X
تبلیغات
پوست زیبا
پوست زیبا
اموزش ارایش خلیجی . ارایش لبنانی
نوشته شده در تاريخ ۳۰/۹/۱۳۹۷ - ۲۰:۱۴ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)
متعادل‌سازی چهره (گریم یا میکاپ یا چهره پردازی) شامل پاک‌سازی پوست، تکنیک‌های سایه روشن، طراحی‌سازی چهره، لیفتیگ صورت، ماسک و …
سایه‌هارنگ دار کردن پشت پلک‌ها که بسته به رنگ و فرم زدن آن انواع مختلفی دارد.
۱- اروپاییدر آن از رنگهای فوقالعاده ملایم استفاده می‌شود و در بیشتر اوقات سایه فقط در برآمدگی پلک کار می‌شود. 

ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۷/۲/۱۳۸۸ - ۰۱:۰۹ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(1)

طراحی کردن روی ناخن برای افراده تازه کار ممکن است کمی سخت باشد ونتوانند این کار را به شکل قرینه انجام دهند به همین دلیل شما می توانید از ترفند زیر استفاده کنید:

1-ناخن ها را سوهان زده و سطح آن را با پولیش صاف کنید

2- از یک لاک روشن و براق به رنگ سفید یا صورتی استفاده کرده یا با یک لاک خوش رنگ فرنچ کنید.

3- لنز های ناخن که در بازار با طرح های مختلف وجود دارند را روی لاک بچسبانید

4-روی لنز برق ناخن بزنید.

5-با موچین نگینی رابرداشته به چسب قطره ای آغشته کرده و در گوشه بیرونی ناخن بزنید

6-می توانید بجای نگین از گوشواره ناخن استفاده کنید.

درصورتی که با کار طراحی روی ناخن آشنا هستید مدل های زیر می تواند به شما ایده بدهد.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۹/۱۰/۱۳۸۷ - ۱۱:۳۶ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)

ناخن خشک : اين ناخنها زبر و خشک هستند و وقتي روي آنها دست مي کشيد ، حالت سر خوردگي ندارند و خشن هستند .. رمز مراقبت از اين ناخنها آن است که آنها را دوباره هيدراته کنيد . ويتامين  E براي اين منظور بسيار مفيد است . کپسول ويتامين E را  باز کنيد و هر روز صبح و عصر آن را روي ناخنها بمالید.

ناخنهاي نرم : اگر ناخن شما به راحتي خم مي شود و رشد کمي دارد ، شما داراي ناخن نرم هستيد و بايد آنها را محکم کنيد . براي اين منظور از مواد محکم کننده ناخن استفاده کنيد . معمولا آب باعث نرمي ناخن مي شود و اين افراد بعد ا ز شستشوي دست بايد با روغن ( نارگيل ، بادام ،‌ زيتون و..... ) ناخن را از حالت نرم در آورند و به آ ن استحکام بدهند . ضمنا اين افراد براي شستشو بايد حتما از دستکش استفاده کنند .

ناخن طبيعي : اگر هيچکدام از مشکلا ت ذکر شده را نداريد ، ناخن شما طبيعي است با فشار ، اندکي خم مي شود بستر آن صورتي رنگ است ، شفاف است و رشد خوبي دارد . اين افراد هم بايد براي حفظ طبيعي ناخن ، آنها را با کرمهاي دست ، مرطوب کند و از آب داغ ومواد شوينده به طور مستقيم و بدون دستکش استفاده نکنند .

