب پوست مرطوب نرم و لطیف خواهد شد. سعی کنید روزانه شش تا هشت لیوان آب بنوشید. ورزش مناسب کمک خواهد کرد که بدن به تعادل دست یابد. نیازی نیست که به ورزشهای گران قیمت بپردازید. پیاده روی تنها چیزی است که نیاز دارید.هوای تازه و دوش آب سرد پوست را تازه و شاداب می کند. اجتناب از شرایط استرس زا – دود سیگار و نور مستقیم خورشید از گامهای اولیه در زیبایی پوست است.در پایان توصیه می کنیم از رژیم غذایی متعادل پیروی کنید و از مصرف شیرینی و شکلات –کیک – شکر – نوشابه های شیرین و غذاهای چرب اجتناب کنید. اگر کنترل سموم محیطی و آلودگی ها که به پوست آسیب می رسانند از دست ما ارج است. باید گفت که در رژیم غذایی نامناسب اثر مخرب آن بیشتر است. درست کارکردن دستگاه گوارش یک ضرورت است و مصرف فیبر غذایی به تنظیم این دستگاه کمک می کند.
این مجموعه توسط همکار محترم سرکار خانم مهندس ناهید رضوی تهیه و تنظیم شده است . این افتخار ماست که در تمام زمینه های علمی اطلاع رسانی نماییم .....
info@maximumtechnic.comادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۲۲/۸/۱۳۸۷ - ۱۷:۵۱ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(1)
نسخه زيبايي قبل از عيد نوروز

بسياري از افراد با فرارسيدن عيد و نوروز، به دنبال آرايش و زيبايي اند و در اين ميان، به آرايشگران زيادي مراجعه مي شود و ممکن است سوء استفاده هاي زيادي شود. اما راهکارهايي هم وجود دارد که با فرآورده هاي طبيعي مانند ميوه ها و مواد غذايي، بتوانيم سلامت و زيبايي پوست خود را تأمين کنيم.

پوست چرب: پيلينگ

افرادي که پوست چرب دارند، مي خواهند لايه برداري انجام دهند تا پوست روشن تري داشته باشند.

يکي از فرآورده هاي طبيعي براي اين کار شامل مواد زير است:

دو قاشق غذاخوري ماست، يک قاشق غذاخوري پوست پرتقال رنده شده، يک قاشق غذاخوري آرد جوانه گندم ، يک قاشق غذاخوري روغن بادام.

تمام اين مواد را به خوبي هم مي زنيم تا خمير يک دستي به وجود آيد و سپس آن را روي پوست پخش مي کنيم و بعد از 10 دقيقه ماساژ، از روي پوست پاک مي کنيم.

پوست چرب: روشن کننده

براي روشن شدن پوست چرب مي توان از يک عدد سفيده تخم مرغ و يک عدد ليمو ترش تازه استفاده کرد. سفيده تخم مرغ را به طور کامل بزنيد تا کف کند، سپس آب ليمو ترش را درون آن ريخته و خوب مخلوط کنيد. کمي حرارت دهيد تا غليظ تر شود. سپس ماسک را به مدت 20 دقيقه روي صورت قرار دهيد و بعد با آب ولرم شستشو دهيد.

پوست خشک: ترميم منافذ

متأسفانه پوست خشک اغلب آنقدر حساس است که کمتر مي توان آن را دستکاري کرد، اما با مواد طبيعي مي توان کيفيت آن را بهبود بخشيد.

نمونه اي از اين مواد طبيعي ترکيب چهار قاشق غذاخوري عسل با دو قاشق غذاخوري روغن بادام است. اين مواد را باهم ترکيب کنيد و آنقدر بزنيد تا حالت نيمه سيالي به خود بگيرد. در حالت آرامش کامل، ماسک مزبور را همراه با ماساژ به صورت لايه نازک روي پوست قرار دهيد و پس از 20 دقيقه آن را بشوييد.

