X
تبلیغات
پوست زیبا
پوست زیبا
اموزش ارایش خلیجی . ارایش لبنانی
نوشته شده در تاريخ ۲۱/۱۰/۱۳۸۷ - ۱۳:۰۹ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)
آرايش لبها

متخصصين آرايش بر اين مساله كه آيا بايد ابتدا خط را زد يا رژ لب را اختلاف نظر دارند. پس ما توصيه مي كنيم كه شما هر دو را امتحان كنيد و ببينيد كه كدام راه براي شما مناسب تر است.

خط لب و رژ لب شما بايد با همديگر متناسب باشند. هرگز از يك خط لب تيره نسبت به رژلب خود استفاده نكنيد كه خط لب شما برجسته تر به نظر برسد.
» رژلب: رژلبهاي براق كننده ،مات، كرم مانند و جامد كه معروفترين مارك هاي رژلب به اين شكل عرضه مي شوند وجود دارد. سعي كنيد از تمام انواع آن استفاده كنيد تا نوع مطلوب و مناسب لبهاي خود را بيابيد.
» خط لب: خط لب ها براي مشخص كردن خط دور لب و براي حفظ رژلب استفاده مي شوند. خط لب از پراكنده شدن و ريختن رژ ممانعت مي كند. خط لبها عموما به شكل مداد و گاهي به شكل ماژيك عرضه مي شوند.
چطور دور لبها را درست كرده و آنرا آرايش ترميم? كنيم؟
بهترين راه براي درست كردن لبها دوباره كشيدن آنها هستند. براي اينكار كانصيلر همرنگ پوست يا كرم پودر با خاصيت پوشاننده گي را كاملا روي لبها ماليده و روي ان پودر بي رنگ بزنيد . با اسپانج پودر را روي لبها بنشانيد. و دوباره اينكار را براي 3 مرتبه تكرار كنيد اگر البته لازم باشد. كه خوب اين با تمرين معلوم خواهد شود. فقط ياد اوري كنم كه لبها بايد طبيعي جلوه كنند. نه بوتاكسي بعد از اين زير سازي لبها را با مداد مورد دلخواه خود كشيده و رژ لب را با مداد همراه كنيد و ميان لبها حتما براق كننده بزنيد.


آرايش لبها ميتواند به جذابيت و زيبايي صورت اضافه و يا آن را كم نمايد. نزدن رژ لب بهتر از زدن آن به طور نامرتب يا با رنگهاي نامناسب است. با رژ لب ميتوان فرم لبها را زيباتر و اصلاح نمود و با ساير اعضاي صورت متناسب ساخت. قبل از زدن رژ لب بايد لبها كاملا تمير باشند.

فونديشن يا پورد معمولا روي لبها هم زده ميشود. يادآور? ميشود كه رژ لب نبايد از لبي به لب ديگر زده شود. بايد كاملا اختصاصي باشد و در صورت استفاده دو نفر يا بيشتر ميتوانيد براي پاك كردن آن ميتوانيد با دستمال كاغذي اغشته به الكل انرا ضد عفوني كرده و استفاده نمائيد. براي انتخاب رنگ رژ لب ميتوان آن را كنار لب قرار داد و هماهنگي رنگ را با صورت پيدا نمود.
براي زدن رژ لب، لبها را در آرامش كامل به حالت كشيده و جدا از هم (به حالت لبخند) نگه ميداريم با استفاده از مداد مخصوص خط لب، اول لب بالا را ميكشيم كه از گوشه لب شروع و به طرف وسط ادامه مي يابد سپس لب پايين را ميكشيم.اگر ميخواهيد لبها را بزرگتر جلوه دهيد مداد را يك يا دو درجه تيره تر از ماتيك انتخاب كنيد. رنگ مداد لب را كمي تيره تر از رنگ خود رژ انتخاب كنيدبعد از تعيين رنگ مناسب، رژ لب را ابتدا به لب بالا و سپس به لب پايين ميزنيم. توجه داشته ياشيد كه با آرايش ترميمي درست ميتوان فرم لبها را به صورت دلخواه نشان داد.
1- هنگامي كه لب پايين نازك است، خط لب را پايينتر از خط معمولي لب ميكشيم و آن را با رژ لب پر ميكنيم. همچنين كمي وازلين يا برق لب به وسط لب پايين بمليد تا آن را برجسته تر جلوه دهد.
2- وقتي لب بالا نازك است، خط لب بالا را بالاتر از خط معمولي لب ميكشيم تا پهتر جلوه كند و با لب پايين تناسب داشته باشد.
3 - هنگامي كه لبهاي پايين و بالا نازك هستند، اندازه لبها را در بالا و پايين با مداد لب زياد ميكنيم و داخل خط را با رژ لب پر ميكنيم كه لبها پرتر به نظر آيند.