اين چند نکته را رعايت کنيد :

هميشه قبل از استفاده از لاک و برق لاک ، با یک پارچه تميز ناخنهايتان را پاک کنيد . چربي باقيمانده  روي ناخنها نمي گذارد لاک روي ناخن بنشيند و خطر پريدگي و شکستگي نوک ناخن بيشتر مي شود. اگر براثر مصرف لاک و فراورده هاي اين چنيني با مشکل ناخن مواجه مي شويد ، حد اقل براي مدتي از آنها استفاده نکنيد . اگر ناخن دائم مي شکند تنها راه آن است که آنها را کوتاه نگه داريد . سعي کنيد در انجام کارهايتان از ايجاد فشار مستقيم به ناخن خودداري کنيدادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۹/۱۰/۱۳۸۷ - ۱۱:۳۴ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)

ناخن ها و انگشتان خود را مرطوب نگاه دارید
خشکی ناخن ها را شکننده و فرسوده میکند. یک راه ساده برای مرطوب و سالم نگه داشتن ناخن ها استفاده از روغن زیتون است. روزی یک یا دو بار روغن زیتون رو بر روی انگشتان و ناخن های خود بمالید و توجه کنید که اطراف ناخن ها انجا که به پوست میرسد کاملا چرب شود . روغن را تا حدی مصرف کنید که خشکی از بین برود بیش از اندازه دستان خود را چرب نکنید.

سلامت ناخن ها به وسیله ی عسل
اگر ناخن های شما زخمی شده یا اینکه اونها رو میجوید و یا انگشتان زخمی دارید زیبا سازی های روتین که از مواد شیمیایی استفاده میکنند ممکن است باعث آسیب و سوزش در انگشتان شما بشوند.
یک روش برای التیام جراحت نوک انگشتان و ناخن ها خیساندن آنها با عسل است. برای راحت تر شدن استفاده میتوانید کمی عسل را گرم کنید .باید انگشتان را به مدت 15 الی 20 دقیقه در عسل بخوابانید.سعی کنید این درمان را هر شب قبل از خواب انجام دهید . برای زخم های بسیار شدید میتوانید دستها را به عسل آغشته کنید و بعد دستهای خود را با دستکش بپوشانید و در در نهایت بخوابید.
عسل ضد باکتری ( آنتی باکتریال) است و میتواند باکتری روی بریدگی ها را بکشد و از بین ببرد به این ترتیب بریدگی ها از هرگونه آسیب محفوظ میمانند.

درمان ناخن های ترک خورده و شکننده به وسیله ی روغن کنجد
روغن کنجد در طب سنتی چینی برای سلامتی و زیبایی ناخن ها به کار میرود.ساده ترین راه برای درمان ناخن های شکننده و دردناک استفاده از این درمان است . به سادگی مقداری روغن کنجد را حرارت دهید تا کمی گرم شود و بعد به مدت 15 الی 20 دقیقه انگشتان خود را در آن بخوابانید. مدتی بعد از درمان به ناخن های خود استراحت دهید تا مطئن شوید که آنها بر اثر نرمی زیاد نمی شکنند. یک دوره استفاده ی مرتب از روغن کنجد برای ناخن های آسیب دیده باعث قوی و تازه شدن ناخن ها می گردد

به ناخن های خود اجازه ی تنفس بدهید
ناخن ها کاملا شبیه پوست هستند, آنها برای سالم ماندن نیاز دارند تنفس کنند. برای سالم  و
زیبا سازی ناخن ها از ریشه باید به آنها مهلت دهید. سعی کنید که برای یک ماه آنها را عاری از هرگونه لاک و براق کننده نگه دارید. برای ناخنهایی که به سختی آسیب دیده اند سه ماه فرصت لازم است. ناخن های خود را خفه نکنید و به انها مهلت دهید که به دور از هرگونه ماده ی شیمیایی خود را ترمیم کنند.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۱۸/۹/۱۳۸۷ - ۱۶:۱۳ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)

علائم شایع چیست؟

درد، حساسیت به لمس، قرمزی، تورم و گرمی در انگشتان پا در جایی كه لبه تیز ناخن در چین بافتی اطراف فرورفته است. وقتی بافت اطراف ناخن ملتهب گردد، معمولاً در ناحیه آسیب دیده عفونت ایجاد می شود.

علل آن کدام است؟

فرو رفتن ناخن پا در انگشت احتمالاً با یكی از وضعیت زیر همراه است:

ناخن بیش از حد طبیعی دارای انحنا باشد.