پوست خشک: ضد چروک

شايد بر اساس تجربه، يکي از بهترين محصولات ضد چروک طبيعي ترکيبي از اين مواد باشد: روغن بادام يک قاشق غذاخوري، روغن زيره سبز يک قاشق غذاخوري، روغن هسته زرد آلو دو قاشق غذاخوري، روغن زيتون يک قاشق غذاخوري، روغن جوانه گندم يک قاشق غذاخوري، آب ليموي تازه دو قاشق غذاخوري.

تمام روغن ها را به همراه لانولين در ظرف فلزي ريخته و به وسيله بخار آب گرم حرارت دهيد تا مخلوط شوند و مدام مخلوط را به هم بزنيد تا حالت خميري پيدا کند. آب ليمو را در انتها به آن اضافه کنيد و حرارت را قطع کنيد و بگذاريد تا سرد شود. سپس آن را در ظرف دربسته اي نگهداري کنيد.

پوست خشک: پاک کننده و پيلينگ

براي پاک و پيلينگ کردن پوست خشک مي توان از اين مواد استفاده کرد:

پوست گريپ فروت خرد شده يک قاشق غذاخوري، آرد جوانه گندم يک قاشق غذاخوري، وازلين يک قاشق غذاخوري، اسيد بوريک يک قاشق چاي خوري.

تمام مواد را داخل ظرفي بريزيد و آنقدر بزنيد تا خمير يکنواختي به دست آيد. با انگشتان دست براي مدت 2 تا 4 دقيقه به حالت ماساژ چرخشي روي پوست بماليد. پس از ماساژ کامل پوست، آن را با آب گرم بشوييد. روزي يک بار مي توان از اين روش استفاده کرد.

پوست خشک و حساس: روشن کننده

يک فرمول، استفاده از 3 عدد هويج متوسط و 150 ميلي ليتر شير است، به اين صورت که هويج ها را رنده کنيد. سپس داخل شير بريزيد و آنقدر به هم بزنيد تا به طور کامل مخلوط شوند.

فرمول ديگر، استفاده از پنج قاشق غذاخوري پودر بادام، 30 ميلي ليتر شير و دو قاشق غذاخوري گلاب است. شير را روي بادام هاي آسياب شده بريزيد و مدام به هم بزنيد و چند ساعت اين کار را تکرار کنيد. سپس مخلوط را صاف کنيد و گلاب را درون آن بريزيد و در ظرفي دربسته نگهداري کنيد.

لک صورت

با فرا رسيدن فصل بهار و ميهماني رفتن، همه مي خواهند حداقل، لک روي صورت خود را از بين ببرند. در اين باره چند محصول مفيد داريم.

يک عدد ترب کوچک را به خوبي بشوييد و با پوست، به طور کامل ريز رنده کنيد. سپس آب ليموي تازه را روي آن ريخته و به مدت دو روز در خارج از يخچال نگهداري کنيد. سپس مخلوط را صاف کنيد و لوسيون را داخل شيشه نگهداري کنيد.

فرمول ديگر آن است که يک استکان گوش ماهي را که خوب شسته ايد با آسياب به طور کامل خرد کنيد تا به صورت پودر درآيد. سپس سه قاشق غذاخوري از اين پودر را با سه قاشق غذاخوري آب ليمو درون ظرفي دردار ريخته و براي مدت 10 روز آن را کنار بگذاريد و گاهي ظرف را تکان دهيد. بعد از اين مدت، مايع را صاف کرده و در ظرفي نگهداري کنيد و يک روز در ميان استفاده کنيد.

نوشته شده در تاريخ ۱۰/۸/۱۳۸۷ - ۰۱:۱۴ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)
6 گام به سوی داشتن ابروانی زیبا

گام اول:همیشه ابروها را به سوی بالا شانه کرده و مرتب کنید تا به طورطبیعی به شکلی قوس دار در بیایند.

گام دوم : مراقب شکل ابرو باشید. ابروها باید از بالای مجرای اشکی شروع و در بالاترین نقطه پشت چشم تیز شده و در گوشه بیرونی چشم پایان یابند. بسیاری از خانم ها اشتباه کرده و مو های این قسمت از ابروها را بر می دارند ولی این کار باعث می شود که ابروها اریب شده و شما همیشه به نظر عصبانی و اخمو بیایید.