4 - براي لبهاي پر و بزرگ نبايد رژ لب خيلي روشن و جلب نظر كننده استفاده كرد. رژ لب مات براي اين لبها بهتر از رژ لب براق است.
5 - دهان و لبهاي كوچك را ميتوان با كشيدن خطوط در اطراف دهان بزرگتر نشان داد.
6- در فرم دهاني كه گوشه هاي افتاده دارد ميتوان خط لب را رو به بالا كشيد و فرم دهان را اصلاح كرد.
7 - لبهاي نامساوي را نيز ميتوان با كشيدن خطوط در جاهاي لازم يكنواخت نمود.
براي جلوگيري از ماليده شدن رژ لب بر روي دندانها ميتوان از روش زير استفاده كرد:
انگشت اشاره خود را در دهانتان قرار دهيد و لبهايتان را ببنديد. سپس انگشت خود را بيرون بكشيد. به اين ترتيب رنگ اضافه رژ لب از داخل لبهايتان پاك شده و از ماليده شدن آن به دندانهايتان جلوگيري ميكند.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۵/۹/۱۳۸۷ - ۱۵:۳۱ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)
سرب بر لب

جهان امروز، جهان دگرگوني هاست؛ بسياري از مفاهيم جا افتاده ي قديمي، ديگر کاربرد گذشته را ندارند.

به‌عنوان مثال ضرب‌المثل «هر چقدر پول بدهي، آش مي‌خوري» هم، در دنياي اين روزها ممكن است درست از آب درنيايد. در اين آشفته بازار تجارت، صرفه‌هاي اقتصادي، شرکت‌هاي بزرگ و نام آور را نيز به جايي مي‌کشاند که با وجود معروفيت، اجناس بي‌کيفيت يا حتي مضري را روانه بازار مي‌کنند.

اجناسي كه مشتري‌ها به اعتماد نام‌ها و مارک‌ها به سراغ آنها مي‌روند و حتي پول زيادي هم بابت آن پرداخت مي‌كنند، اما كسي تضمين‌كننده سلامت و كيفيت آن‌ها نيست. در نهايت، اگر هم مشکلي در اين محصولات وجود داشته باشد، هر چقدر علمي هم باشد، به واسطه قدرتمندي شرکت‌هاي بزرگ تجاري، اين دانشمندان هستند که مجبور به عقب نشيني مي‌شوند و مصرف کنندگان از همه جا بي‌خبر نيز بهاي آن را مي‌پردازند.

اين بار موضوع چالش، محصول پُر مصرفي براي خانم‌ها يعني رُژ لب است. همين چند روز قبل، محققان در رابطه با وجود سرب در مارک‌هاي مشهوري از رژ لب به مصرف کنندگان هشدار دادند. با اين‌حال و با وجود مستندات علمي، شرکت‌هاي بزرگ و قدرتمند توليد کننده لوازم آرايش، زير بار نرفته و وجود سرب در رژ لب‌ها را خطرناک نمي‌دانند.

قضيه از آنجا شروع شد که گروهي از محققان بي‌طرف در 33 نمونه از رُژ لب‌هاي مارک دار و معروف، درصدي از سرب را يافتند که در ترکيبات هيچ کدام از آنها نامي از اين ماده برده نشده بود.

اين آلودگي در انواع قرمز رنگ برخي از مارک‌ها بيشتر بوده و ساير محصولات نيز تا حدودي سرب در خود داشته‌اند. البته، از آنجا که بسياري از اين مارک‌هاي معروف در رقابت با يکديگر قرار دارند، آزمايش‌ها براي تعيين درصد سلامت محصولات آرايشي در آزمايشگاه‌هاي کاملا مستقل صورت گرفت. با‌اين‌حال، نتايج تحقيق حاکي از آن بود که ميزان سرب موجود در اين محصولات 3 برابر بيشتر از مقدار مجاز تعيين شده است.


چرا استفاده از سرب را محدود نمي کنند


نتايج فوق اين سؤال را به وجود مي‌آورد که چرا اداره غذا و داروي ايالات متحده هيچ نوع محدوديتي براي استفاده از سرب در رژ لب‌ها وضع نکرده است؟ در حالي که محققان مدعي معتقدند، سرب به کار برده شده در اين محصولات بايد به همان ميزان استانداردي باشد كه براي آب نبات‌ها وضع شده، چرا كه رُژ لب هم از سوي خانم‌هاي مصرف کننده بلعيده شده و وارد دستگاه گوارش مي‌شود و بنابراين خطر برابري را هم براي مصرف‌کنندگان در بر دارد.