ناخن پا بیش از حد معمول با ناخن گیر كوتاه شود، به طوری كه بافت بتواند روی آن فشار بیاورد.

پیشگیری چگونه است؟

با پوشیدن كفش های مناسب و جادار و دقت در كوتاه كردن ناخن های پا به ویژه در افراد مبتلا به دیابت شیرین یا بیماری عروق محیطی می توان از این بیماری پیشگیری كرد.

در صورت شروع بیماری می توانید با قرار دادن گلوله های بسیار كوچك پنبه به زیر ناخن، گوشه های ناخن را از بافت ملتهب اطراف آزاد كنید.

همچنین با چكاندن چند قطره بتادین روی ناخن می توان از پیشرفت آن جلوگیری به عمل آورد.

در صورت عود این بیماری، مصرف آنتی بیوتیك های خوراكی معمولاً علائم عفونت را ظرف یك هفته تسكین می دهند.

گاهی بخشی از ناخن یا تمام آن، با جراحی برداشته و بستر ناخن تراشیده می شود، لذا این مشكل عود نخواهد كرد.

ناخن باید دوباره رشد كند، ولی احتمالاً مثل قبل نخواهد شد.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۱۸/۹/۱۳۸۷ - ۱۶:۰۷ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)

استفاده از روش‌های زیبایی ناخن روز به روز رایج‌تر می‌شوند، اما آیا استفاده‌كنندگان از خطرات این روش‌ها هم باخبرند؟


این روزها در تمام بروشورهای تبلیغاتی آرایشگاه‌ها، بخشی به کاشت ناخن اختصاص دارد که هزینه آن، بسته به محل جغرافیایی سالن‌های آرایش هزینه‌ای حدود 70 هزار تومان در قسمت‌های شمالی تا 30 هزار تومان در بخش‌های مرکزی شهر است.

این هزینه تنها صرف یک دوره کاشت ناخن می شود و هر دو هفته یک بار به تناسب بلند شدن ناخن‌ها لازم است که ترمیم انجام شود. قیمت ترمیم این ناخن‌ها هم از 15 هزار تا 25 هزار تومان است که به میزان رشد ناخن‌ها بستگی دارد.

علاوه بر پُرهزینه بودن، کاشت ناخن در زمانی حدود 2 ساعت انجام می‌شود. برای این منظور سطح ناخن به وسیله سوهان‌های برقی تراشیده می‌شود تا جایی که تنها لایه بسیار نازکی از ناخن باقی بماند. علت این تراشیدن این است که وقتی از ژل یا پودرهای مخصوص برای فرم دادن به ناخن استفاده می‌کنند، ظاهری برجسته نداشته باشد.

ناخن‌های کاشته شده در مواردی که قابل تشخیص از ناخن طبیعی نیستند و به اصطلاح عامه «خوب کاشته شده‌اند»، خطرناک‌ترند و در صورت شکستن ناگهانی، آسیب جدی‌تری را برای فرد به دنبال دارند، چرا که مواد مصنوعی مورد استفاده برای کاشت ناخن بر روی لایه‌ای متشکل از یک ردیف سلول، چنان محکم چسبیده‌اند که اگر در اثر ضربه یا کشیدگی ناگهانی بشکنند یا کنده شوند، بافت زیر ناخن شامل پوست، گوشت و عروق نیز همراه با آنها جدا می‌شود و آسیب های جدی را به وجود می‌آورد.
ناخن‌های مصنوعی به صورت‌های مختلفی از جمله پلاستیكی و كاغذی وجود دارند که بنا به موقعیت‌های مناسبتی با چسب‌های گوناگون از چسب قطره‌ای گرفته تا چسب آهن، بر روی ناخن چسبانده می‌شوند.

اما تزئین ناخن‌ها نیز داستان خودش را دارد و بسیار متنوع و پیچیده است؛ از کاشت ناخن، فرنچ و مانیکور پتیکور و پانچ ناخن گرفته تا لاک و استمپ ناخن.