گام سوم :پوست خود را آماده نمایید. یک تکه پنبه را به تقویت کننده یا منقبض کننده پوست آغشته کرده و به روی ابروها بمالید.

گام چهارم: یک مداد را روی خط خارجی ابرو نگه داشته و ببینید در کجا نقطه اوج ابرو واقع می شود . از نقطه کمان ابرو تا انتهای آن ، ابروی شما باید یا صاف و یا کمی قوس دار برداشته شود. البته این قسمت بستگی به سلیقه خود شما دارد.


گام پنجم: موچین را با زاویه 45 درجه نگه داشته و سپس موهای زیر خط ابروها را بردارید. ابروها را در جهت رشد موها بیرون بکشید. سعی کنید از فرم طبیعی ابروی خود تبعیت نمایید نه از تمایلات خود زیرا ابروهای شما در فرم طبیعی زیباتر هستند.

گام ششم:نواحی کم پشت ابرو که خالی به نظر می رسد را با یک مداد تیزشده ابرو پر کنید. مداد را خیلی کم رنگ و سطحی بر روی ابرو بکشید با حرکات سریع روی موهای ابرو حرکت دهید. پودر ابرو ظاهری طبیعی تر به ابروهای شما می دهد. با استفاده از برس ابرو پودرهای روی ابرو را پاک کنید. اگر در کار برداشتن ابرو بی تجربه هستید از ژل های رنگی ابرو نیز می توانید استفاده کنید. روی ابروها را با این ژل با حرکات بالا و پایین بپوشانید. ژلهای اضافی را از روی ابرو پاک کنید و به ابروها شکل دلخواه را بدهید و بگذارید تا خشک شوند.

نوشته شده در تاريخ ۷/۸/۱۳۸۷ - ۱۶:۴۰ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(1)
زیبا شوید ،نه عروسك
گاهی آدم در كوچه و خیابان افرادی را می بیند كه با دیدن آرایش آنها اولین چیزی كه به ذهنش می رسد یا این است كه طرف، آئینه ای دم دست نداشته و یا اینكه صورتش را با موم نقاشی اشتباه گرفته كه اینطور خود را <تابلو> كرده است! البته ما اصلاً قصد نداریم كه در مورد آثار اجتماعی و فرهنگی و... آرایش های غلیظ و عجیب و غریب در این صفحه صحبت كنیم و به هر حال از قدیم گفته اند <هر سخن جایی و هر نكته مكانی دارد.> اما آرایش كردن نیز مثل هر كار دیگری ظرافت های خاص خود را می طلبد كه بدون در نظر گرفتن آنها آرایش ممكن است فقط یك فاجعه بامزه باشد! به طور قطع منظور همه آدم ها و به ویژه خانم ها از آرایش كردن، زیباتر شدن است اما این هدف مسلماً با نقاشی كردن صورت بدست نمی آید، بلكه آرایش باید و طوری باشد كه زیبایی های صورت را بیشتر جلوه دهد و نقاط ضعفی را كه احتمالاً در صورت وجود دارند، محو كند. بنابراین، این تصور كه آرایش هر چه غلیظ تر و پررنگ تر باشد زیباتر است، به طور كلی بی معنی و اشتباه است. شما می توانید با رعایت نكات كوچكی در مورد نحوه استفاده ازلوازم آرایش ، به گونه ای ظاهر خود را زیباتر كنید كه نه تنها زننده نباشد بلكه طبیعی هم جلوه كند و چهره شما راشبیه عروسكی های پلاستیكی نكند.