از سوي ديگر، يك مطالعه ديگر که مارک‌ها را از روي قيمت و سلامتشان بررسي کرده، نشان دهنده اين واقعيت ناخوشايند است که مارک‌هاي ارزان‌تري نظير Revlon مقدار بسيار کمتري از سرب را در برابر مارک‌هاي گران‌تر و خاص‌تر مثل Dior دارند. اوضاع در مورد ساير مارک‌هاي معروف و گران ديگر هم کمابيش به همين شکل است.

در پايان بررسي‌هاي انجام شده، اقلام زير به‌عنوان پُرسرب‌ترين انواع رژ لب‌ها معرفي شدند؛ با اين توضيح كه ppm، واحدي براي اندازه گيري آلودگي‌هاي موجود در مواد بوده و سازمان غذا و داروي آمريكا، ميزانppmت 1/0 سرب در آب نبات‌ها را مجاز مي‌داند:

- رژ لب قرمز پُر رنگ L'Oreal با نام تجاري L’Oreal Colour Riche True Red داراي ppmت 65/0 سرب

- رژ لب شرابي کلاسيک L'Oreal با نام تجاري L’Oreal Colour Riche Classic Wine حاويppmت 58/0 سرب

- رژ لب قرمزپررنگ Cover Girl با نام تجاري Cover Girl Incredifull Lipcolor Maximum Red حاويppmت 56/0 سرب

- رژ لب قرمز Dior با نام تجاري Dior Addict Positive Red حاوي ppmت 21/0 سرب


تهديدات سربي


سرب ماده‌اي سمي است که مهم‌ترين اثرش را بر سامانه اعصاب مي‌گذارد. آلودگي سرب در دراز مدت، سبب کاهش يادگيري، دشواري در زبان آموزي و ايجاد اختلالات رفتاري در افراد مي‌شود.
مصرف مقادير سمي سرب، همچنين باعث کاهش بهره هوشي(IQ) شده و پرخاشگري را در افراد افزايش مي‌دهد.

زنان باردار و کودکان نيز از آسيب پذيرترين گروه‌ها در برابر آلودگي با سرب به‌‌شمارمي آيند، چراکه اين ماده به راحتي از جفت عبورکرده، وارد مغز جنين مي‌شود و از رشد و تکامل طبيعي آن جلوگيري مي‌کند.

از اين رو، گروه‌هاي طرفدار سلامت لوازم آرايشي، خواستار بازبيني فرمول محصولات آرايشي آزمايش شده و حذف سرب از ترکيبات اوليه رژ لب‌ها، توسط شرکت‌هاي توليد کننده شده‌اند. آنها همچنين خواستار وضع قوانين سخت گيرانه‌تر سازمان غذا و دارو(FDA) در حمايت از مصرف کنندگان خانگي لوازم آرايشي هستند.


توليدکنندگان کوتاه نمي‌آيند


در مقابل، گروه‌هاي صنفي توليدكننده و فروشنده لوازم آرايشي نيز در پاسخ به اين ادعاها و با هدف حمايت از شرکت‌هاي بزرگ توليد کننده لوازم آرايشي، بيانيه‌اي صادر کرده‌اند.

در اين بيانيه آمده است: «با وجود اهانت‌هاي پيوسته مدعيان در سال‌هاي اخير، حقيقت اين است كه سرب، ماده‌اي نيست که به شکل عمدي در محصولات آرايشي مورد استفاده قرار گرفته باشد و از ترکيبات آن به شمار آيد، بلکه ماده‌اي است که به شکل طبيعي در تمام محيط‌ها وجود دارد و همه افراد خواسته يا ناخواسته به شکل روزانه با خوردن، آشاميدن و حتي تنفس کردن، در معرض آن قراردارند.

از سويي ديگر، ميزان سربي که از طريق استفاده از رژ لب، وارد بدن خانم‌هاي مصرف کننده مي‌شود، هزار بار کمتر از ميزان سربي است که ممکن است از راه خوردن، نفس کشيدن و نوشيدن آب به بدن آنها وارد شود.»

در ادامه اين بيانيه تأكيد شده كه نه تنها سازمان غذا و داروي آمريکا (FDA)، ميزان معيني از سرب را براي بزرگسالان، کودکان و زنان باردار خطرناک اعلام کرده، بلکه انجمن عطر و لوازم آرايشي آمريكا نيز قوانين محدود کننده ديگري بر آن افزوده که به ميزان سرب موجود در رنگ‌هاي مصرفي براي رژ لب‌ها مربوط مي‌شود.