اما پانچ ناخن دست و پا نیز روش جدیدی است که امسال مورد توجه قرار گرفته است، بدین صورت که پس از سوراخ کردن ناخن، آویزی را بر روی آن می‌گذارند که بسته به سلیقه افراد از یک نگین کوچک تا آویزهایی به شکل قلب، ستاره و... است و با زنجیرهای نازک به ناخن متصل می‌شوند.

اما آیا همه آنهایی كه از این وسایل استفاده می‌كنند، از خطرات آن باخبرند؟ خانم ها بیشتر از آقایان به ظاهر و زیبایی ناخن‌های خود اهمیت می‌دهند و پول و زمان زیادی را صرف نگهداری و زیبا نمودن ناخن‌ها می‌كنند و در بسیاری از موارد، ناخن‌ها نشان دهنده عادات شخصی و بهداشتی افراد هستند.


خطرات ناخن های مصنوعی


دکتر کامران بلیغی، متخصص پوست و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران می‌گوید: «استفاده از ناخن‌های مصنوعی و کاشت ناخن، عوارضی همچون عفونت های معمولی و قارچی، درماتیت (اگزمای تماسی) تغییر شکل صفحه ناخن، شکنندگی و حتی از بین رفتن صفحه اصلی ناخن را به دنبال خواهد داشت.

همچنین، کاشت ناخن‌های مصنوعی باعث تغییر رنگ ناخن، التهاب دور ناخن، خط خط شدن و خرد شدن ناخن و کنده شدن لبه آزاد ناخن از بستر (اُنیکولیز) می‌شود.»

دکتر نیلفروش زاده، متخصص پوست و مو نیز معتقد است: «استفاده طولانی مدت از ناخن‌های كاشته شده ی یک بار مصرف گرفته تا ناخن‌های كاشته شده برای استفاده طولانی مدت می‌تواند باعث واكنش‌های دردناك و شدید شامل عفونت پوست اطراف ناخن‌ها و شل شدن ناخن‌ها شود.

خانم‌هایی كه از ناخن‌های مصنوعی و كاشته شده برای زمان طولانی استفاده می‌كنند، ممكن است مشاهده كنند كه ناخن‌های طبیعی آنها نازك‌تر و مات‌تر شده است و در مواردی منجر به عوض شدن جهت و محور ناخن می‌شوند. اگر اصراری برای استفاده از ناخن‌های مصنوعی وجود دارد، این ناخن‌ها باید هر 3 ماه یك بار برداشته شوند تا اجازه داده شود ناخن‌های طبیعی استراحت كنند.»


چسب‌هایی برای آهن


افزایش طول ناخن‌ها ممكن است به وسیله ناخن‌های پلاستیكی كه كل ناخن یا انتهای ناخن را می‌پوشاند انجام شود. این ناخن‌های مصنوعی با چسب‌هایی چسبانده می‌شوند كه حاوی methacrylate هستند كه ماده‌ای حساسیت‌زاست و ممكن است باعث شكاف و ترك ناخن شود.

دکتر بلیغی معتقد است: «پوشاندن ناخن‌ها به وسیله چسب به دلیل وجود آکریلات در ترکیبات آنها از لحاظ طبی و پزشکی عوارضی نظیر پوسته‌ریزی، تغییر بافت ناخن و عفونت‌های قارچی به خصوص کاندیدا را به وجود می‌آورد و به جز در افرادی که بافت ناخن در آنها به دلیل ژنتیکی یا بیماری از بین رفته است ، توصیه نمی‌شود.»

بر اساس گزارش های موجود، چسب‌هایی که برای چسباندن ناخن‌های مصنوعی به کار می‌روند، به دلیل آزاد کردن سم سیانید و بخار ناشی از آن می‌تواند باعث مسمومیت و حتی فوت افراد آرایشگر شود.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۱۸/۹/۱۳۸۷ - ۱۶:۰۴ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)


* سعى كنید حتماً بعد از كار با مواد كثیف، ناخن هایتان را با برس ویژه تمیز كنید.