كرم پودر
كرم پودر معمولاً اولین ماده ای است كه خانم ها برای آرایش كردن استفاده می كنند و اصطلاحاً به عنوان <زیرسازی و پایه آرایش> شناخته می شود. رنگ كرم پودر مورد مصرف باید كاملاً هماهنگ بارنگ صورت شما باشد و به هیچ وجه نباید رنگ پوست را تغییر ندهد. مغایر بودن رنگ كرم پودر مورد مصرف باعث می شود رنگ پوست صورت شما با رنگ پوست بقیه بدنتان تفاوت پیدا كند و دورنگه شوید!
برای انتخاب رنگ هماهنگ با پوست، بهتر است مقداری از كرم پودر را در امتداد خط فك وآرواره خود بمالید و رنگ آنرا در انعكاس نور طبیعی، مشاهده كنید. در صورتی كه نتوانید بین رنگ پوست این قسمت از صورت و قسمت های دیگر چهره تفاوتی قائل شوید، شما رنگ صحیح را انتخاب كرده اید ولی در صورت مشاهده تغییر رنگ پوست صورت،باید انتخاب خود را تصحیح كنید. البته به طور كلی این قانون وجود دارد كه كرم پودرهای بارنگ پایه زرد، بسیار طبیعی تر از رنگ های دیگر به نظر می رسند و برای هر پوستی از معمولی گرفته تا تیره، با توجه به درجه رنگ كرم زیبا هستند. در مقابل، سعی كنید از كرم پودری كه پایه رنگ آن، صورتی است استفاده نكنید، چون با مالیدن این كرم ها به پوست، به نظر می رسد كه ماسك به صورت خود زده اید و حالت بسیار مصنوعی دارد.

آرایش ابرو
برای آرایش اجزای صورت از بالاترین قسمت، یعنی ابروها شروع می كنیم. اولین نكته این است به طور كلی تاتو را توصیه نمی كنیم، هر چند این روزها خیلی هم مد شده است. حتی بهتر است از كشیدن مداد ابرو، در داخل ابروها نیز خودداری كنید. درست است كه پررنگ تر بودن ابروها نسبت به دیگر اجزای صورت باعث زیباتر شدن چهره می شود، اما پررنگ بودن بیش از حد ابروها هم مصنوعی به نظر می رسد و هم باعث می شود چهره شما شبیه شخصیت های كارتونی شود. در تمام مراحل آرایش باید توجه داشته باشید نباید اجزای صورت به نحو غیرطبیعی آرایش شوند چون زیبایی آرایش، به محو بودن آن است. برای پر كردن ابروها بهتر است یك رنگ از سایه چشم خود را انتخاب كنید كه هماهنگی بیشتری با رنگ طبیعی ابروهای شما دارد. یك برس ابرو را كه تا حدودی نوك آن نازك تر از سایر قسمت هایش چیده شده بردارید و به <سایه چشم> به مورد نظر بمالید. سپس با چند ضربه، اضافات پودر سایه را از برس تكانده و برس را با ضربات آرام، داخل ابروی خود بمالید. این كار را از داخلی ترین گوشه ابرو (تاج ابرو) شروع كنید و دقیقاً در امتداد خط طبیعی ابروی خود به سمت انتهای آن بروید. اگر تمام مراحل آرایش خود را در نور طبیعی و روشنایی روز انجام دهید نتیجه مطلوب تری نصیب شما می شود.
آرایش پلك ها
اولیه نكته در مورد سایه چشم است. خیلی از خانم ها برای صرفه جویی در وقت، از همان رژگونه خود برای سایه چشم استفاده می كنند ولی این كار اصلاً مناسب نیست، چون رنگ صورتی تیره ای كه در تركیب رژگونه ها به كار می رود، برای اطراف چشم در نظر گرفته شده است و نه تنها زیبایی چندانی ایجاد نمی كند بلكه برعكس باعث ایجاد حالت خستگی چشم ها می شود. اگر می خواهید آرایش ساده ای داشته باشید و تنها از یك رنگ برای آرایش پلك هایتان استفاده كنید، بهتر است از رنگ هایی مثل صورتی، قهوه ای سوخته و یارنگ بژ ( قهوه ای- خاكستری) استفاده كنید، این رنگ ها به برس زدن اندكی احتیاج دارند و در كوتاه ترین زمان می توانند زیبایی خاصی به پلك ها ببخشند.
خط چشم، دومین كاریست كه برای آرایش چشم ها انجام می شود. كشیدن خط بر روی نیمی از پلك (بالا یا پایین) بهترین راه برای كوچك جلوه دادن چشم هاست كه معمولاً با هدف كلی كشیدن خط چشم، مغایرت دارد. بنابراین برای درشت تر جلوه دادن چشم ها بهتر است از ابتدای خط رویش مژه ها تا انتها (بر روی پلك بالا یا پایین و یا هر دو) خط كاملی بكشید یعنی دقیقاً از داخلی ترین گوشه چشم تا خارجی ترین قسمت آنرا با خط چشم پوشش دهید. هنگام استفاده از ریمل نیز ابتدا مژه های گوشه داخلی چشم را ریمل بكشید و بعد به سمت مژه های خارجی پیش بروید.