اين انجمن همچنين اعلام كرده كه بررسي‌هاي مداومي را براي کسب اطمينان از عدم ميزان خطرناک سرب در لوازم آرايشي در برنامه‌هاي معمول خود دارد که تمام محصولات ياد شده در گزارش طرفداران سلامت محصولات آرايشي، از آن سربلند بيرون آمده‌اند. با تمام اين اوصاف، کارخانه‌هاي لوازم آرايشي مدعي‌اند در تلاشند که ميزان سرب در محصولات خود را رفته رفته کاهش دهند و مي‌گويند در 10 سال گذشته نيز آلودگي‌ها و ناخالصي‌هاي موجود در اين محصولات از جمله سرب كاهش يافته است.

با اين‌ حال، تحقيقات محققان نشان داده است هنوز هم نمي‌توان از سلامت كامل اين محصولات اطمينان حاصل كرد.

نوشته شده در تاريخ ۱۳/۸/۱۳۸۷ - ۱۸:۱۳ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)
لب ها اصلي ترين جزء يک سوم تحتاني صورت هستند و در بروز احساسات و جذابيت هاي فردي سهمي اساسي دارند. در حالت معمول اگر از روبرو به صورت فردي نرمال نگاه کنيم خطي که از قرارگيري لبها روي يکديگر حاصل ميشود به اندازه فاصله بين  مردمک دو چشم است يعني کمي بزرگتر از فاصله بين پره هاي بيني است  . اگر از نماي نيم رخ به چهره فردي نرمال نگاه کنيم لب پائين حدود 2 ميليمتر عقب تر از لب بالا قرار ميگيرد و چانه نيز عقب تر از لب پائين است.

برجسته کردن لب

در سالهاي اخير روشهاي مختلفي براي  برجسته کردن لب ها معرفي شده و  مورد استقبال قرار گرفته اند.بعضي از اين روشها دائمي و بعضي ديگر موقتي هستند .  در.بعضي از اين روشها با وارد کردن موادي طبيعي(مثل چربي )  يا مصنوعي ( مثل ژل ) به درون لب ، بر حجم آن  افزوده ميشود اما در روش جراحي  مقداري از پوست بيرون لب به موازات خط لب برداشته ميشود و خط لب به محل برش دوخته ميشود و با اين کار لب ها برجسته تر ميشوند.اشکال روش جراحي جاي اسکار و بخيه است که تا حدي باقي ميماند.
اينکه  چه روشي براي شما مناسبتر است به ميزان زيادي به وضعيت فعلي لب شما و به حالتهايي که ميخواهيد لب شما بخود بگيرد بستگي دارد.بديهي است در جلسه مشاوره اي که با پزشک خود خواهيد داشت در اين مورد با شما صحبت خواهد شد.
مواد مختلفي براي تزريق به لب وجود دارند که مهمترين آنها عبارتند از کلاژن ، چربي  و ژل
 کلاژن
کلاژن  معمولا از کلاژن پوست گاو تهيه ميشود.هر چند کلاژن گاوي  تلخيص ميشود اما چون منشاء حيواني دارد ممکن است  بدن فرد به آن آلرژي نشان بدهد لذا قبل از تزريق بايد تست آلرژي انجام شود . کلاژن تحت بي حسي موضعي  توسط سرسوزن ظريف تزريق ميشود .از آنجا که  بدن به تدريج آن را جذب ميکند لذا يکي از روشهاي موقتي است. دوام آن يک تا سه ماه است . در صورت لزوم ميتوان تزريق را تکرار کرد.

چربي
چربي تحت بيحسي موضعي  از ران يا شکم خود فرد برداشته ميشود و با سرسوزن مخصوص  به لب تزريق ميشود .دوام چربي شبيه کلاژن است  اما فرق اساسي اين دو اينست که چون چربي از بدن خود فرد برداشته ميشود آلرژي زا نيست و نيازي به تست ندارد.براي حصول نتيجه بهتر ممکن است لازم باشد تا بيش از يکبار تزريق انجام شود.

ژل
از تزريق ژل نيز براي برجسته تر و کلفت تر کردن لبها ميتوان بهره جست . از آنجائيکه ژل يک ماده غير طبيعي است بايد دقت شود که از مارکهايي استفاده شود که استانداردهاي لازمه را دريافت کرده باشند  .ماندگاري آنها بسته به جنس آنها متفاوت است . تحت بيحسي موضعي در مطب قابل تزريق هستند.

بعد از تزريق لبها تا چند روز کمي متورم هستند .براي کاستن ازاين تورم  بهتر است 24 ساعت از کمپرس سرد استفاده کنيد. ضمنا لازم است براي پيشگيري  از عفونت از آنتي بيوتيک نيز استفاده کنيد.

.: Weblog Themes By Blog Skin :.

تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن مي باشد.