* در ضمن براى جلوگیرى از شكننده شدن ناخن در زمان سوهان كشیدن، هیچگاه ناخن ها را در دو جهت سوهان نكشید.

* به كودكان خود یاد بدهید، نباید از ناخن استفاده ابزارى كرد؛ مثلاً خارج كردن منگنه از درون كاغذ با ناخن صحیح نیست، چون به شدت به بافت ناخن صدمه مى‌زند.

* رعایت رژیم غذایى صحیح برای تقویت ناخن‌ها لازم است.

غذاهاى سرشار از سولفور و سیلیكون مثل گل كلم و ماهی، موجب حفظ طراوت ناخن مى‌شوند، خصوصاً افرادى كه با ناخن‌هاى خود بیشتر كار مى‌كنند، مثل نوازندگان موسیقى باید بیشتر از این رژیم استفاده كنند.
* همچنین آب هویج تازه به علت غنى بودن از كلسیم و فسفر سبب استحكام ناخن ها مى‌شود.

* نوشیدن آب و مایعات به مقدار کافی و استفاده روزانه از ‌5/2 میلى‌گرم بیوتین (در تخم مرغ و جگر به وفور یافت مى‌شود) نیز مى‌تواند در شادابی، نرمى و سلامت ناخن مفید واقع شود.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ ۲۰/۸/۱۳۸۷ - ۱۶:۲۱ توسط مهدی محمدی نژاد | نظر(0)
مراقبت از ناخن‌ها

ناخن‌ها عملكردهاي مهمي دارند، براي مثال در گرفتن اشيا به ما كمك كرده و از بافت انگشتان دست و پا حمايت مي ‌كنند و البته مي ‌توانند جذاب و زيبا باشند.

ناخن‌ها همچنين نشان ‌دهنده عادات شخصي و بهداشتي افرادند. معمولاً خانم‌ها بيشتر از آقايان به ظاهر و زيبايي ناخن‌هاي خود اهميت مي‌ دهند و پول و زمان زيادي را براي نگهداري و زيبا كردن ناخن هايشان صرف مي ‌كنند، اما صرف‌ نظر از زيبايي ظاهر، ناخن‌ها عملكردهاي بسيار مهمي دارند و اغلب وضعيت بهداشت عمومي ما را بازگو مي‌ كنند.

اختلالات و بيماري‌هاي ناخن مي ‌توانند روي توانايي ما در گرفتن و نگه داشتن چيزهاي ظريف و كوچك و همچنين روي شكل راه رفتن و احساس لامسه ما تأثيرگذار باشند.

مشكلات ناخن معمولاً با افزايش سن بيشتر مي‌ شود و در شمار زيادي از افراد مسن مي ‌توان اين مشكلات را مشاهده كرد. اين مشكلات معمولاً عبارتند از: عفونت‌هاي قارچي، افزايش ضخامت ناخن با بالا رفتن سن و مشكلات گردش خون.


ناخن از قسمت هاي مختلفي تشكيل شده است:
صفحه ناخن: قسمت قابل مشاهده ناخن روي انگشتان دست و پا

بستر ناخن: پوست قرار گرفته در زير صفحه ناخن

ماتريكس: قسمت زير كوتيكول كه زير پوست مخفي شده و ناخن از آنجا رشد مي ‌كند.

لانولا: قسمتي از ماتريكس كه سفيد رنگ و شبيه هلال ماه است و در ريشه ناخن قرار گرفته و معمولاً در انگشت شست واضح‌تر است.

كوتيكول: پوست نازك ريشه ناخن كه روي ناخن را مي‌ پوشاند.

چين‌هاي ناخن: چين‌ها و فرو رفتگي‌هاي پوست كه ناخن را در بر گرفته و در 3 طرف آن را حمايت مي ‌كنند.