آرایش گونه ها
اگر می خواهید گونه های شما شبیه <خط عابر پیاده> به نظر نرسد، بهتر است <رژگونه> را به صورت افقی در امتداد گونه نمالید. برای مالیدن رژگونه ابتدا لبخند بزنید و بعد بر روی برجستگی های <سیب مانند> گونه ها، رژگونه را بر این ترتیب بمالید: ابتدا برس رژگونه را به طور مایل به سمت خط رویش موهای سر ببرید ودوباره برس را روی برجستگی گونه ها پایین بیاورید تا هم اضافات رنگ از گونه جدا شود و هم رنگ اندكی پخش شود.
آرایش لب ها
برای آرایش لب ها، از رژ لبی استفاده كنید كه خیلی پررنگ نباشد، و رنگ متوسط داشته باشد. خط لب را بعد از استفاده رژ لب، بكشید. دقت كنید كه خط لب خیلی پررنگ تر از رنگ رژلب نباشد. خط لب خیلی غلیظ نه تنها <از مد ا فتاده> بلكه اصلاً هم زیبا نیست. برای اینكه رنگ خط لب شما زیبا و طبیعی باشد، از رنگی استفاده كنید كه همرنگ و یا نهایتاً یك درجه تیره تر از رنگ رژلب شما باشد. در ضمن خط لب را دقیقاً روی خط طبیعی لب خود (خطی كه سطح صورت را از لب جدا می كند) بكشید و اگر لب های شما كوچك هستند از نقاشی كردن لب خودداری كنید. بهترین روش برای درشت تر كردن لب ها كوچك، استفاده از رژلب هایی با رنگ متوسط ( نه كم رنگ و نه پررنگ) و نیز استفاده از برق لب است.
بهتر است بعد از كشیدن خط لب، با یك قلموی نازك، اندكی رنگ خط لب و رژ لب را با هم مخلوط كنید تا هم، رنگ به صورت یكنواخت بر روی لب های شما پخش شود و هر رنگ رژ و خط لبتان با یكدیگر چندان مغایرت نداشته باشند.
آرایش اجزای صورت، در اینجا به پایان می رسد اما ممكن است پوست برخی افراد دارای لك هایی باشد كه احتیاج به محو كردن داشته باشد. در صورت وجود لك و یا حلقه سیاه دور چشم، این مرحله را بعد از استفاده كرم پودر بر روی پوست صورت انجام دهید.
در بازار محوكننده هایی وجود دارند كه برای محو كردن حلقه تیره زیر چشم استفاده می شوند. این كرم ها بهتر است یكی - دو درجه روشن تر از رنگ پوست شما باشد. این محصولا ت بیشتر برای كم رنگ كردن لكه هایی استفاده شود كه بیشتر جلب توجه می كنند، اما راه بهتر برای محو كردن لكه های پوست، استفاده از همان كرم پودر رنگ پوست است. كرم پودر باید به صورت غلیظ تر استفاده شود تا در نهایت لكه ها نیز به رنگ طبیعی پوست در آیند. در ضمن بهتر است همواره از محوكننده و كرم پودر با <نشان (مارك) یكسان> استفاده كنید چون در این صورت امكان هماهنگ كردن آنها با یكدیگر بسیار آسان تر خواهید بود. بعد از پوشاندن لك ها توسط كرم پودر، سعی كنید با ضربات آهسته انگشت خود بر روی پوست، تمام قسمت های پوست صورت را هم سطح كنید تا برجستگی بر روی پوست شما نمایان نباشد. آرایش شما تمام شد، خسته نباشید!
.: Weblog Themes By Blog Skin :.

تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن مي باشد.