ناخن‌ها توسط سلول هاي زنده پوست انگشتان ساخته مي ‌شوند و اساساً از كراتين ساخته شده‌اند كه يك پروتئين سخت است كه در پوست و مو يافت مي ‌شود.

ناخن‌ها از ماتريكس رشد مي‌ كنند و همچنان كه سلول هاي پيرتر به طرف بيرون رشد مي ‌كنند، توسط سلول‌هاي جوان تر جايگزين مي ‌شوند. سلول‌ها متراكم بوده و به شكل پهن و گسترده رشد مي‌ كنند. ناخن دست‌ سريع تر از ناخن پا رشد مي ‌كند.

همچنين رشد ناخن‌ها در تابستان سريع‌تر از زمستان است. ناخن‌هاي دست غالب (راست و چپ) سريع تر رشد مي ‌كنند و سرعت رشد ناخن در مردان بيش از زنان است. البته اين موضوع احتمالاً در حاملگي و سنين بالا صادق نيست.

رشد ناخن با بيماري اختلال هورموني و روند پيري تحت‌ تأثير قرار مي‌ گيرد. سرعت متوسط رشد ناخن حدود 1/0 ميليمتر در روز است كه البته به سن، موقع سال، ميزان فعاليت و توارث ارتباط دارد.

اختلالات شايع ناخن
اختلالات ناخن حدود 10 درصد مشكلات پوست را تشكيل مي‌ دهد. ناخن‌ها معمولاً در معرض آسيب‌هاي مختلفي قرار دارند. بيشتر ما تجربه بستن در روي ناخن‌ها يا فرو رفتن ناخن در بستر يا عفونت هاي كوچك ناخن را داشته‌ايم.

گاهي آسيب هاي ناخن‌هاي انگشتان پا از كفش هاي تنگ يا فعاليت‌هاي ورزشي ناشي مي ‌شوند و بيشتر وقت ها اين آسيب‌ها خود به ‌خود بهبود مي ‌يابند. آسيب‌هاي شديدتر و جدي‌تر ناخن نياز به درمان دارند. علائم نشان دهنده مشكل ناخن عبارتند از: ايجاد تغييراتي در رنگ يا شكل ناخن، تورم پوست اطراف ناخن‌ها، درد و وجود دراز مدت خطوط سياه يا سفيد.

نقاط سفيد، نقاط كوچك و نيمه گردي هستند كه از آسيب به ماتريكس ناخن‌ها، يعني جايي كه ناخن از آن محل رشد مي‌ كند ناشي مي‌ شوند. اين نقاط معمولاً مشكلي ايجاد نكرده و نبايد نگران‌كننده باشند و خود به‌ خود خوب مي‌ شوند. نقاط سفيد خيلي شايعند و معمولاً كاملاً رفع مي ‌شوند.

خونريزي‌هاي splinter(خطي):

خرابي در عروق بستر ناخن مي‌ تواند سبب ايجاد خطوط عمودي زير صفحه ناخن شود. اين خطوط توسط آسيب به ناخن يا بعضي از داروها و بيماري ها ايجاد مي‌ شوند.

ناخن‌هاي فرو رفته در گوشت:

در گوشه ناخن كه به سمت پوست باز مي ‌گردد ايجاد مي‌ شود. ناخن‌هاي بزرگ پا معمولاً بيشتر دچار اين حالت مي ‌شوند. كفش تنگ و...  مي ‌توانند سبب ايجاد اين حالت شوند. اين حالت مي ‌تواند خيلي دردناك بوده و گاهي سبب عفونت شوند.

عفونت هاي قارچي:

اغلب سبب جدا شدن صفحه ناخن از بستر آن مي‌ شود. دبري‌ها (سفيد، سبز، زرد يا سياه) مي ‌توانند سبب تغيير رنگ بستر ناخن شوند. ناخن‌هاي پا بيشتر دچار عفونت هاي قارچي مي ‌شوند زيرا بيشتر در محيط گرم و مرطوب قرار مي ‌گيرند.

عفونت هاي قارچي تقريباٌ 50 درصد مشكلات ناخن را تشكيل مي‌ دهند و ممكن است درمان آنها مشكل باشد. عفونت هاي كانديدايي يا مخمري در ناخن‌هاي دست شايعند، به ‌خصوص اگر دست‌ها هميشه در آب باشند يا شخص ديابت داشته باشد.

عفونت هاي باكتريال:

سبب قرمزي، تورم و درد در پوست دور ناخن مي ‌شوند. شايع ترين علت اين عفونت ها ضربه و ... به پوست اطراف ناخن است. همچنين مواجهه زياد با آب يا مواد شيميايي مي ‌توانند سبب اين حالت شوند.

تومورها و زگيل ها:

مي‌ توانند در هر قسمتي از ناخن ديده شوند. صفحه ناخن مي‌ تواند در اثر رشد يك تومور يا زگيل نابود شود. زگيل‌ها عفونت هاي ويروسي هستند كه پوست اطراف يا زير ناخن را گرفتار مي ‌كنند و مي‌ توانند دردناك باشند و در كار دست محدوديت ايجاد كنند و معمولاً از فريز كردن يا مواد شيميايي براي درمان استفاده مي‌ شود.

كيست هاي موسيني:

پاپول‌هاي پر از مايع ژلاتيني روشن هستند كه مي‌ توانند در ريشه ناخن ديده شوند و مي ‌توانند دردناك باشند و سبب صدمه و تغيير شكل ناخن شوند و بايد آنها را برداشت.

نقاط تيره:

بايد حتما توسط يك متخصص پوست معاينه شوند تا از بدخيم نبودن آنها اطمينان حاصل شود. پسوزياريس نيز يك بيماري پوستي است كه مي‌تواند ناخن‌ها را درگير كند.

مراقبت از ناخن‌ها
جويدن ناخن يك مشكل شايع به خصوص بين بچه‌هاي كوچك است. ناخن جويدن نه تنها ظاهر بد شكلي به ناخن‌ها مي ‌دهد، بلكه راه خوبي براي انتقال عفونت ها و ارگانيسم‌هاي مختلف از ناخن به دهان و برعكس است. براي ترك اين عادت مي ‌توان از بد طعم يا آغشته كردن انگشتان به مايعات بد مزه استفاده كرد.

بيشتر مشكلات و بيماري هاي ناخن از مراقبت نامناسب آنها ناشي مي ‌شوند و براي جلوگيري از مشكلات ناخن بايد مراقب بهداشت ناخن‌ها بود و نكات زير را به خاطر داشت:

- ناخن‌ها را تميز و خشك نگهداريد. اين كار سبب جلوگيري از تجمع ميكروارگانيسم‌ها در زير ناخن مي شود.

- اگر ناخن‌هاي پا كلفت هستند و چيدن آنها مشكل است، ابتدا پنجه پاها را براي 5 دقيقه در

آب نمك گرم قرار دهيد (يك قاشق چايخوري نمك در يك ليتر آب گرم) مي‌ توانيد از كرم اوره كه ناخن‌ها را نرم مي ‌كند نيز استفاده كنيد.

- ناخن‌ها را بايد به صورت افقي و صاف گرفت و در گوشه‌ها فقط كمي به آنها انحنا‌ داد. از ناخن گير تيز براي گرفتن ناخن‌ها استفاده كنيد.

- از جويدن ناخن خودداري كنيد و كوتيكول ناخن را از بين نبريد.

- از بيرون كشيدن ناخن فرو رفته در پوست خودداري كنيد، به‌خصوص اگر قبلاً زخم يا عفوني شده‌اند و براي درمان از يك متخصص پوست كمك بگيريد.

- هر گونه تغيير در ناخن‌ها را به پزشك خود اطلاع دهيد. تغييرات ناخن‌ها، تورم و درد مي‌ توانند علائمي از يك مشكل جدي باشند.

.: Weblog Themes By Blog Skin :.

تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن مي باشد.